Gamyklą statys savivaldybė: realybė ar utopija? (8)
Pramonės parke skirti du sklypai
Gamybos paskirties pastatą Alytaus miesto savivaldybės užsakymu ir laimėjus skelbtą konkursą projektuoja Vilniaus bendrovė „In Ace“. Jos atstovai visiškai neseniai viešai pristatė tokio pastato statybos projektą. Nepadarius šio žingsnio tolesnis jo projektavimas negalėtų vykti.
Gamyklai Pramonės parke, Verslo gatvėje, numatyti du, šalia vienas kito esantys sklypai, kurių abiejų dydis – 1,5 hektaro.
Pagal projektą viename sklype bus gamybai skirtas pastatas su administracinėmis patalpomis, kitas sklypas naudojamas aptarnaujančiam transportui susisiekti su pastatu, automobilių stovėjimo aikštelėms ir darbuotojų laisvalaikio zonoms.
Viso pastato dydis – per 4 tūkst. kv. metrų, jame gamybinėms patalpoms skirta beveik 3 tūkst. kv. metrų.
Kaip projekto viešame pristatyme sakė „In Ace“ architektas Kęstutis Mackevičius, projektuojamame pastate preliminariai būtų vykdomas elektronikos prietaisų, plastiko gaminių surinkimas. Detalesniame projekto aprašyme konstatuojama, kad čia galėtų vykti ir metalo gaminių bei jo konstrukcijų surinkimas, taip pat ir įsikurti lengvosios pramonės įmonė.
Ar šiame pastate galėtų atsirasti karinė pramonė? Į šį klausimą projekto viešame pristatyme dalyvavęs miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Rakaitis atsakė, kad tai priklausys nuo to, kas konkurso būdu iš savivaldybės išsinuomos pastatytas patalpas.
Tikimasi europinių fondų pinigų
Gamybinio pastato projekto pristatymo metu Alytaus miesto savivaldybės vicemerė Lina Gaidžiūnaitė tvirtino, kad gamyklos statybai tikimasi lėšų iš Europos Sąjungos Regionų plėtros strategijos programos, patvirtintos iki 2027 metų: „Gamybinio pastato statyba numatyta miesto savivaldybės Tvarios plėtros strategijoje, kuriai yra pritarusi Vidaus reikalų ministerija.“
Gamyklos statyba kartu su projektavimu kainuos 5 mln. eurų. Pagal europinių fondų skiriamų pinigų proporcijas 85 proc. būtų pastarųjų fondų lėšos, 15 proc. – savivaldybės biudžeto.
Pastato projektavimas, kurį planuojama baigti ateinančio spalio pabaigoje arba lapkričio pradžioje, kainuos 94 tūkst. eurų.
Jei būtų gautas europinių fondų finansavimas, po įvykdyto konkurso rangovui parinkti statybos galėtų prasidėti ateinančiais metais.
Jau pateikta paraiška finansavimui gauti
Miesto savivaldybės administracijos Finansų ir investicijų skyriaus vedėja Neringa Rinkevičiūtė-Laurinaitienė tvirtino, kad Centrinei projektų valdymo agentūrai (CPVA), per kurią skiriamas europinių fondų finansavimas, jau pateikta projekto „Alytaus pramonės parko funkcionalumo didinimas“ paraiška gauti paramą gamybinio pastato statybai. Projekto tikslas – padidinti miesto patrauklumą investicijoms ir plėsti verslą.
Paraiškos vertinimas gali užtrukti iki trijų mėnesių, tada ir paaiškės, ar bus gauti ir kokiomis sąlygomis bus gauti pinigai gamyklai Alytuje statyti.
Vedėjos pasiteiravus, ar gali savivaldybė užsiimti gamybinio pastato statyba ir tokio pastato nuoma, N.Rinkevičiūtė-Laurinaitienė atsakė: „Lietuvoje tai naujovė, bet, pavyzdžiui, Lenkijoje ar Čekijoje, tai jau įprasta. „Investuok Lietuvoje“ ( tiesioginių užsienio investicijų plėtros agentūra prie Ūkio ministerijos – A.M.) pastaruoju metu platina informaciją, kad investuotojai ieško ne tik žemės sklypų su visiškai įrengta infrastruktūra, bet ir nuomojamų gamybinių patalpų. Tad mes su gamybinės paskirties pastatu taptume patrauklūs investuotojams. Jei savivaldybė negalėtų statyti tokio pastato ir jo nuomoti, mūsų Tvarios plėtros strategijai nebūtų pritarusi nei Vidaus reikalų ministerija, nei Centrinė projektų valdymo agentūra.“
Finansų ir investicijų skyriaus vedėja pabrėžė, kad už gamybinių patalpų nuomą gautos lėšos būtų panaudojamos tolesnėms investicijoms į patalpų modernizavimą ar plėtrą, tik jokiu būdu nebūtų siekiama pelno.
„Visos gamybinės patalpos pritaikomos konkrečiai gamybai“
Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas, Alytaus bendrovės „Traidenis“, užsiimančios nuotekų gaminių gamyba, generalinis direktorius Sigitas Leonavičius teigė girdėjęs apie savivaldybės iniciatyva norimą statyti gamyklą: „Galiu pasakyti, kad visos gamybinės patalpos pritaikomos konkrečiai gamybai. Jei savivaldybė žino, kam stato, tada gerai. Bet jei nežino, tai pastatytam gamybiniam pastatui gali neatsirasti nuomininkų ir pinigai, nesvarbu, kad europiniai, gali būti...
Daugiau apie tai skaitykite laikraščio „Alytaus naujienos“ 14006 numeryje.
© Laikraščio „Alytaus naujienos“ publikacijų autorystė yra saugoma
℗ Teksto perpublikavimas žiniasklaidos priemonėse draudžiamas *
* Išskyrus atvejus, kai sudaroma raštiška perpublikavimo sutartis.
Kreiptis el. p. redakcija@alytausnaujienos.lt
Informacija telefonu 060444141
Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata
Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.
Komentarai
Palikite savo komentarą
Utopija prasideda nuo to,…
Komentaras
Utopija prasideda nuo to, jog teigiama kas galėtų tame pastate įsikurti. Pirmas dalykas jeigu čia kas norėtų įsikurti, tai mieste sočiai nenaudojamų pastatų. Rimtesni investuotojai labiau linkę turėt savo pastatą.
Viską sprendžia ir prisiima…
Komentaras
Viską sprendžia ir prisiima atsakomybę bei atskaitingumą pačių rinktų 27 tarybos narių taryboj tvirtinti įstatymai Kur turi pagal įstatymus dirbt žmonių labui, o ne. Merui kaip karaliukui leist per įtartinas situacijas verslo naudai tuštint biudžeto likučius. Tad tarybai netvirtint šio projekto, o pareikalaut iš mero, kad. Tarybai teiktų svarstyt miesto vystymui turinčius strateginius klausimus, kaip. Į pramonės parko pritraukimo stambaus strateginio investuotojo su reikalavimais mokėt 1,25 procento daugiau vidutinių atlyginimų ką kitur padarę Alytuj ne, miesto labui įveiklint užtikrinant mokesčių mokėjimus nuo didelių aerodromo bei Medelyno žemių plotų, koreguot atliekų mokestį nuo ploto žmonių labui. Tai yra imtis priemonių, kurios mažintų bedarbystę ir mobingų sistemą.
Viskas priklauso nuo pačių…
Komentaras
Viskas priklauso nuo pačių rinktų 27 tarybos narių tvirtintų sprendimų taryboj, net ir mero veiklos kokybės. Nes meras su komanda ne tarybos nariai ir tik siūlyt gali. O taryba gali koreguot jų siūlymus. Nes atsakomybė ir atskaitingumas priklauso sprendimus taryboj tvirtinusiems tarybos nariams. Deja kol kas silpna, net baikšti taryba, kurios atžvilgiu meras išsidirbinėja kaip nori. Ir per ilgai tai tesiasi.
Čia administracijos…
Komentaras
Čia administracijos direktorius Rakaitis taip sudūmojo su Cesiuliu
Utopija. Galimai Cesiulis su…
Komentaras
Utopija. Galimai Cesiulis su Ivoška sugalvojo varkę.
Vėl įrodymas, kad dirba…
Komentaras
Vėl įrodymas, kad dirba saujelės verslo labui eikvojant atvirai biudžeto likučius miesto interesų saskaita. Kartoja 2017 metų kadencijos nuopolio laikus. Tada ir bandė verslo formai atvirai padėt iš biudžeto. Ir per teisėsaugą slopint neįtinkančius. Nepastebėta pradinių padangų gaisro signalų,kas persimetė į paskesnę kadenciją iki bėdų per padangų gaisrą. Pas vieintelius pramonės parke/lez nėra stambaus strateginio investuotojo su gerais atlygonimais. Vietoj to parodija iš pramonės parko ir jokiu atsiperkamumu nešviečia. Pranašiškesni prieš 15 metų komentarai, kad Alytus pasmerkti blogiems sprendimams. Kur dalis eksmerų dėl nesiskaitymo jau a.a., kiti tesia tesdami ir išvadų nedarydami.
10 proc liks nuo statybų,…
Komentaras
10 proc liks nuo statybų, toliau vėl galima prigalvoti kaip gauti pelno valdant informaciją nuomojant. Čia Cesiulis sugalvojo, Ivoška vykdytojas ?
kad gautu pinigu is europos…
Komentaras
kad gautu pinigu is europos o ar pastatys ar ne tai nera svarbu svarbu kad byretu i kisene pazadu dalintojui o kita dzin