Į ginekologą kreiptis dabar galite be jokio gėdos jausmo (0)

ginekologija
Gera savijauta turėtų būti didžiausiu žmogaus prioritetu. Bet, Lietuvoje situacija blogėja ne mėnesiais, o dienomis. Ypatingai daug žmonių vengia kreiptis į gydytojus dėl sveikatos sutrikimų. To priežasčių yra ne viena ir ne dvi.

Labiausiai atidžiai savo sveikata rūpintis patariama moterims, nes būtent jos dažnai vengia kreiptis į tam tikrus gydytojus dėl gėdos jausmo, kuris patiriamas apžiūros metu. Tiksliau kalbant, vis labiau agituojama net ir jaunas merginas kreiptis į ginekologijos specialistus esant bet kokioms sveikatos problemoms.

Ginekologo apžiūra gali užkirsti kelią mirtinų ligų progresavimui

Įprastai vis dažniau į ginekologus rekomenduojama kreiptis sulaukus tam tikro amžiaus. Dažniausiai reguliarios apžiūros reikalingos moterims, kurioms jau yra virš 35 metų. Profilaktinė apžiūra leidžia nesunkiai identifikuoti ligas, apie kurias pacientės įprastai nieko net nenutuokia. Ne vien amžius yra iš tų faktorių, kurie skatina tam tikrų ligų atsiradimą.

Ginekologas (Vilniuje) apžiūros metu gali nustatyti esminius reprodukcinių organų pakitimus, kurie gali reikšti tam tikrų ligų atsiradimo tikimybę. Visi turi suprasti, kad kuo ankstesnis ligos aptikimo periodas, tuo didesnė tikimybė ligą įveikti ir toliau mėgautis įprastu gyvenimo ritmu.

Moterims į šiuos specialistus rekomenduojama dažniau kreiptis jeigu atitinkamos dar ir kitos savybės. Pavyzdžiui, tam tikrų problemų gali atsirasti moterims, kurios turi akivaizdų viršsvorį. Rūkymas taip pat gali sukelti tam tikras moteriškas ligas. Alkoholio vartojimas, kuomet jis yra nesaikingas, taip pa daro didžiulę žalą organizmui. Tokie žalingi įpročiai skatina rimtų ligų atsiradimą.

Kalbant apie mirtinas ligas, pravartu žinoti, kad ginekologai jas gali aptikti dar ankstyvoje stadijoje. Bet, kartais vien tik apžiūros gali nepakakti. Gydytojai nurodo, kad esant kažkokiems nusiskundimams, geriausia viską iškloti be pagražinimų t.y. pripažinti visus žalingus įpročius bei aiškiai papasakoti apie kamuojamas problemas net jeigu tai priverčia jausti gėdą. Žinant visą informaciją, gydytojai gali nuspręsti kokius tyrimus atlikti tam, kad būtų nustatoma kokia tiksliai liga kamuoja pacientę.

Privačiai dirbantys ginekologai gali pasiūlyti profesionalią pagalbą

Pradžioje paminėta, kad nemažai moterų vengia kreiptis į ginekologus, nes vis dėlto tai yra labai su intymumu susijusi sritis. Tačiau, patys specialistai nurodo, kad gėdos jausti nereikia, nes jų darbas yra padėti, o pacienčių noras – jaustis sveikoms. Kreipiantis į ginekologijos specialistus, tiesiog reikėtų būti kuo atviresnėms ir aiškiai papasakoti apie kamuojamus nesklandumus. Žinoma, kad pasitaiko seno kirpimo gydytojų, kurie yra gana atgrasūs, bet reikėtų žinoti, kad tokie specialistai jau yra įvardijami viešai. Internete rasite visą informaciją apie tam tikrus ginekologus. Reikia žinoti gydytojo vardą ir pavardę, o tuomet tikrai nesunkiai sužinosite ar teks jaustis nesmagiai apsilankymo metu ar vis dėlto ne.

Pabrėžiama, kad ypač privačiose klinikose dirbantys ginekologai specialistai yra gerokai malonesni ir šiuolaikiški. Todėl neabejotinai reikėtų pasidomėti galimybe dėl profilaktinių apžiūrių kreiptis būtent ten.

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.