Dantų balinimo metodai: kokį pasirinkti, kad šypsena išties džiugintų? (1)

danatų balinimas
Ne paslaptis, kad net ir nedidelių trūkumų turinti šypsena yra vienas dažniausių nepasitikėjimą savimi sukeliančių veiksnių. Ir tai ne visada lemia dantų kreivumas ar susigrūdimas – priešais veidrodį matydami pageltusius ar pilkšvą atspalvį įgavusius dantis lygiai taip pat nedrįstame šypsotis, o juokdamiesi dažnai nevalingai dengiame burną. Šiandien šią problemą išspręsti paprasta kaip niekada anksčiau – net keli inovatyvūs dantų balinimo būdai gali padėti susigrąžinti pasitikėjimą savimi ir norą šypsotis. Susipažinkime su populiariausiais dantų balinimo metodais – žinodami apie kiekvieną jų, nuspręsti, kuris yra jums tinkamiausias, bus kur kas paprasčiau.

Dantų spalvos pokyčiams įtakos turi daugybė veiksnių

Prieš dantų balinimo procedūrą kartu su specialistu vertėtų aptarti ne tik lūkesčius bei norimus rezultatus, bet ir įvertinti veiksnius, kurie gali lemti spalvos pokyčius. Kai kurie iš jų yra tiesiog neišvengiami – genetika (paveldimumas), amžius (bėgant metams, keičiasi danties struktūra, storėja dentinas, o jo spalva tampa geltonesnė; taip pat plonėja emalis ir tampa labiau permatomas, dėl to dantys taip pat praranda baltumą), ligos ir jų gydymas (pvz., spindulinis gydymas ir chemoterapija gali turėti įtakos dantų spalvos pokyčiams), vartojami antibiotikai ir kiti medikamentai (pvz., tetraciklinas, antihistamininiai vaistai, antidepresantai, geležies turintys medikamentai gali keisti dantų atspalvį). Dėl šių veiksnių dantų balinimo rezultatai gali išlikti kiek trumpiau, tačiau šypsena tikrai atrodys patraukliau.

Gana didelę įtaką dantų spalvai daro ir maistas bei gėrimai (dažnai vartojama kava, arbata, raudonas vynas bei vaisvandeniai ilgainiui gali pakeisti dantų atspalvį), žalingi įpročiai, tokie kaip rūkymas ar kramtomojo tabako vartojimas bei netinkama burnos higiena, kuri ilgainiui lemia ne tik spalvos pokyčius, bet ir įvairias infekcijas ar ligas burnos ertmėje.

 

Dantų balinimas kapomis

Dantų balinimas kapomis šiandien ypač populiarus dėl minimaliai invazyvios technikos – šis metodas yra paprastas, nereikalauja daug pastangų, todėl yra ypač mėgstamas pacientų. Dantų balinimas kapomis dažnai dar vadinamas dantų balinimu namuose – pacientas, kartu su prižiūrinčiu gydytoju odontologu, balinimo procesu užsiima savarankiškai. Pažeistiems patamsėjusiems dantims atkurti naudojamas karbamido peroksidas – ADA (Amerikos dantistų asociacijos) pripažinta ir ES medicinos medžiagų nuorodas atitinkantį medžiaga.

Pasirinkus šį metodą, pagaminamos individualios balinimo kapos – dantų balinimo veiksmingumas siekia net 90-95 %. Balinimo rezultatas ir spalvos pokyčio greitis priklauso nuo to, kiek laiko per dieną ir kiek iš viso dienų kapa su balinimo medžiaga yra nešiojama, bei nuo danties viduje esančių pigmentų atsparumo balinančiai medžiagai. Svarbu paminėti, kad endodontiškai išgydyti, pakeitę spalvą dantys bąla sunkiau ir ilgiau, tačiau tinkamai juos parengus, gaunamas puikus rezultatas.

 

Dantų balinimas Philips Zoom sistema

Dantų balinimas naudojant Philips Zoom sistemą yra itin patrauklus tuo, kad rezultatai matomi iškart, o dantys išbąla net iki 8 atspalvių.

Dar vienas šio metodo privalumas yra tai, kad procedūra itin saugi ir nesukeliamas dantų jautrumas, koks jis gali atsirasti taikant kitus balinimo būdus. Philips Zoom balinimo sistemos esminis veikimo principas – ultravioletine šviesa aktyvuojamas balinimo gelis, kurio sudėtyje yra amorfinio kalcio fosfato (ACP), kalio nitrato ir fluorido. Šios medžiagos balinimo metu įsiskverbia į danties audinius, užpildo atvirus dentino kanalėlius, mažindamos dantų jautrumą bei suformuodamos paviršinį sluoksnį, padengiantį nelygumus, todėl dantų paviršius tampa lygesnis, švelnesnis.

Taip pat balinimo gelyje esančiam vandenilio peroksidui skylant, deguonis įsiskverbia į emalį ir dentiną, išbalindamas tik spalvotas medžiagas. Būtent dėl šios priežasties kietieji danties audiniai išlieka nepažeisti, o visas procesas saugus ir nerviniam danties audiniui – pulpai. 

 

Kaip pasirinkti dantų balinimo metodą?

Dantų balinimo metodą pasirinkti vertėtų atsižvelgiant į savo poreikius bei lūkesčius. Jei norite greito ir visapusiško rezultato, galite išbandyti profesionalų balinimą Philips Zoom sistema, kurio rezultatus matysite iškart po procedūros, dantys bus pastebimai baltesni, todėl mėgautis žavinga šypsena galėsite vos užvėrę burnos higienisto kabineto duris.

Na, o jei teikiate pirmenybę ilgesniam, tačiau patogiam, namų sąlygomis atliekamam balinimui – galite pasirinkti balinimą kapomis. Pastarasis labiau tiks tiems, kurie norėtų tik patobulinti atspalvį, tačiau yra visiškai patenkinti dantų paviršiumi bei jų blizgesiu.

Svarbu – prieš dantų balinimo procedūrą vertėtų apsilankyti pas odontologą ir įvertinti individualią situaciją, dantų būklę. Paciento dantys ir dantenos turi būti sveiki, turėtų būti atlikta profesionali burnos higiena, kurios metu pašalinamos dantų kietosios ir minkštosios apnašos. Taip pat konsultacijos metu su gydytoju odontologu ar burnos higienistu aptariami lūkesčiai, ir, jei reikia, skiriamos procedūros, kurias būtina atlikti prieš balinimą. Gydytojas taip pat pasidalins svarbia informacija, kuri padės išsaugoti nepriekaištingą šypseną ilgiau.

    Komentarai


    Palikite savo komentarą

    Ribotas HTML

    • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
    • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
    • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.