Ar galima karpas išsigydyti namie? (0)

nuotr.
Karpos - tai virusinės kilmės nelygaus paviršiaus ir įvairių formų odos dariniai. Dažnai karpos išnyksta savaime, tačiau jei jos pradeda plisti po kūną, pradeda keisti spalvą, yra skausmingos (dažniausiai tai būna, kai jos išauga ant pado), kraujuoja ar tiesiog kelia estetinį diskomfortą, galima jas gydyti. Iš esmės, tai karpos neturi gydymo, nes karpos tai viruso sukelta pasekmė, bet jas galima pašalinti. Ir yra įvairių būdų tam - profesionalių ir vadinamų liaudiškų priemonių.

Kaip atsiranda karpos?

 

Kadangi karpos yra virusinis susirgimas, tai užsikrečiama  tiesioginiu kontakto būdu nuo žmogaus, sergančio žmogaus papilomos virusu. O užsikrėsti galima naudojantis kito žmogaus asmeniniais higienos daiktais - skutimo peiliukais, rankšluosčiu ar avalyne bei kitais daiktais, kuriais buvo liečiama karpa. Šiai infekcijai ypač imli yra išmirkusi oda, todėl dažnos užsikrėtimo karpomis vietos yra baseinas ir pirtis. Taip pat jei jūsų sausa oda, turite padidėjusį prakaitavimą, nesilaikote higienos normų bei turite nesaugių lytinių santykių - turite didesnę riziką užsikrėsti karpomis.


 

Karpų gydymas namuose

 

  Nors jų efektyvumo niekas negarantuoja, bet pabandyti tikrai verta:

 • Gydymas česnakais. Perpjaukite česnako skiltelę perpus ir trinkite ja karpą kelis kartus per dieną savaitę laiko.

 • Gydymas obuolių actu ar citrinos rūgštimi. Palaikius karpą acto ar citrinos rūgšties tirpale, visa oda suminkštėja ir karpa nusilupa. Taip gydyti reiktų kelias savaites.

 • Gydymas eteriniais aliejais. Tam tinkami yra prieš virusus kovojantys arbatmedžio, eukaliptų, rozmarinų, raudonėlių eteriniai aliejai. Reiktų lašinti po kelis lašus ant karpos keletą savaičių, kad ši išnyktų.

 • Lipnios juostos metodas, kai sidabrine lipnia juosta reikia užklijuoti karpą 6 dienoms, tada nuimti, pamirkykite karpą vandenyje, kad nusiluptų viršutinis odos sluoksnis ir vėl užklijuoti lipnia juosta. Procesą kartoti, kol karpa dingsta.


 

Efektyvesni karpų gydymo būdai

 

Visgi dažniausiai karpų gydymas namie nepasiteisina. Be to, nerekomenduojama patiems užsiimti savigyda, kai karpos atsiranda veido ar lytinių organų srityse. Tai netgi pavojinga. Šiai dienai yra labai efektyvių, saugių ir greitesnių gydymo būdų kaip, pavyzdžiui, karpų šalinimas lazeriu. Procedūra atliekama greitai, neskausmingai ir dažniausiai užtenka 1 procedūros. Daugiau informacijos galite rasti čia.

 

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.