Hemorojaus gydymas padės pagerinti gyvenimo kokybę (2)

hemarojus
Kai kurie žmonės vis dar bijo prabilti apie hemorojų arba mano, kad ši liga yra kažkuo gėdinga. Tačiau taip toli gražu nėra. Nėra ir neturi būti gėda rūpintis savo sveikata, kad ir kokie negalavimai užklupo. Šiandien hemorojaus gydymas gali būti paprastas ir neskausmingas, o jo rezultatai padės pagerinti kasdienio gyvenimo kokybę. Tad laukti ir kankintis tikrai neverta.

Hemorojus – tai sveikatos sutrikimas, kai aplink tiesiąją žarną ir išangę esančios kraujagyslės išsiplečia ir tampa tarsi mazgai. Šis sveikatos sutrikimas kankina daugybę žmonių. Ir nors dažniausiai ji pasireiškia nuo 50 metų, hemorojus gali kankinti ir daug jaunesnius žmones, o kartais netgi išsivystyti po nesėkmingo gimdymo. Taigi, ši liga kankina daugybę žmonių ir tai nėra nieko gėdingo.

Kokie yra hemorojaus simptomai?


   • Kraujavimas iš išangės. 
   • Skausmas tuštinantis. 
   • Išangės niežėjimas, nepatogumas. 
   • Patinusi išangė. 
   • Matomi hemorojaus mazgai.

Kokie yra hemorojaus tipai?

Hemorojaus gydymas pirmiausia priklauso nuo to, koks hemorojaus tipas nustatytas žmogui. Skiriami lėtinis ir ūminis hemorojai. Ūminis hemorojus yra kaip tam tikras uždegimas. Dažniausiai jis ištinka kai sutrūksta kraujagyslė ir toje vietoje susiformuoja guzelis, patinimas. Tai sudėtinga hemorojaus forma, kurią gali išprovokuoti vidurių užkietėjimas, sunkių daiktų kilnojimas ar netgi ilgas sėdėjimas trumpesniu laikotarpiu. Pavyzdžiui, po ilgos kelionės ar skrydžio.

Tuo tarpu lėtinis hemorojus yra daug sudėtingesni ir jam daug dažniau reikalingas rimtesnis hemorojaus gydymas. Tokiu atveju hemorojaus mazgai yra padidėję jau kurį laiką ir sukelia nuolatinius nepatogumus – iš išangės kraujuojama, ji tampa jautri, tuštinantis skauda, peršti. Dėl lėtinio hemorojaus gali atsirasti skausmai ir ilgiau pasėdėjus nepatogioje pozoje. Kai kuriais atvejais hemorojaus liga gali būti tiek pažengusi, kad tuštinanti mazgai iškrenta ir nebesugrįžta. Tokiu atveju būtinas hemorojaus gydymas.

 

Kaip atliekamas hemorojaus gydymas?

Jeigu hemorojus nėra pažengęs, paprastai gali padėti vietinio veikimo kremai arba žvakutės. Tokių galima įsigyti vaistinėje. Tačiau ilgalaikių rezultatų duoda specializuotas gydymas. Pavyzdžiui, gydymas gali būti atliekamas, kai specialiais žiedais užveržiami susidarę žiedai ir jie patys apmiršta. Tai ne invazinis gydymas, kuris pritaikomas labai dažnai ir yra vienas efektyviausių.

Tačiau esant sudėtingiems atvejams, hemorojus gali būti operuojamas. Tačiau kiekvieną atvejį pirmiausia turi įvertinti specialistas. Šiandien įvairiose klinikose konsultaciją galima gauti itin greitai.

 

Kaip padėti sau išvengti hemorojaus?

Hemorojų gali išprovokuoti ir mūsų įpročiai bei gyvenimo būdas, todėl labai svarbu žinoti, kaip padėti sau, kad hemorojus nekankintų ir galėtumėte kokybiškai gyventi. 


   • Tinkama mityba. Hemorojaus gydymas gali būti reikalingas ir tuomet, kai neprižiūrime savo mitybos. Jeigu dažnai užkietėja viduriai, tai gali išprovokuoti hemorojų. Todėl norint to išvengti, reikėtų valgyti daug ląstelienos turintį maistą, o taip pat į savo racioną įtraukti daug vaisių ir daržovių. 


   • Sveiki įpročiai. Labai svarbu ne tik prižiūrėti savo mitybą, bet ir atsisakyti žalingų įpročių. Kartais nesaikingas alkoholio vartojimas taip pat gali sukelti išangės kraujavimą, todėl geriau laikytis sveikų įpročių. 


   • Judėjimas. Jeigu Jūsų darbas sėdimas, kyla pavojus išsivystyti hemorojui. Todėl stenkitės daugiau judėti. Darykite ne tik pertraukėles darbo metu, bet ir dažniau judėkite prieš darbą ir po jo – eikite pasivaikščioti, bėgiokite, sportuokite.

 

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.