Išlaikyti Regitros vairavimo egzaminą tampa vis sunkiau (1)

nuotr.
Išlaikyti Regitra egzaminą - tiek teorijos, tiek praktikos tampa vis sunkiau. Regitra portalo duomenimis, vairavimo teorijos B kategorijos egzaminą 2015 metais iš pirmo karto išlaikė 55% gyventojų nuo viso šį egzaminą laikiusių gyventojų skaičiaus. 2023 metais šis procentas sumažėjo iki 42%. Dar prastesnė situacija yra su Regitros praktikos egzaminu kur išlaikymo procentas per 8 metus nukrito beveik dvigubai. Praktikos vairavimo egzaminą su automatine pavarų dėže 2015 metais iš pirmo karto išlaikė 39% visų laikiusiųjų, kai tuo tarpu 2023 metais šis procentas nukrito iki 22%. Rezultatai su mechanine pavarų dėže labai panašūs - 2015 metais, 40% visų egzaminą laikiusiųjų jį išlaikė iš pirmo karto ir šis procentas 2023 metais nukrito iki 21%.
Kaip žmogus įsisavina informaciją?


Žinių įsisavinimo efektyvumą dažnai vaizduoja vadinamoji „Mokymosi piramidė“, sukurta amerikiečių pedagogo Edgaro Deilo. Pagal šį modelį, žmonės paprastai prisimena apie 10% to, ką skaito (tekstas), ir apie 20% to, ką girdi. Kai informacija yra matoma (vaizdai), jos prisimenama apie 30%, o kai ji kartu ir matoma, ir girdima – apie 50%. Diskusijos su kitais padidina informacijos įsiminimą iki 70%, o asmeniškai patiriant ir atliekant veiksmus, galima įsiminti net 80-90% informacijos.

 
Kaip efektyviai pasiruošti vairavimo teorijos egzaminui?

Taigi, pritaikant aukščiau esančius principus, pirmiausia rekomenduojama pradėti nuo teorinės medžiagos - kelių eismo taisyklių skaitymo. Tokiu būdu sužinosite pagrindines taisykles, principus, išmoksite pagrindus. Kadangi tikėtina, jog prisiminsite tik apie 10% to, ką perskaitėte, vien skaitymo nepakaks. Svarbu šią veiklą papildyti stebėjimo bei klausymosi metodais. Peržiūrėkite mokomąsias vaizdines medžiagas ir dalyvaukite paskaitose ar seminaruose, kuriuose teorinė informacija yra pateikiama žodžiu bei vaizdine medžiaga. Taip padidinsite informacijos įsiminimo efektyvumą iki 30-50%. 
Diskusijos su kitais ir praktiniai užsiėmimai yra labai naudingi. Dalyvaukite grupinėse diskusijose, kuriose galite aptarti įvairias situacijas kelyje ir kelių eismo taisykles. Šis metodas padidina informacijos įsiminimą iki 70%. Aptardami įvairias situacijas su draugais, kurie taipogi mokosi vairavimo egzaminui ir spręsdami vairavimo teorijos testus, padidinsite informacijos įsiminimo efektyvumą net iki 80-90%. 


Galiausiai, svarbu pakartoti įgytas žinias. Sukurkite mokymosi planą, kuris apimtų teorijos skaitymą, vaizdo medžiagų peržiūrą, diskusijas su draugais bei praktinius testus. Įvairiapusiškas požiūris į mokymąsi užtikrins, kad būsite gerai pasiruošę vairavimo teorijos egzaminui ir turėsite tvirtą pagrindą saugiai vairuoti.

 

Kokie įrankiai yra geriausi mokytis vairavimo teoriją?

Vienas geriausių įrankių pasiruošti vairavimo teorijos egzaminui Lietuvoje yra Robo KET platforma prieinama adresu https://roboket.lt. Ši platforma suteikia visapusišką mokymosi patirtį, apimančią visą kelių eismo taisyklių teoriją, pateiktą įsimenamu kortelių pavidalu su iliustracijomis ir paaiškinimais. Robo KET platformoje yra surinkta visa KET teorija daugiau nei 800 kortelių pavidalu ir daugiau nei 1600 vairavimo teorijos egzaminą atitinkančių klausimų. Platforma leidžia išsaugoti sunkiai įsimenamas taisykles bei pačius testo klausimus, stebėti mokymosi progresą interaktyviomis diagramomis. Pritaikyta visoms vairavimo kategorijoms. Robo KET platformos pagalba padidinsite informacijos įsiminimo efektyvumą iki 80-90%, o tai leis jums išlaikyti vairavimo teorijos egzaminą iš pirmo karto.
 

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

  Komentaras

  islaikyt vairavimo egzamina kad labai prastai moko o ir mokytojai nelabai zino kaip mokyti naujus vairuotojus kad sugebetu islaikyt egzamina nes mokomieji vaziuoja tiesiog baisiai jokiu taisykliu laikymosi vaziuoja kur nori ir kaip nori tik ziurek kad neivyktu kokia nelaime

newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.