Įmonės teisininkas ar teisininkų komanda – kaip pasirinkti? (0)

nuotr.
Teisės ekspertai yra nekvestionuojama modernaus ir atsakingo verslo komandos dalis. Tad pagrindinis klausimas šiandien – teisės skyriaus pajėgumas: ar pakaks vieno už teisinius kompanijos klausimus atsakingo asmens, ar reikalingas skirtingose srityse besispecializuojančios komandos įsitraukimas. Specialistai įvardina, kokie galėtų būti 3 esminiai tikslingo pasirinkimo kriterijai ir kokia yra bene efektyviausia formulė šiandien.

1. Įmonės veikla ir dydis

 

Vieni pagrindinių kriterijų, kurie leidžia įvertinti reikalingus teisės skyriaus pajėgumus, yra vykdoma veikla ir kompanijos dydis. Jei tai tik nedidelio verslo pradžia, tikėtina, kad pakaks ir vieno eksperto žinių. Vis dėlto, kai verslas įgauna pagreitį ir pasiekia vidutinės ar didelės įmonės statusą, kartu su besiplečiančia veikla plečiasi ir atsakomybės. Tokiu atveju verta pasidomėti skirtingų teisės sričių ekspertus vienijančia verslo advokatų kontora Vilniuje.

 

Tiesa, reikalingas kompetencijas reikėtų įvertinti ne tik pagal kompanijos dydį, bet ir pagal veiklos tipą. Pavyzdžiui, jei įsteigiate žemės ūkio įmonę, pravers nišinėje rinkoje besisukantis ekspertas. O tiems, kurie svarsto apie fintech startuolį, prireiks visiškai kitų teisininko įgūdžių.

 

2. Veiklos mastas

 

Dar vienas svarbus aspektas – veiklos mastas. Šiandien didelė dalis verslų sėkmingai persikėlė į interneto platybes ir net pradėjo plėtrą globaliu mastu. Tokiu atveju reikia apsvarstyti ne tik kompanijos dydį ir veiklą, bet ir jos vykdymo mastą. Pradėjote prekybą užsienio šalyse? Reikėtų pažinti tiek tikslinę pirkėjų auditoriją, tiek užsienio šalies teisinę sistemą. Kartais muitų, pridėtinės vertės mokesčio ir apskritai el. prekybos įstatymai gali stipriai skirtis.

 

Kaip tai susiję su teisininkų skaičiumi? Natūralu, kad vienas žmogus negali aprėpti visko – prižiūrėti mokestinę sistemą, duomenų apsaugos reglamento atitiktį, sekti įstatyminės bazės pakitimus ir dar rūpintis globalios prekybos niuansais. Galima sakyti, kad globaliam verslui šiandien būtina pilna teisės specialistų komanda.

 

3. Verslo strategija ir ateities planai

 

Klaidinga manyti, kad teisės žinovai reikalingi tik tuomet, kai reikia rengti sutartis ar ginti savus interesus. Šiandien teisės profesionalai turėtų būti nuolatiniai partneriai, kurie dalyvauja verslo strategijų kūrime, plėtros galimybių paieškoje. Įvertinkite, kiek tai aktualu jūsų individualiam verslui.

 

Jei kelių žmonių įmonė puikiai pakanka vieno teisininko konsultacijų, vidutinės ar didesnės kompanijos atstovai susiduria su kur kas didesniais iššūkiais. Norintiems kurti sudėtingesnes verslo strategijas, pasirašyti pelningus sandorius, pasiruošti galimiems ginčams ir maksimaliai optimizuoti išteklius tikrai nepakaks vieno specialisto.

 

Galimi sprendimai mažam, vidutiniam ir dideliam verslui

 

Teisės ekspertai pastebi, kad mažos įmonės kartais bando apsieiti ir be teisininkų pagalbos – naudoja internete rastus šablonus ir stengiasi aprėpti kuo daugiau sričių savarankiškai. Tačiau tai išeitis tik tol, kol tenka susidurti su nemalonumais. Net jei vystote nedidelį verslą, netaupykite ir investuokite į teisės specialisto reguliarias konsultacijas.

 

Jei kalbame apie vidutinį ar didesnį, globalių ambicijų turintį verslą, yra keli sprendimai:

 

 1. įmonės teisininkas ir jį skirtingais klausimais konsultuojantys didesni teisės partneriai;

 2. nuolatiniai įmonės partneriai, kurie gali pasiūlyti skirtingose srityse besispecializuojančių teisininkų pagalbą.

 

Lygiai taip pat, kaip rinkodaros, pardavimų ar klientų aptarnavimo srityje vienas darbuotojas negali aprėpti viso krūvio, teisės skyriuje vienas žmogus negali vienas išspręsti visų klausimų.

 

Norite ne tik spręsti kilusius iššūkius, bet ir dairytis naujų plėtros galimybių, sukurti efektyvesnę veiklos sistemą? Vadinasi, laikas dairytis patikimų teisininkų. Galbūt tai tik vienas ekspertas, o gal visa patyrusių advokatų komanda.

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.