„Bebro bėgimas“: kartą pabandžius norisi pakartoti ()

Rita KRUŠINSKAITĖ
Bebro bėgimas
„Bebro bėgime“ savo jėgas kasmet išbando tūkstančiai dalyvių.
„Jei esi sportiškas, mėgsti iššūkius ar nori atsikratyti vidinių baimių, išbandyti ekstremalų bėgimą „Bebro kelias“ verta“, – pataria alytiškė Ingrida Mažeikienė, kartu su vyru įveikusi pelkėmis, raistais ir miškais nusidriekusią 5 kilometrų trasą.

Moteris neslėpė, kad jubiliejaus proga su vyru Vaidu gavusi neįprastą dovaną – bilietą dalyvauti ekstremaliame bėgime „Bebro kelias“ – kiek nerimavo.

„Iš pradžių atrodė baisoka, bijojome dėl traumų, nerimavome, kaip pavyks įveikti visas kliūtis. Svarstėme, gal nepasiruošę fiziškai, gal reikėjo ruoštis iš anksto, treniruotis, nes nors su vyru ir draugaujame su sportu, nesame aktyvūs sportininkai. Nelabai viliojo perspektyva vasarą leisti besigydant susižalojimus“, – pasakojo I.Mažeikienė.

Tačiau noras patirti ekstremalių pojūčių ir išbandyti save nugalėjo laikiną baimę. „Bebro bėgime“ dalyvavo ji su vyru ir vyro brolis Nerijus Klimavičius su žmona Toma, įteikę originalią dovaną.

Šio rugpjūčio pradžioje vykęs ekstremalus bėgimas „Bebro kelias“, kasmet sutraukiantis tūkstančius aštrių vasaros pramogų aistruolių, jau septintas. Jį kasmet Širvintų rajone esančiame Pamusės kaime organizuoja žygeivių ir sporto klubas „Dumblas“.

Stiprių pojūčių ir ištvermės mėgėjams siūloma pasirinktoje trasoje bėgant, lipant, šliaužiant, ropojant ar kitais būdais įveikti natūralias bei dirbtines kliūtis.

Pagal fizinį pasirengimą ir stiprių pojūčių troškimą organizatoriai siūlo keletą trasų – pačią murziniausią 1 km vaikų trasą, 5 km ir 10 km fiksuoto laiko trasas, 5 km be laiko fiksavimo trasą ir 5 km naktinę trasą be laiko fiksavimo.

Kadangi I.Mažeikienės bendražygiai pirmą kartą dalyvavo tokiame ekstremaliame išbandyme, pasirinko 5 km be laiko fiksavimo trasą.

Anot I.Mažeikienės, trasą sudaro patys įvairiausi ruožai – bėgimas–ėjimas per vandenį, per dūmus, bridimas per pelkes, plaukimas, ėjimas raistu, reikia užkopti medine siena, nusileisti ir šokti į vandenį, įveikti vamzdžius, tinklus. Trasa viena ir skirta visiems, jos negalima pasirinkti, kad būtų lengvesnė ar sunkų ruožą praleisti. Visą trasą tam tikrais atstumais stebi prižiūrėtojai, kad, reikalui esant, nedelsiant galėtų suteikti pagalbą.

Pasitraukimas iš trasos praktiškai neįmanomas. Jei sugalvotum išeiti, tektų grįžti miškais, raistais ir ne ką lengvesniu keliu. Grįžimas pačia trasa irgi sunkiai įmanomas, nes paskui eina, bėga kiti ekstremalai, tad tektų eiti ne tik per jau įveiktas kliūtis, bet ir prieš žmonių srovę, keliant sumaištį ir papildomus nepatogumus.

„Turiu uždaros erdvės baimę, todėl man sunkiausias ruožas buvo lįsti per vamzdžius. Tačiau kai dalyvauja daug žmonių, negali svarstyti – lįsti ar nelįsti. Už nugaros stovi žmonės, lendi, ir viskas, net nepajauti.

Dar vienas psichologinis barjeras buvo, kai iš dviejų metrų aukščio reikėjo šokti į purviną vandenį. Galvojau – į skaidrų galiu, o į purvą nelabai. Bet sėkmingai įveikiau ir šią kliūtį“, – dalijosi prisiminimais I.Mažeikienė.

Kai visos kliūtys jau įveiktos, alytiškė džiaugiasi dalyvavusi „Bebro bėgime“ ir tikina, jog mielai tokiame išbandyme dalyvautų dar kartą, kartu pakvietusi ir keturiolikmetę dukrą.

„Siūlau ir kitiems išbandyti „Bebro bėgimą“, įvairių baimių, nerimo, psichologinių barjerų tikrai bus, tačiau įveikus trasą, laukia nepakartojami įspūdžiai visam gyvenimui ir dalyvio medalis“, – kvietė dalyvauti „Bebro bėgime“ sėkmingai 5 km trasą be laiko fiksavimo įveikusi I.Mažeikienė.

 

 Nerijus Klimavičius, padovanojęs bilietus į „Bebro kelią“ ir nepakartojamus įspūdžius, jo žmona Toma, šalia – Vaidas ir Ingrida Mažeikai.  

 

Kiti straipsniai