Ieva Budraitė. „Gerbiamas mere, kas kompensuos tikrąją benzingalvių puotos kainą?“ (18)

Ieva Budraitė
Ieva Budraitė.
Alytaus miesto meras džiūgauja, kad šį savaitgalį „miestą kaitins“ dyzeliniai automobiliai, o jo centrinę gatvę svilins padangos. Taip save žaliu tituluojančio miesto vadovas pristato vyksiantį drago festivalį, į kurį maloniai kviečia šeimas su vaikais.

Tačiau norėčiau, kad gerbiamas meras N. Cesiulis pasakytų ir kaip drago organizatoriai ketina atpirkti alytiškiams pagilintų kvėpavimo takų ligų poveikį? Kokia suma pinigų ketina kompensuoti vaistus, reikalingus gydyti širdies darbo sutrikimus? Juk tokie labai konkretūs poveikiai sveikatai atsiranda prisikvėpavus svilinamų padangų išskiriamų kietųjų dalelių, ir kitų, kartais net toksiškų, medžiagų.

 

Poveikį savijautai daro ir triukšmo tarša, kuri, kaip suprantu, yra esminis šio renginio vinis... Įtakos šalia Naujosios gatvės esantiems žaliems plotams neminiu, nes suprantu, kad taip merą taip žavinčio adrenalino sukelia mažai.

 

Galiausiai, norėtųsi iškirsti, kaip toji, mero žodžiais tariant, „nedidelių nepatogumų“ ūkinė pusė? Kaip dragas pagrindine miesto gatve paveiks kelio dangą ir ar organizatorių miestui, tikiuosi, sumokėtos lėšos už teisę organizuoti taršų renginį tai padengs?

 

Esu labai neigiamai nustebusi, kad mano gimtajame mieste, kuris sudėliojęs puikią savęs kaip žalio ir šeimoms skirto miesto strategiją, kaip užimtumas šeimoms siūlomas taršių automobilių varžybų žiūrėjimas. Kokią edukacinę vertę tikimasi sukurti tokiu renginiu?

 

Pasaulis juda link to, kad gyventume tvariau ir atsakingiau žvelgtume į savo poveikį aplinkai. Ir čia kalba neina apie radikalumą. Taip, atsisakyti vidaus degimo varikliais varomų transporto priemonių, šiandien didžiajai daliai žmonių dar nėra praktinių galimybių. Kalba eina apie tai, kad kai jos naudojamos ne susisiekimo būtinybei, o vienadienei pramogai - privalome savęs paklausti, ar tikrai to reikia ir ar kaip visuomenė turėtume toleruoti iš to išplaukiančias pasekmes?

 

Žinau, daugelis sakys, kad tai ne pramoga, tai sportas. Gerai, bet gal tuomet neverskite taip „sportuoti" viso miesto? Iškelkite renginį į erdvę, kurią pasiektų tik tiek, kurie nuodytis nori savo noru.

 

Viliuosi, kad tai paskutinis kartas, kai alytiškiai pastatomi į kvailio vietą.

 

Ieva Budraitė,

Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkė

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

  Komentaras

  net zenklu nesugebejo pastatyt kad eismas draudziamas Naujaja ir Zuvinto gatviu sankirtoje idomu kada Alytuje ka nors sugebes padaryt kaip priklauso sita buduliu saika

  Komentaras

  Tai ,kad tame durnelio Jamelios name sėdinčių gal ir smegenėlės atsijungusios: visas pasaulis saugo savo piliečius nuo dulkių , smarvės ir triukšmo, o Alytuje panašu kad mero chebra stengiasi kuo labiau apnuodyti alytiškiams gyvenimą! Ačiū žoliarūkiams narkomanams už nusibalsuotą jų merą!

  Komentaras

  valdziai jei dar tokia yra nerupi nei gyventojai nei svara nei triuksmas nei eismas kuris vyksta su furomis po miesta tiek diena tiek nakti jiems viskas dzin svarbu kuo daugiau pinigu gauti ir nieko nedaryti

  Komentaras

  Renginys tai neblogai,bet jis turėtų vykti pramonės rajone. Dabar pagrindinė gatvė uždaryta. Ištikus nelaimei nei policija, nei greitoji ,nei gaisrinė negalės atvykti pas bėdos ištiktas žmones.Gal leidimą išdavęs tešlagalvis prisiims atsakomybę.Ar tik pinigai sumokėti už renginį susuko galvelę.O gal laikas politikieriai pasikeisti pjuvenas galvelėj Sekmadienį dar pusmaratonis dar daugiau gatvių uždaryta bus. Tai reikėjo tada pasirūpinti ,kas nors naujasis žiedas prie Kepyklos gatvės būtų atidarytas. O dabar į Vidzgirį ratais kvadratais ,,o tas pats ir į kitus mikrajonus.

  Komentaras

  Tai kad gal Alytuje nera nei policijos nei mero jei butu policija ar nors policijos virsininkas tai gal furos diena nakti nevazinetu po Alytaus gatves dare nauja asfata Ulonu gatveje dabar Santaikos gatveje o furos tiek lenku tiek lietuviu vaziuoja viena paskui kita ir toliau lauzo gatves ir tersia miesta o mero tai jau seniai nera jei butu tai toks bardakas nebutu mieste o pasneket ir pazadet gali kiekvienas kitaip sakant s..... pamalt bet darbu jokiu nera ir nesimato tiek is policijos tiek is mero

  Komentaras

  Kai šį benzingalvių šou reklamavo per tv, tai policijos viršininkas pasakė, kad po tokio praeitų metų drago Alytuje padaugėjo lakstančių ir pažeidinėjančių greičio ribojimus. Protingas meras padarytų išvadas, o šitas koleginis, matyt, net informacijos nesugeba sukramtyti. O kad ir taip nutriušusį miestą dar labiau suniokos, tai jam dzinnn, nes piaras svarbiau už alytiškių sveikatą ir nepatogumus, kai miestas uždaromas

  Komentaras

  Draguose smulkios, mikroskopinės nuodingos gumos dalelės sklinda iki 2 km atstumu. Poveikis ne mažesnis nei 2019 gaisro.
  Nejaugi už grašį ar savo reklamą meras aukoja alytiškių sveikatą?
  O kur dar nuo degalų išmetami suodžiai ir nuodingos dujos dideliais kiekiais???

  Komentaras

  Taip, visiškai netoleruotinas dalykas toks renginys miesto centre, juk tai jokia ne pramoga, o tikras savaitgalio sutrikdymas miestiečiams. Net sunku patikėti tuo, necivilizuotai kažkaip...

  Komentaras

  kompensuos viska ir pazades prisnekes visko o darbu nulis jis gi nieko nedaro tik pazadus dalina net nesugeba sutvarkyt kad furos nevaziuotu ULONU ,SANTAIKOS, LIKISKELIU ir STATYBININKU gatvemis o jus Ieva norit kompensaciju kad vazines masinos Naujaja gatve juk reikia ir ten gatves gyventojus pasmaradint ne tik Santaikos ir Ulonu gyventojus

newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.