Ką daryti, jei netikėtai užklumpa danties skausmas?

dantys
Nors kiekvienam mūsų yra puikiai žinoma, kaip svarbu pakankamai dažnai lankytis odontologijos klinikoje, ir kasdien rūpintis tinkama burnos higiena, tačiau net ir tuomet, jei viskas yra daroma tinkamai, kartais vis tiek tenka pajusti danties skausmą, kuris gali sujaukti visus planus. Turbūt ir jums bent kartą yra tekę susidurti su tokia nemalonia patirtimi: nors visada yra geriausia kiek įmanoma skubiau kreiptis į odontologijos gydytoją, tačiau kartais tai yra neįmanoma. Nugalėti danties skausmą gali padėti keli veiksmingi metodai, kuriuos pravartu įsiminti.

Vanduo su druska

Tai – pats paprasčiausias, tačiau tikrai veiksmingas kovos su danties skausmu būdas. Vanduo su druska padeda numalšinti uždegimą ir sumažina patinimą, todėl pajutus danties skausmą pirmiausia vertėtų išbandyti būtent šį metodą. Į stiklinę vandens įberkite šaukštelį druskos, ir palaukite, kol ji ištirps. Šiuo tirpalu skalaukite burną – jau po poros minučių pajusite, kad skausmas tapo ne toks skvarbus. Šį metodą galite išbandyti ir kelionės metu, kada po ranka neturite vaistų.

Gvazdikėliai

Gvazdikėliai yra viena populiariausių priemonių, kurios naudojamos užklupus danties skausmui. Šiam tikslui puikiai tinka malti gvazdikėliai arba eterinis gvazdikėlių aliejus: jei pasirinksite pastarąją galimybę, tiesiog kelis lašus eterinio aliejaus užlašinkite ant vatos tamponėlio, ir jį dėkite ant skaudančio danties ar šalia jo (karts nuo karto tamponėlį pakeiskite nauju). Vatos tamponėlį laikykite tol, kol skausmas atlėgs. Taip pat galite maltus gvazdikėlius užpilti keliais lašais augalinio aliejaus, ir šiuo mišiniu patepti vatos tamponėlį. Jei turite tik nesmulkintų džiovintų gvazdikėlių, juos galite tiesiog pakramtyti.

Česnakas

Ši prieskoninė daržovė veiksmingai naikina bakterijas ir padeda pakankamai greitai malšinti uždegimą, todėl česnaką rekomenduojama naudoti ir tada, kai pajuntate danties skausmą. Sutrinkite porą šviežio česnako skiltelių, ir gautą košelę tepkite ant skaudamo danties. Taip pat smulkintą česnaką galite šiek tiek pakramtyti. Tokį skausmo mažinimo metodą galite naudoti kelias dienas iš eilės: skausmas turėtų sumažėti arba visai išnykti.

Užsiregistruokite vizitui

Natūralios skausmą malšinančios priemonės turėtų būti naudojamos tik ribotą laiką. Geriausia jų imtis tik tada, kai norima greitai numalšinti skausmą, o vizito į odontologijos kliniką tenka šiek tiek palaukti.  Klinikos Papadent V. Gerulaičio gatvė 1-26, Vilnius specialistai pasistengs jus priimti kiek įmanoma greičiau, todėl netrukus bus nustatyta danties skausmo priežastis. Rūpinkitės savo sveikata, ir neleiskite, kad netikėtai užklupęs danties skausmas sujauktų visus jūsų planus!

 

 


 

    Komentuoti

    Ribotas HTML

    • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
    • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
    • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.