Bendrovėje „Jakobsen Home Co“ – daugiau galimybių alytiškiams ()

Laura BALIUKONIENĖ, laura@ana.lt
Jakobsen Home Co
Esbenas Lundas Jakobsenas. Zitos Stankevičienės nuotr.
Vienai didžiausių įmonių Alytuje „Jakobsen Home Co“ kitąmet jau 20 metų, tačiau šios bendrovės istoriją savininkas Lietuvoje gyvenantis danas Esbenas Lundas Jakobsenas skaičiuoja nuo 2006-ųjų, kai įsigijo anuomet dar nedidelę su keliomis dešimtimis darbuotojų Alytuje veikusią įmonę. Per tuos 12 metų minkštųjų baldų gamintoja sparčiai išaugo, tapo dar stipresnė, todėl artimiausiu metu planuojama dar 30 procentų padidinti darbuotojų skaičių. „Šiuo metu turime didelių galimybių – sparčiai auga mūsų klientai, užsakymai, todėl atsirado poreikis dar labiau plėstis, o visa tai leidžia darbuotojams gerinti darbo sąlygas ir didinti darbo užmokestį“, – teigė E.L.Jakobsenas.

Dėl augančių užsakymų – plėtros poreikis

Įmonė „Jakobsen Home Co“ savo gaminamą produkciją – minkštuosius baldus (sofas, fotelius, valgomojo kėdes) – realizuoja užsienyje: Vokietijoje, Skandinavijos šalyse, Beniliukse, Austrijoje, Šveicarijoje. Iki šiol didžiausia įmonės rinka buvo Olandijoje, o dabar tikimasi net 80 proc. rinkos augimo Vokietijoje.

Stipriai išaugę užsakymai padiktavo poreikį plėstis, tad per ateinančius metus įmonėje, baldų gamybos procese, planuojama įdarbinti apie 50–100 naujų darbuotojų – siuvėjų, medžio surinkėjų, apmušėjų. Nors jau įprasta, kad patirties turintys darbuotojai turi pranašumą, tačiau įmonė gali pasiūlyti darbą ir tiems, kurie turi noro dirbti ir mokytis.

„Žmonės čia turi galimybę mokytis Alytuje populiarios specialybės, tad jų įsidarbinimo galimybės išauga. Tačiau, žinoma, norisi, kad jie pasiliktų mūsų įmonėje“, – pabrėžė savininkas.

Plėtros procesui bendrovė ruošiasi jau dabar – investuojama į procesus, gamybą, aplinką, darbo vietų sukūrimą.

Šiuo metu įmonėje įdiegiama nauja IT sistema, leisianti susieti visus procesus nuo užsakymo gavimo iki produkto pagaminimo. Tai automatizuos daugelį dalykų, kurie šiuo metu atliekami rankiniu būdu. Tai kartu įmonei padės išlikti saugiai planuojant jos augimą ir užtikrinti apyvartos didėjimą.

„Visa tai susiję su darbo našumo didinimu, o kuo jis bus didesnis, tuo daugiau galimybių kelti atlyginimus darbuotojams“, – pabrėžė E.L.Jakobsenas.

Įmonę išplėtė dešimteriopai

Dabartinis „Jakobsen Home Co“ savininkas E.L.Jakobsenas įmonę iš kito savininko, taip pat dano, įsigijo 2006 metais. „Kai pirkau įmonę, joje dirbo 27 darbuotojai, o dabar jų yra beveik 300. Per tuos dvylika metų sparčiai žengėme į priekį“, – tikino savininkas ir pridūrė, kad tai yra tarptautinė įmonė, kurioje dirba ir kitų šalių žmonių.

Vilniuje gyvenantis vienintelis bendrovės akcininkas į Alytuje veikiančią įmonę atvyksta bent keletą kartų per savaitę, tad nuolat mato, ko reikia, kad ir įmonėje darbai vyktų efektyviai, ir kad darbuotojus darbo aplinka ir sąlygos tenkintų.

Dėmesys darbo sąlygoms

Būtent dėl to pastaruoju metu buvo daug investuota į patalpas, interjero jaukumą, šiuolaikiškumą, o tai leidžia sukurti geresnes darbo sąlygas darbuotojams. Pertraukų metu darbuotojai jaukiose patalpose su minkštasuoliais gali pasimėgauti nemokama kava.

Įmonėje darbuotojai turi galimybę užsidirbti aukštesnius atlyginimus nei Alytaus miesto ar Lietuvos vidurkis. „Lyginant su praėjusiais, per šiuos metus mūsų darbuotojų atlyginimai kilo nuo 20 iki 25 procentų, priklauso nuo užimamų pozicijų. Taip pat suteikiame galimybę dirbti ir savanoriškus viršvalandžius ir taip užsidirbti dar daugiau. Taikome sistemą, kad kuo daugiau darbo padarai, tuo daugiau užsidirbti. Gamyboje yra darbuotojų, gabių apmušėjų, kurie sugeba per mėnesį užsidirbti net 1 tūkst. 250 eurų jau atskaičius mokesčius“, – pasakojo E.L.Jakobsenas.

Darbo grafikas yra labai patogus tiems, kurie turi šeimas, augina mažus vaikus – darbo dienomis nuo 7.30 iki 16 val., o savaitgaliai ir šventinės dienos – laisvos.

Beje, prieš kelerius metus ši įmonė buvo tituluota ir apdovanota kaip daugiausia jaunimo įdarbinusi bendrovė, tačiau taip nutiko atsitiktinai ir iš tiesų įdarbinant nediskriminuojama nė vienos amžiaus grupės, lyties ar socialinės padėties darbuotojų.

E.L.Jakobsenas neišskiria ir mažus vaikus auginančių moterų ar potencialių gimdyvių, į tai jis žiūri kaip į natūralų dalyką. Įmonėje yra ir neįgalių darbuotojų.

Gerą atmosferą kursto tradicijos

Įmonė turi ir savo švenčių tradicijas, leidžiančias stiprinti, suvienyti kolektyvą, skatinti darbuotojų motyvaciją likti lojaliems. Kolektyve nemažai galima atrasti žmonių, kurie įmonėje dirba daugiau nei 10 ar 15 metų, todėl visuomet paminimos ilgalaikio darbo sukaktys, lojalūs darbuotojai apdovanojami dovanomis, premijomis.

„Kartą suorganizavome picų valgymo dieną, kolektyve užsisakėme picų ir jas bendrai valgėme, planavome net išeiti į lauką, tačiau planus koregavo pablogėjęs oras. Esame organizavę ir šeimų šventę, į kurią darbuotojai atėjo su šeimomis ir aktyviai dalyvavo žaidimuose, konkursuose, pramogose. Tokiam dideliam kolektyvui suorganizuoti bendras šventes yra sudėtinga, todėl atskiri departamentai turi susikūrę savo tradicijas ir šventes. Taip paminimi ir gimtadieniai“, – apie įmonės švenčių tradicijas pasakojo Darius Sakalauskas, gamybos ir darbo organizavimo operacijų vadovas.

Įvertina ir darbuotojai

Apsilankius gamybos ceche, spartaus darbo atmosfera išties juntama, o kad darbuotojams dirbti būtų smagiau, gamybos patalpose skamba muzika.

Savo karjera įmonėje ir galimybėmis gyventi Lietuvoje džiaugiasi jau pusę metų pagalvių gamybos meistre dirbanti alytiškė Edita Vasiliauskienė. Ji dvylika metų gyveno Anglijoje, dirbo kineziterapeute ir kosmetologe. Gyvenimas susiklostė taip, kad teko grįžti į Lietuvą, į gimtąjį Alytų, kur gyvenimą, galima sakyti, teko pradėti nuo pradžių:

„Sesuo pasiūlė dirbti šioje įmonėje, kaip tik buvo reikalingas darbuotojas pagalvių ceche, pabandžiau įsidarbinti, pavyko. Man buvo suteikta galimybė mokytis naujo amato ir štai, šiandien esu pagalvių gamybos meistrė. Labai džiaugiuosi savo darbu, jį myliu. Darbo sąlygos irgi puikios, valdžia supratinga, atmosfera kolektyve taip pat puiki, bendradarbiai – draugiški. Svarbu tai, kad darbo valandos leidžia rūpintis savo aštuonerių metų dukra. Turėdama tokį darbą, nenorėčiau grįžti į praeitį, palikti Lietuvą ar juolab Alytų. Be to, man pasiūlė patobulėti ir karjeros galimybes. Dėl šio darbo tiesiog norisi stengtis. Dirbti šioje įmonėje rekomendavau ne vienam savo pažįstamam“, – tikino moteris.

11 metų baldų apmušėja dirbanti Rima Švedkauskienė taip pat vertina savo darbą: „Tai, ką darau, man patinka. Darbo sąlygos irgi geros, tad ko norėti geriau? Tikrai rekomenduočiau tapti kolektyvo dalimi.“

8 metus siuvėja dirbančią alytiškę Liną Adomaitytę šioje įmonėje labiausiai džiugina kolektyvas ir darbo sąlygos: „Dirbti reikia visur, tačiau jeigu nesistengsi, gerai nebus niekur. Siuvėjos specialybės išmokau čia, yra visos sąlygos mokytis, tobulėti, kilti karjeros laiptais. Įsidarbinusi čia, dar dukros neturėjau, o dabar, kai jau turiu, pati įsitikinau, koks lankstus mano darbas: kai reikia vaiką nuvežti pas gydytojus, visuomet išleidžia, galiu darbo valandas atidirbti ir vėliau. Tai man labai svarbus kriterijus. O užsidirbti čia išties galima, tereikia noro ir įgūdžių.“

Išsiskiria lankstumu klientams

Kitąmet įmonė skaičiuos jau dvidešimt metų, tačiau, kaip sako E.L.Jakobsenas, jos istoriją jis skaičiuoja nuo 2006-ųjų, kai ją įsigijo ir bendrovė ėmė sparčiai augti.

„Visus tuos metus mokėmės ir dar turime laiko mokytis iki šiol, nes tai nenutrūkstamas procesas. Visi įmonės skyriai, struktūra buvo sukurti nuo nulio. Kai pagalvoju, kad įmonei jau dvidešimt metų, suprantu, kiek jau daug, nors dar jaučiamės jauna įmone, kuri mokosi, juda į priekį, turi ateities planų“, – dėstė įmonės šeimininkas.

Jis pabrėžė, kad yra lankstūs savo klientams, nedaug įmonių gali tai pasiūlyti. „Jakobsen Home Co“ produkcijos pirkėjai gali įsigyti tiek kampines, tiek paprastas, trivietes, dvivietes sofas. Praktiškai visi užsakymai yra individualūs, vienas standartinis modelis turi bent šimtą variacijų, iš kurių klientai gali rinktis. „Tai mums leidžia išsiskirti iš kitų įmonių“, – akcentavo įmonės šeimininkas.

Baldai – tiesiai iš gamyklos

Kaip teigė E.L.Jakobsenas, įmonė visuomet galėjo daugiau parduoti nei pagaminti, todėl plėsti savo pardavimų geografiją dar ir į Lietuvą nebuvo tikslo, juolab kad kiekviena rinka turi savo skonio ir įpročių niuansų.

Tačiau E.L.Jakobsenas apsisprendė įmonės kuriamus baldus padaryti prieinamus ir Lietuvos vartotojams – artimiausiu metu Lietuvos klientai baldų galės įsigyti tiesiai iš gamyklos. Iki šiol įmonė gaminius realizuodavo tik užsienyje, dideliems centrams, o galimybę įsigyti įmonės kuriamų baldų turėjo tik darbuotojai. Beje, jais apstatyti ir paties savininko namai:

„Niekada negaminčiau to, kuo nesididžiuočiau ir ko nenaudočiau savo buityje. Žinoma, vieni modeliai man patinka labiau, kiti – mažiau, bet tiek aš, tiek įmonės darbuotojai didžiuojasi tuo, ką mes gaminame. Tai, kad mūsų klientai auga ir nori tęsti darbą su mumis, rodo, kad mūsų produktai yra vertinami“, – teigė E.L.Jakobsenas.

Pasiteiravus, kaip įmonės šeimininkas vertina verslo pasaulyje populiarią frazę „socialiai atsakingas verslas“ ir ar ją taiko savo įmonėje, pašnekovas teigė, kad tai jam įaugę į kraują:

„Nenoriu sakyti, kad Danijoje visi tobuli, tačiau visi turi elgtis pagal įstatymus, socialiai atsakingai, negali propaguoti korupcijos, diskriminacijos. Aš tikrai noriu, kad mūsų įmonė rodytų pavyzdį kaip žmonės, įmonės turėtų elgtis ir prisidėti prie to, kad Alytus taptų geresnis miestas gyventi žmonėms.“

Reklama: admodum.lt

 
   

 

Kiti straipsniai