Daugiau kaip dešimt Alytaus medikų atsiliepė į kvietimą padėti kolegoms Ukrainoje (1)

Preliminari misijos trukmė – 10–14 dienų
Prasidėjus Rusijos karo veiksmams prieš Ukrainą, šios šalies Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai iš tokios ministerijos Lietuvoje paprašė pagalbos sveikatos priežiūros srityje. Viena iš įvardytų paramos priemonių – medikų atvykimas į agresoriaus užpultą šalį, kad jie teiktų pagalbą nuo karo veiksmų nukentėjusiems žmonėms.
Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija kreipėsi į medikus, esant reikalui galinčius vykti į savanorišką misiją ir padėti kolegoms ukrainiečiams.
Preliminari misijos trukmė – 10–14 dienų, jos dalyviams savanoriams bus padengiamos transportavimo, apgyvendinimo ir kitos su misijos vykdymu susijusios būtinos išlaidos bei mokamas darbo užmokestis.
Nepraėjus nė savaitei po tokio ministerijos kreipimosi, ji pranešė laikinai stabdanti savanorių medikų registraciją misijai į Ukrainą. Mat per trumpą laiko atsirado beveik 300 medikų, pareiškusių norą vykti į pagalbą kolegoms Ukrainoje.
Kaip praneša Sveikatos apsaugos ministerija, kreipėsi medikai ne tik iš Lietuvos, bet ir Danijos, Norvegijos, Jungtinės Karalystės, Vokietijos. Tai medicinos studentai, rezidentai, slaugytojai, jų padėjėjai, odontologai, kineziterapeutai, ergoterapeutai, visuomenės sveikatos specialistai, paramedikai. Vyriausiam atsiliepusiam į pagalbos prašymą – 65-eri.
Šiuo metu rengiamos dvi į Ukrainą vyksiančių medikų komandos po 12 žmonių, komplektuojama įranga, artimiausiu metu prasidės mokymai.
Iš ligoninės pareiškė norą vykti trys, iš Greitosios medicinos pagalbos stoties – aštuoni medikai
Iš Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės padėti medikams Ukrainoje pareiškė norą Ortopedijos-traumatologijos skyriaus vedėjas Virgilijus Leketas, anesteziologė-reanimatologė Lina Tamošiūnienė ir gydytoja neurologė Nelė Tocionytė.
„Dar nežinau, ar būsiu pakviestas į misiją, labai nesinori reklamuotis apie pareikštą norą, man reklamos nereikia. Tačiau galiu pasakyti, kad kariauti nemoku, o kaip medikas – galiu padėti. Jei agresorius nebus sustabdytas Ukrainoje, toliau galime būti mes jo akiratyje. Mačiau gyvenimą, kaip sakoma, prie ruso, labai nenorėčiau, kad jis grįžtų“, – mintimis dalijosi V.Leketas.
N.Tocionytė tvirtino šiandien dar jokio žygdarbio nepadariusi: „Išreiškiau savo poziciją ir, jei reikės, padėsiu. Dabar visi stengiasi padėti ukrainiečiams kuo kas gali. Aš, kaip medikė, pasirengusi atlikti savo pareigas karo užkluptoje Ukrainoje.“
„Kodėl pareiškiau norą vykti į pagalbą Ukrainos medikams? Todėl, kad noriu prisidėti konkrečiais paramos veiksmais. Mano vaikai užauginti, gyvena savarankiškai, pagalvojau, kad galiu ryžtis Sveikatos apsaugos ministerijos kvietimui į misiją Ukrainoje“, – teigė L.Tamošiūnienė.
Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės palaikymą kare kovojančiai Ukrainai liudija ant jos pastato iškeltos Lietuvos ir Ukrainos vėliavos.
Iš Alytaus rajono savivaldybei pavaldžios Greitosios medicinos pagalbos stoties į misiją šioje karo veiksmų kamuojamoje šalyje pareiškė norą vykti aštuoni paramedikai ir skubios medicinos pagalbos slaugos specialistai.
Į Kremenčuką iškeliavo paramos siunta
Prasidėjus karui Ukrainoje, Alytaus miesto savivaldybę pasiekė šios šalies Kremenčuko miesto, su kuriuo bendradarbiauja Dzūkijos sostinė, prašymas suteikti paramą medicinos reikmenimis. Iš savivaldybės administracijos drektoriaus rezervo tam skirta per 20 tūkst. eurų.
Kaip sakė miesto savivaldybės gydytojas Povilas Jagelavičius, nupirkti visi prašyti reikmenys – elektros generatoriai, laringinės kaukės, neštuvai, paramedikų kuprinės, akių dugnui tirti skirtas oftalmoskopas, kraujavimui stabdyti reikalingi turniketai, pulsoksimetrai, gaivinimo manekenas. Taip pat į siuntą Kremenčukui įdėta miegmaišių, miegojimo kilimėlių, pledų, kuriuos savivaldybė yra gavusi kaip paramą.
Alytaus bendrovė „Traidenis“ savivaldybės paramos siuntą Kremenčukui papildė įvairių vaistų rinkiniais, tvarsliava, higienos priemonėmis, kūdikiams skirtu maistu, sauskelnėmis, įdėjo penkis komplektus su kovotojams reikalingais daiktais – miegmaišiais, batais, miegojimo kilimėliais, pledais, lipnių juostų, žiebtuvėlių. Šios bendrovės generalinio direktoriaus, miesto tarybos nario Sigito Leonavičiaus tvirtinimu, jo vadovaujama bendrovė ir jis pats palaiko ryšius su kai kuriomis įmonėmis Ukrainoje, tad jaučiama pareiga padėti už visus mus kovojantiems ukrainiečiams.
Vakar, kovo 4-ąją, savivaldybės darbuotojai – mero visuomeninis konsultantas Saulius Ivoška ir vairuotojas Donatas – su mikroautobusu visą šią Kremenčukui skirtą paramą išvežė į Ukrainą. Sutartoje šios valstybės teritorijoje ją turi pasiimti Kremenčuko miesto savivaldos atstovai.
Nuo praėjusios savaitės pabaigos Alytaus kultūros centre veikiančiame karo pabėgėlių iš Ukrainos registracijos ir paskirstymo punkte, kovo 4-osios ryto duomenimis, čia jau registravosi 516 pabėgėlių. Tos pačios dienos rytą laikinai iki 72 valandų Alytaus kultūros centre gyveno 6 pabėgusieji nuo karo Ukrainoje, kitoje tokioje Dzūkijos sostinėje numatytoje vietoje, Pirmajame Alytuje veikusiuose Vaikų globos namuose, – 27.

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata
Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

Komentarai
Palikite savo komentarą
"Was there a specific reason…
Komentaras
"Was there a specific reason for expressing interest in aiding Ukraine's doctors? Because I'd want to make a difference by taking concrete efforts to driving directions help. I believed I could ask the Ministry of Health to a mission in Ukraine since my children have grown up and are on their own "According to L. Tamoinien.