Intymi higiena: kaip prižiūrėti erotinius reikmenis? (10)

nuotr.
Seksualumas ir higiena yra neatsiejami dalykai. Sutikite, mums patinka saldūs kvapai, gražūs žmonės ir mūsų tikrai nejaudina purvas, bakterijos ar mikrobai. Dėl to, kai stengiamės gerai praleisti laiką (nebūtinai seksui), išsiprausiame, pasikvepiname ir prisižiūrime save. Tas pats turėtų galioti ir mūsų sekso žaislams, kurie liečiasi prie mūsų intymių kūno zonų ir yra atsakingi už malonumą. Kaip jais rūpintis ir kaip juos prižiūrėti?

Kodėl apskritai svarbu tinkamai prižiūrėti sekso žaislus ir laikytis higienos?

Jūsų erogeninės kūno zonos yra labai jautrios. Visų pirma – reprodukciniai žmogaus kūno organai arba šalia jų esantys audiniai turi daugybę nervinių galūnių, todėl skausmas, kurį juntame „ten“ yra labai nemalonus, tiek vyrams, tiek moterims. Tačiau tuo pat metu stimuliavimas gali atnešti tokį malonumą, kokio niekada nepajusite masažuodami rankas, kojas ar kaklą.

Visgi tai įmanoma dėl to, kad daugybė audinių yra atviri ir gali būti stimuliuojami tiesioginio kontakto metu. Tos vietos nėra taip apsaugotos, kaip jūsų kojų ar rankų raumenys, dėl to jie yra gerokai labiau pažeidžiami.

Elementaru yra norėti saugiai ir maloniai mėgautis seksu. Jeigu priemonės yra nešvarios arba netinkamai išvalytos, žaidimai nebus malonūs. Priešingai, galite jausti didelį diskomfortą arba net skausmą, o ką jau kalbėti apie vėlesnius, tokio neatsakingo poelgio padarinius.

Na, o kas gali nutikti man, jeigu tinkamai nevalysiu ir neprižiūrėsiu sekso žaislų?

Norite tikslesnių ir detalesnių aprašymų? Tik vėliau nesakykite, kad neperspėjome. Tai rašyti, o ką jau kalbėti apie skaitymą – nėra malonu, tačiau būtina pabrėžti, jog neatsakingo ir nehigieniško žaidimo padariniai yra labai, labai nemalonūs ir nesmagūs. Rizikuoti neverta, nes rizika yra per didelė.

Taigi, pagrindinis kenkėjas šiuo atveju yra bakterijos, kurios ims kauptis ant sekso žaislo paviršiaus. Bakterijų yra visur, jos gyvena ir knibžda aplink mus. Suprakaitavo koja ir ėmė smirdėti batai? Smarvės kaltininkės – bakterijos. Užsipiktino žaizdelė? Į ją pateko nešvarumai ir juos ėmė doroti bakterijos. Įsivaizduokite, kad smarvė sklinda ne iš gatvėje pūvančių lapų, o žaizda užsipiktino ne ant dilbio, o jūsų erogeninėje zonoje... Baisu, tiesa?

Bakterijų sukelti uždegimai gali sukelti lytines ligas arba privesti net iki chirurginių operacijų ar dalinės, o gal net visos lytinių organų amputacijos. Nenorime perdėtai jūsų gąsdinti, tačiau tai yra tiesa ir tokių atvejų pasaulio istorijoje yra buvęs ne vienas. Taigi – plaukite ir valykite savo žaislus, laikytis higienos yra svarbu.

O kas bus pačiam žaislui?

Nors daug svarbiau yra kalbėti apie žalą jūsų kūnui ir/ar sveikatai, tačiau dėl prastos higienos nukenti ne tik jūsų kūnas, tačiau ir jūsų žaislai. Vėlgi, dėl beveik visko kaltos yra bakterijos. Jeigu nevalote, ant žaislo jos kaupiasi beprotiškai sparčiai ir dėl to žaislas gali imti pūti. Dėl nepašalintos drėgmės jis gali gesti. Jeigu netinkamai pasirinkote lubrikantą ar valiklį, jis gali imti tiesiog irti, tačiau didžiausia problema yra nematomi pažeidimai ir bakterijų sankaupos. Jos ne tiek kenkia žaislui, kiek jums. Saugokite savo kūną ir reguliariai bei atsakingai valykite žaisliukus.

Geriausios priemonės valymui – kaip jas pasirinkti?

Visų pirma, kad pasirinktumėte tinkamas priemones valymui, turite žinoti iš ko yra pagamintas jūsų žaislas. Galima skirstyti medžiagas į dvi dideles rūšis – porėtas ir neporėtas medžiagas. Porėtos medžiagos paprastai yra pigesnės, tačiau jos reikalauja kruopštesnio valymo. Tarp pastarųjų patenka TPR, TRE, elastinė guma, želinė guma ir lateksas bei polivinilchloridai (PVC). Na, o neporėtų medžiagų sąraše yra: silikonas, metalas, daugumos rūšių stiklas.

Apskritai nerekomenduojama pirkti iš porėtų medžiagų pagamintų žaislų su ftalatais. Pastarieji yra kenksmingi, o pats žaislas gali, laikui bėgant, pradėti irti arba net pažeisti jūsų erogeninę zoną.

Suintensyvinti savo žaislų valymą arba rinktis ypatingas priemones reikėtų ir tuomet, kai žaislų pagalba stimuliuojate ne tik vaginalinę, bet ir analinę angą. Nepatartina tą patį žaislą kišti į analinę angą, o po to – vaginalinę. Geriau daryti atvirkščiai.

Na, o kalbant apie pačias priemones, tai pateiksime tam tikrų pasiūlymų su nuorodomis.

Štai universalus valiklis - https://www.fantazijos.lt/fleshlight-masturbatoriu-valiklis-100ml/. Jis tinka tiek porėtų, tiek neporėtų medžiagų valymui. Jis pasižymi antibakterinėmis valomosiomis savybėmis (dėka triklozano – dezinfekatoriaus) ir yra saugus, nekenksmingas jautriai odai.

Jautrios odos savininkai gali rinktis Clean‘n‘Safe valiklį - https://www.fantazijos.lt/zaislu-valiklis-clean-n-safe-200-ml/. Jis purškiamas, todėl su juo bus lengva valyti, o sudėtis labai neutrali, todėl tinka ir jautrios odos turėtojams. Tai yra antibakterinis valiklis, kuris valo iš visų medžiagų pagamintus sekso žaislus.

Kokių klaidų nedaryti, kuomet valote savo sekso žaislus?

Nepaisant to, kad galbūt savo žaislus valote pakankamai dažnai, egzistuoja toks dalykas, kaip žaislų valymo klaidos. Nuo jų nesame apsaugotas nė vienas(-a), todėl verta žinoti apie jas, kad jų išvengtume. Jeigu tas klaidas darysite, ne tik, kad kelsite riziką savo sveikatai, bet ir mažinsite savo žaisliukų tarnavimo ilgaamžiškumą. Štai 6 klaidos, kurių nereikėtų daryti, kuomet valote savo sekso žaislus:

 1. Visiškai nevalyti savo žaislų – būtinai juos valykite ir tai darykite po kiekvieno naudojimo bei prieš kiekvieną naudojimą (patartina).

 2. Nenuvalymas tik įsigijus – jūsų žaislas ilgai buvo supakuotas bei galėjo būti išpakuotas atsitiktinei apžiūrai. Pakuotė galėjo būti minimaliai pažeista (vos matomai) ir į vidų patekto nors mikrogramas nešvarumų ir panašiai. Dėl to reikėtų juos nuplauti su karštu vandeniu ir antibakteriniu arba neutraliu muilu.

 3. Pernelyg chemiškai aktyvių valiklių naudojimas – jūsų erogeninės zonos itin linkusios sugerti medžiagas, dėl to jos ir yra tokios jautrios. Lipnūs arba labai chemiškai aktyvūs (kitaip tariant, labai kvapnūs) valikliai yra netinkami. Rinkitės neutralias priemones.

Ar verta rinktis bekvapes, antibakterines priemones, net, jei jos brangesnės?

Pratęsiant kalbą apie priemonių valiklius, jūs turbūt kiek domina mūsų vis pabrėžiama informacija apie antibakterines arba neutralias valymo priemones. Kaip jau supratote iš antraštės, jos dažnai yra kiek brangesnės. Todėl kyla klausimas – ar apskritai verta tokias pirkti? Gal geriau tiesiog netaupyti ir rinktis pigesnį valiklį? Koks gi skirtumas?

Jis yra tikrai didelis. Visų pirma –netinkamas valiklis kenkia žaislui. Iš netinkamos medžiagos pagamintas valiklis gali imti ardyti žaislo struktūrą. Visų antra – toks valiklis nepilnai nuvalys žaislą, gali užsilikti medžiagos porose ir vėliau įsigers į odą, kenks jai. Nepakankamai efektyvūs valikliai galbūt ir pakankamai pakvepins žaislą ir pašalins nemalonius aromatus, tačiau jo neišvalys.

Na, o pernelyg chemiškai aktyvūs – pvz.,, netinkamo pH valikliai gali išbalansuoti makšties pH arba sudirginti erogenines zonas, pažeisti odą. Labai patariama rinktis antibakterines arba bekvapes priemones, nes jos tokių problemų nežada. Kaip tik priešingai, jos jų padeda išvengti. Keli papildomi išleisti eurai gerokai sumažina vėlesnių išlaidų riziką...


 

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.