Julija Elžbieta Grigaliūtė. Nuo ilgamečio dainavimo iki medicinos studijų (2)

– Visų pirma, sveikinu įstojus į medicinos studijas. Ar tai buvo tavo pirmas pasirinkimas?
– Tai nebuvo mano pirmas variantas. Ir tai yra visa mano didžioji pokyčio istorija. Birželio pabaigoje įstojau į Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakultetą, džiazo vokalą, įstojau šimtuku! Du mėnesius iki rugpjūčio gyvenau visiškoje ramybėje, maniau, gausiu valstybės finansuojamą vietą, juo labiau kad įstojau šimtuku. Sulaukusi rugpjūčio, gavau laišką, kad įstojau ne į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, o į Medicinos fakultetą Vilniaus universitete. Ir tada pagalvojau, gal nerizikuosiu, gal čia likimas, gal taip turėtų būti, ir pasilikau Medicinos fakultete. Kitas variantas buvo meno srities studijos. Bet medicina visada buvo šalia, nuo mažens labai stipriai domėjausi žmogaus anatomija, mane visąlaik sekė mokslas. Nebandydavau savęs išskirti tik į vieną sritį (muziką), stengdavausi būti kiek įmanoma visapusiška.
– Kokiomis emocijomis tau prasidėjo nauji mokslo metai?
– Kai gavau atsakymą iš Vilniaus universiteto, Medicinos fakulteto, tik per mėnesį turėjau adaptuotis prie tos minties, kad įstojau į mediciną. Iš pradžių buvo liūdna, bet tada racionaliai pamąsčiau, kad niekas iš manęs balso neatima, aš galėsiu bet kada dainuoti. O medicina remiasi tuo, kad reikia padėti žmogui, net pirmomis dienomis mums tai jau akcentuoja universitete. Išmokti gydyti ir padėti žmogui yra didelis pasiryžimas. Jaučiuosi visapusiška, nesijaučiu kaip pilka pelė, manau, kad tai galiu padaryti, ir manau, kad padarysiu.
– Kaip sekasi pradėti savarankišką gyvenimą?
– Save iki šiol laikiau savarankiška. Mokykloje mūsų bakalaureato programa būtent buvo paremta savarankišku mokymusi, aš to savarankiškumo įgavau. Aš tai matau, kaip naują gyvenimo etapą, manau, kad mūsų gyvenimas yra sudarytas iš etapų. Pavyzdžiui, man buvo svarbu baigti mokyklą, o dabar šis savarankiškas etapas toks, kad noriu įgyti išsilavinimą ir pabaigti universitetą. Savarankiškumą man išugdė tėvai, labai jiems esu dėkinga. Gyvenimą, tą jaukumą, kurį dabar turiu Vilniuje, man irgi padėjo sukurti būtent tėvai. Ir nepasakyčiau, kad čia yra kažkoks atskiras gyvenimas, kadangi brolis šalia gyvena, Vilniuje, ir tas mane ramina. Bet savarankiškumo man naujai mokytis netenka, nes atrodo, kad jau buvau pakankamai savarankiška.
– Esi Alytuje gerai žinoma dėl savo dainavimo gebėjimų, nenorėjai sieti profesijos su tuo?
– Gyvenimas iš manęs atėmė galimybę studijuoti muziką, bet suteikė galimybę padėti žmonėms – galimybę studijuoti mediciną. Aš supratau, kad iš manęs vokalo gebėjimų niekas neatims, aš toliau galiu tobulėti. Ir tikrai negaliu nustoti dainuoti, tai jau būtų nuodėmė – talento nepanaudoti. Manau, muzika neturi nuostatų, koks žmogus turi dainuoti: ar jo platus, ar neplatus diapazonas, ar šarmingas balsas, ar ne. Su tuo studijų „atėmimu“ supratau, kad neprivalau kažko pabaigti, o galbūt, kai baigsiu mediciną, užsimanysiu baigti Muzikos ir teatro akademiją. Nemanau, kad muzika turi reikalavimus, kas gali, negali dainuoti, tuos reikalavimus sukuriame patys. Kiekvienas, norintis, turintis tam gebėjimą, manau, gali pradėti dainuoti ir gali puikiai dainuoti.
– Ar nesusilaukei klausimų, kodėl įstojai būtent į medicinos studijas?
– Taip, komentarų susilaukiau visokių. Daug ką šokiravo, mane irgi šokiravo. Reakcijų buvo visokių, vieni pyko ant sistemos, kiti liūdėjo. Per šį įvykį aš supratau, kokį artimą ryšį turėjau su savo vokalo mokytoja, ji tą mano akademijos praradimą išgyveno dar sunkiau nei aš. Ji daug pastangų įdėjo ir, na, atrodo, aš visada liksiu jai dėkinga, nes būtent šiuo stojimo atveju ji vis tiek tikėjo manimi.
– Kokią kryptį medicinos studijose norėtum pasirinkti?
– Planuoju nukrypti į dermatologiją arba į medicininę ir estetinę kosmetologiją, bet manau, kad tie norai dar labai keisis.
– Nuo kelerių metų prasidėjo tavo dainavimo karjera?
– Pradėjau dainuoti nuo pirmos klasės, mano pirmoji mokytoja buvo Asta Pilypaitė, eidavau repetuoti į savo buvusios mokyklos, Švento Benedikto gimnazijos, rūsį. Ten pradėjau savo karjerą. Buvau ir LRT muzikos filmavimuose kartu su savo dainavimo studija, labai geri atsiminimai. Žinoma, esu labai dėkinga savo visoms mokytojoms, savo paskutinei mokytojai – Daliai Kazlauskienei, kuri be galo daug energijos į mane įdėjo, su kuria turėjau beprotiškai gerą ryšį, savo pianino mokytojai Irenai Vaitkevičienei, taip pat mokytojai Astai Pilypaitei. Visos šios mokytojos moko Alytaus jaunimo centre, tai galiausiai ir Jaunimo centrui turiu padėkoti už visas galimybes save realizuoti. O išskirtinės „dėkavonės“ skrenda mano mokytojai Daliai Kazlauskienei, su kuria ir praleidau šiuos paskutinius metus, su kuria dainuodavau beveik kasdien po valandą. Lankiau vokalo pamokas apie 12 metų.
– Ar galvoji laisvalaikiu dainuoti kažkur?
– Žinoma, kad planuoju dainuoti. Net pirmą studijų savaitę jutau, kad pirštams reikia pianino, jog galėčiau pagroti. Pirmas dalykas, kurį susiradau šiame fakultete – fortepijonas. Labai gražiai sutariu su Kultūros centro darbuotojomis, turiu galimybę groti Medicinos fakultete, nuostabioje vietoje – Didžiojoje auloje. Šešerius metus iš eilės iki pat dabar aš bent valandą per dieną padainuodavau, kartais dar daugiau ir taip „bam“ – net pianinu negaliu pagroti! Kažkur dalyvauti, kurti tikrai viliuosi ir tikiuosi, kad pavyks. Iki šiol pavykdavo sustyguoti laiką, kad suspėčiau, todėl, manau, jog tikrai pavyks dainuoti. Žinoma, to trūksta, bet aš padarysiu viską, kad netrūktų.
– Mačiau, jog esi vaidinusi miuzikluose, kas juose tau labiausiai patiko?
– Miuziklas egzistuoja mano gyvenime nuo labai mažų dienų, būdama gal šešerių metų pradėjau lankyti teatrą „Drevinuke“, pas režisierius Joną Gaižauską ir Ievą Ivanauskienę, ten statydavome spektaklius. Pas juos lankiau iki vienuoliktos klasės. Visa drąsa scenoje, visi rankų mostai, kad galiu drąsiai judėti, šokti, yra būtent šių režisierių dėka. Ir būtent miuziklų. Reikėdavo vienu metu ir vaidinti, kalbėti, dainuoti, ir šokti. Teatriniai gebėjimai man atvėrė drąsos, kai tampi artistu, o ne tik atlikėju, kūrėju. Teatras išlaisvina ne tik mintis, bet ir kūną. Aš ir šiems vadovams esu dėkinga. Miuziklas buvo vienuolika metų kartu su manimi. Su paskutiniu miuziklu, kuriame vaidinau – „Mamma Mia!“, teko dalyvauti ir užsienyje, kur tik mes nebuvome: ir Estijoje, ir Lenkijoje, teko pamatyti Ameriką, Čikagą.
– Gal buvo noras pačiai turėti savo dainavimo būrelį, studiją?
– Iš tiesų, kol mokiausi bakalaureate, atlikau savanorišką veiklą su šokiais. Kol savanoriavau, aš labiau iš vaikų mokiausi, negu jie iš manęs. Turiu ryšį su vaikais, net buvo antra mintis, jei pabaigčiau akademiją, norėčiau imtis muzikos pedagogikos, kadangi labai stipriai myliu vaikus. Tikrai kyla minčių, netgi tokia idėja, kad galėčiau mokyti dainuoti, buvo užėjusi. Nežinau, ar spėčiau, bet tikrai būčiau atvira tam. Norėčiau mokyti vaikus, nesvarbu, ar tai būtų lietuvių, anglų kalba, šokiai, dainavimas. Aš tikrai to labai norėčiau.
– Kiek koncertų, renginių tenka per metus sudalyvauti? Ar į visus suspėji?
– Nežinau, ar galėčiau pasakyti tikslų skaičių. Kol mokiausi vienuoliktoje klasėje, tų renginių buvo per akis, o dvyliktoje klasėje stengiausi apmažinti. Bet kas antrą savaitę turėdavau po vieną ar du renginius – minimalesnius ar didesnius.
– Garsini Alytų savo talentu. Kokių esi gavusi apdovanojimų?
– Apdovanojimų turiu visokiausių. Pavyzdžiui, Lenkijoje dalyvavau tarptautiniame konkurse, buvau tarp devyniolikos skirtingų šalių ir gavau specialų prizą su komisijos pagyrimu. Tas prizas reiškė, kad įvykdžiau daug daugiau, negu buvo parašyta konkurso reikalavimuose. Ten dalyvavau su „Queen“ grupės daina „Love of My Life“. Aš nesu konkursų mėgėja, man visada buvo keista konkuruoti dėl išskirtinumo, manau, kad kiekvieno balsas yra kitoks. Niekad nesuprasdavau tų konkursų vertės ir galbūt todėl padarydavau daugiau, negu būdavo parašyta reikalavimuose. Jei žmogus ateina į sceną ir padaro kažką kitaip negu visi kiti, tai sunku įvertinti, nes grožis – niekieno draugas. Aš esu gavusi ir labai šiltų padėkų, labai gražių įvertinimų iš mokyklos, kad garsinu Alytaus vardą užsienyje ir šalyje. Visgi laimi tie, kurie yra tiesiog padėkos, kurie yra patys šilčiausi.
– Kas tau yra didžiausias įvertinimas dainavime, ką vertingiausio esi pasiėmusi?
– Manau, dainavimas ir muzika turi tokią didelę galią, kad ji gali paliesti bet ką, gali priversti mąstyti, susimąstyti. Man turbūt didžiausias įvertinimas yra tai, kad galiu paliesti kitą žmogų, kai dainuoju, priversti susimąstyti, kad žmonės išeitų iš mano koncerto kažką pajutę. Pirmas dalykas, kurį padarau koncerto metu – susirandu mamą ir tėtę salėje, aš juos pamatau ir žiūriu, kaip jie mane stebi, ploja. Pats didžiausias įvertinimas yra, kad žmonės nori girdėti, klausyti manęs, o ypač, kad manęs nori klausyti mama ir tėtė.

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata
Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

Komentarai
Palikite savo komentarą
bus elektra santaikos gatveje
Komentaras
bus elektra santaikos gatveje
Kam rūpi
Komentaras
Kam rūpi