DISTRIBUCIJOS PASLAUGOS – KAS TAI? (1)

nuotr
Į logistikos paslaugų sąrašą įeina ir distribucija. Šis žodis reiškia, jog turimas omenyje prekių, krovinių ir siuntų paskirstymas bei išvežiojimas vietos teritorijoje, šiuo atveju – Lietuvoje. Minėta paslauga dažniausiai reikalinga verslininkams, kuriems prireikia išvežioti prekes. Ja gali pasinaudoti ir klientai, kurie į Lietuvą iš užsienio šalies atsiunčia krovinius, o vietos distributoriai pasirūpina, kad kroviniai būtų išvežioti po reikiamus taškus šalyje. Tiesa, distribucijos nedera painioti su perkraustymo paslaugomis. Perkraustymo metu krovinys pervežamas iš taško A į tašką B, tuo tarpu distribucijos atveju prekės paskirstomos iš taško A į daugybę kitų taškų.

Kas yra distribucijos sutartis?

Užsisakant distribucines paslaugas būtina distribucijos sutartis. Jos reikia tada, kai prekių savininkas dar nebūna susikūręs prekių platinimo tinklo. Ši sutartis suteikia išimtines teises abejoms sutarties šalims. Distribucijos sutartys būna dvejopos – išimtinė ir pasirinktinė.

Išimtinė sutartis nustato teritoriją tam tikram vienam distributoriui. Šio tipo sutartis pasirašoma tuomet, kai patikėtos prekės yra brangios, todėl sunkiau parduodamos. Tuo tarpu pasirinktinė sutartis įpareigoja gamintoją prekes perparduoti tik tiems distributoriams, kurie atitinka nustatytus prekių gamintojo reikalavimus.

Kaip parenkamos transporto priemonės vietiniams pervežimams?

Mašinos, kuriomis vietiniais maršrutais pervežami kroviniai, parenkamos atkreipiant dėmesį į krovinio pobūdį. Pavyzdžiui, prekėms, kurios yra pavojingos savo turiniu arba jautrios temperatūros pokyčiams, skiriamas tam pritaikytas transportas. O negabaritinių krovinių pervežimui siūlomos mašinos, kurias galima pakrauti per kėbulo šoną ar viršų. Be to, visi krovininiai automobiliai būna aprūpinti liftais ir hidrauliniais vežimėliais, tad atvykus į vietą, jei ten ir nebus specialios krovimo technikos, bus galima be jokių problemų iškrauti atvežtą sunkų krovinį.

Mažesni kroviniai bei įvairūs paketai pristatomi į vietas, bendradarbiaujant su smulkiųjų siuntų pervežimo tarnybomis. Tokie kroviniai gali būti pristatomi ir fiziniams asmenims. Atsiradus specialiems poreikiams kliento naudai pritaikomi individualūs sprendimai, sudaromi personaliniai maršrutai.

Kaip organizuojamas krovinių pervežimas?

Visa krovinio kelionė, pradedant jos pakrovimu ir baigiant pristatymu į nurodytą vietą, yra fiksuojama transporto valdymo programoje, kuri leidžia atsekti krovinio pervežimo eigą. Važtaraščiai su krovinio gavėjo parašu yra nuskenuojami ir saugomi elektroniniame archyve. Be to, visuose krovininiuose automobiliuose yra įrengtos sekimo priemones, kurios kontroliuoja transporto priemonės judėjimo kelią ir jos buvimo vietą esamu laiku. Daugiau informacijos šia tema ieškokite interneto svetainėje: Vtranzitas.lt .

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.