Auganti automobilių prekyba iš JAV – dar viena galimybė atnaujinti seną Lietuvos automobilių parką (6385)

Lukas DULSKAS
UAB „Autohausas“ direktorius Mindaugas Čepukaitis: „Automobilių iš JAV importas sparčiai didėja, tai akivaizdžiai matoma automobilių pardavimo portaluose. Tokie automobiliai turi vieną labai reikšmingą privalumą – ridą. Žmonės jau pavargo nuo europinių variantų su atsuktomis ridomis, išpjautais katalizatoriais ir kitais paslėptais defektais.“
Mindaugas Čepukaitis
Vairuotojai vis dažniau žvalgosi į JAV automobilių rinką – daugelį jų gundo prieinama kaina už ganėtinai naują automobilį, gausi transporto priemonių komplektacija bei maža rida. Tačiau yra ir kitų priežasčių, kodėl lietuviai įsigyja automobilius, atkeliavusius iš už Atlanto – tai Europoje paskelbti dyzelinu varomų automobilių draudimai bei Vyriausybės planas įvesti mokestį taršiems ir seniems automobiliams.

Automobilių prekybininkai keičia planus

Išaugus JAV automobilių paklausai, prekybininkai didina importuojamų mašinų mastus iš JAV. Ypač automobilių importas iš pastarosios šalies padidėjo po to, kai JAV prezidentas Donaldas Trumpas, demonstruodamas griežtą retoriką prekybos klausimais, įvedė muitus eksportuojamiems motociklams iš Amerikos – jų muito tarifas padidėjo nuo 6 proc. iki 25 proc. 

Tiesa, M1 klasės transporto priemonių populiarumas iš Europos valstybių, tokių kaip: Prancūzijos, Italijos, Belgijos, Nyderlandų, VĮ „Regitros“ administruojamo Kelių transporto priemonių registro duomenimis, vis dar išlieka aukštas.

„Pastebėtina, jog lengvųjų automobilių importas į Lietuvą auga. Daugiausia jų importuojama iš Vokietijos, taip pat Prancūzijos, Belgijos, Italijos, Nyderlandų bei JAV“, – teigia „Regitros“ atstovė Emilija Bardauskienė.

     Padidėjusią importuojamų automobilių iš JAV paklausą pastebi ir Alytuje automobilių taisymo bei importo iš minėtosios šalies paslaugas teikiančios UAB „Autohausas“ direktorius Mindaugas Čepukaitis.

     „Automobilių iš JAV importas sparčiai didėja, tai akivaizdžiai matoma automobilių pardavimo portaluose. Tokie automobiliai turi vieną labai reikšmingą privalumą – ridą. Žmonės jau pavargo nuo europinių variantų su atsuktomis ridomis, išpjautais katalizatoriais ir kitais paslėptais defektais“, – pabrėžė M.Čepukaitis.

„JAV automobiliams taikomi aukšti ekologijos standartai“

Tam tikrų neramumų, galimai lėmusių JAV automobilių paklausos išaugimą, kilo ir po viešo paskelbimo, jog Vokietija uždraudė dyzelinu varomų automobilių eksploataciją miestuose. Taip pat ir dėl to, kad Lietuvoje pradėta svarstyti apie automobilių mokesčio įvedimą (didesnis registravimo mokestis naujai įsigyjamiems seniems ir taršiems automobiliams).

Nepaisant to, UAB „Autohausas“ savininkas M.Čepukaitis mano, jog automobilių mokestis nebus baisus tiems, kurie vairuoja iš JAV atkeliavusį automobilį, nes šioms transporto priemonėms taikomi taip pat aukšti ekologiniai standartai.

„JAV automobiliams yra taikomi aukšti ekologijos standartai, todėl jų išmetamas anglies dvideginio (CO2) kiekis yra mažesnis. Didžioji dalis automobilių yra varomi benzininiais varikliais – tai taip pat labai mažina taršos kiekį“, – teigia M.Čepukaitis.

 Ar verta rinktis automobilį iš JAV?

 Nors daugelis perkamų automobilių JAV aukcionuose yra daužti ir vėliau juos reikia remontuoti, tačiau jų kaina gali būti 2–3 kartus mažesnė už iš Europos atvežtų tokios pačios komplektacijos M1 klasės transporto priemonių nustatytą pardavimo kainą.

UAB „Autohausas“ direktorius M.Čepukaitis sako, kad dėl daužtų transporto priemonių saugumo baimintis neverta.

„Beveik visi importuojami automobiliai yra apgadinti per eismo įvykius. Žmonėms, kurie nėra susidūrę su transporto priemonių remontu, dažnai atrodo, kad padaryta žala yra didelė, bet realiai įvertinti nuostolius galima tik nuardžius sugadintas automobilio dalis. Tinkamai ir atsakingai suremontuotas automobilis yra visiškai saugus ir tinkamas eksploatuoti. Žinoma, nekalbu apie tokias transporto priemones, kurioms įvykio metu buvo pažeistas rėmas – dažnu atveju tokį automobilį suremontuoti būna finansiškai nenaudinga.

Remonto kainą sunku komentuoti, bet patirtis kalba, kad tai gali kainuoti dvigubai, o kartais net trigubai tiek, kiek kainavo pats automobilis“, – kalbėjo M.Čepukaitis.

Tiesa, prie taisymo išlaidų prisideda ilgas automobilio transportavimo procesas į Lietuvą, kuris gali užtrukti kelis mėnesius. Taip pat, atplukdžius transporto priemonę į Klaipėdos uostą, pirkėjas turi susimokėti PVM mokestį (21 proc.) ir muitą, kuris gali siekti apie 10 proc. – priklauso nuo automobilio būklės, galingumo, rinkos kainos ir kitų aspektų.

Be kita ko, prieš registravimą Lietuvoje reikia tinkamai paruošti iš JAV atvežto automobilio žibintus, kad šie atitiktų europinius standartus. Vieniems vairuotojams tai gali atsieiti pigiau, o kitiems – brangiau, mat kaina priklauso nuo automobilio modelio. O štai jeigu transporto priemonė buvo daužta, reikalinga ratų geometrijos pažyma, kuri įrodo, jog po avarijos automobilis buvo tinkamai suremontuotas.

Nepaisant to, iš JAV automobilius importuojančius įmonės „Autohausas“ savininkas M.Čepukaitis teigia, kad M1 klasės transporto priemones net ir po papildomų išlaidų pirkti apsimoka.

„Automobilį iš JAV verta rinktis dėl gausios komplektacijos, mažos ridos ir visos serviso istorijos, kurią galima rasti internete“, – teigia M.Čepukaitis.

Taip pat pašnekovas mano, jog dyzelinu varomų lengvųjų automobilių pamažu nebeliks – jų vietas užims benzininiai, hibridiniai ir elektra varomi M1 klasės automobiliai.

„Mes perkame automobilius, kurie yra pagaminti nuo 2010 metų, neįskaitant išskirtinių atvejų, kai įsigyjami senoviniai, sportiniai ar kitokie automobiliai, turintys išliekamąją vertę. Perkame tik benzinines populiariausių markių „Audi“, BMW, „Subaru“, „Mercedes Benz“ transporto priemones. Nors pastaruoju metu vis labiau populiarėja hibridiniai arba visiškai elektra varomi automobiliai.

Dyzelinių automobilių likimas jau nulemtas tiek Europoje, tiek JAV, todėl tik laiko klausimas, kada tai palies Lietuvą, bet taip bus“, – mano „Autohausas“ įmonės direktorius M.Čepukaitis.

Remiantis VĮ „Regitra“ administruojamo Kelių transporto priemonių registro duomenimis, vidutinis Lietuvoje užregistruotų lengvųjų automobilių (M1 klasės) amžius 2017 metais siekė apie 14,5 metų, 2016 metais – apie 15,3 metų, o 2015 metais – apie 16,1 metų. Per pirmuosius penkis šių metų mėnesius daugiausia buvo užregistruota dyzelinu varomų automobilių – net 48,3 tūkst.

Kada bus įvesti nauji mokesčiai automobiliams – nėra aišku. Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis viešai skelbė, jog kol Vyriausybė neužtikrins galimybės vairuotojams teikti valstybės subsidijas, skirtas naujam automobiliui įsigyti, tol šis mokestis nebus įgyvendintas.

 

Hibridiniai Akumuliatoriai Automobiliui - SilentService.lt

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

  Komentaras

  Classes are normally organised in a hierarchy: if a method doesn't exist for a child, then the parent’s methodology is used instead;
  the baby inherits behaviour from the guardian. The future of your individual household can be secured and your child
  shall be thankful for you in your effort and undying love.

  If, like me, you love playing games with your different online gaming buddies you usually play together on-line.

  Support employees expertise. The support employees has
  experience to set up the sport to make is simpler to play as plenty of games these days have complicated
  set up procedures. There are game server corporations that appear to of been round because
  the dawn of the web age, and there are new unknown corporations which have solely formed up to now years.

  New vibrant young corporations can be enthusiastic and energetic in their method to each new game releases and support but they can even make
  mistakes and show an absence of expertise in challenging assist matters.
  Another option is to rent a dedicated recreation server from a big record of GSP's (recreation server suppliers) who for
  a small month-to-month charge can host your server for
  you 24 hours a day and have net primarily based graphic user interfaces in order to start
  out, cease, reinstall, edit configuration information, setup scheduled restarts, install mods and rather
  more.

  my page สล็อตเว็บตรงไม่ผ่านเอเย่นต์ เครดิตฟรี

Kiti straipsniai