„Ar aerodrome galėtų įsikurti inovatyvios verslo įmonės? Kodėl gi ne?” (16)

– Jūs, Andriau, vadovaujate Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijai Alytaus miesto taryboje, frakcija yra tarybos valdančiojoje daugumoje. Ką per šiuos metus valdančiajai koalicijai pavyko padaryti mieste išskirtinio?
A.Jučas: Dažniausiai matomi tie darbai, kurių nebuvo ilgą laiką. Tad neabejotinai galėčiau išskirti Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės Chirurgijos skyriaus remontą, kuris atnaujintas jau kitais metais priims pacientus.
Nors buvo nemažai sutvarkyta gatvių, bet norėčiau išskirti A.Juozapavičiaus gatvės atkarpą, kurioje įrengtas pėsčiųjų ir dviračių takas. Dabar tiek suaugusieji, tiek vaikai gali čia saugiai keliauti.
Iš esmės užpildėme Pramonės parko sklypus ir investuotojai kas greičiau, kas lėčiau įsikuria, pradeda veiklą. Tad dabar laukia didesnis iššūkis – kaip pritraukti stambesnius darbdavius, jiems pasiūlyti didesnius ir patrauklesnius sklypus.
Gabiausiems mokiniams skyrėme stipendijas, trūkstamiems sveikatos priežiūros specialistams didinome skatinimo krepšelius, o sporto renginių gausa, kuri įtrauktų miesto gyventojus, buvo tokia, kokios jau daug metų nebūta.
Š.Klėgeris: Alytaus muitinės terminalas buvo ilgametė miesto problema. Šis klausimas buvo pakibęs ant plauko ir Alytaus verslui grėsė likti be muitinės patikros vietos. Šiandien jau turime tokią patikros vietą. Aš šiuo klausimu dirbau nuo pradžios iki pabaigos.
Apie būtinybę Alytuje turėti kempingą kalbėjau dar rinkimų į šios kadencijos miesto tarybą metu. Dabar sklypas kempingui Ulonų gatvėje prie šašlykinės jau išnuomotas ir tikiuosi, kad netrukus vietinis verslas pradės teikti kempingo paslaugas.
Pagaliau Alytuje atsirado paminklas Dainavos apygardos partizanams. Tai paminklas, apie kurį buvo kalbama nuo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo pradžios, ir tai vis užstrigdavo savivaldybės koridoriuose. Mano manymu, tai paminklas, kuris svarbus ne tik mūsų krašto žmonėms, kurie dalyvavo rezistencinėse kovose, bet ir visam miestui bei jos istorijos atminimui.
– Kokius sprendimus ir dėl kokių priežasčių inicijavo jūsų frakcija miesto taryboje?
A.Jučas: Manau, kad mūsų frakcijai šie metai buvo darbingi ir pavyko nemažai nuveikti. Mūsų komandos pastangomis, kaip minėjo Šarūnas, išsaugotas Alytaus muitinės terminalas, vežėjams tai nemaža paspirtis ir mažesnė biurokratija, kai viskas sutvarkoma vietoje.
Pirmą kartą pavyko pasiekti susitarimą su Alytaus rajono savivaldybe, kad ji padengtų išlaidas už šioje savivaldybėje registruotus ir miesto darželius lankančius vaikus. Iki tol viskas guldavo tik ant miesto biudžeto pečių.
Inicijavome ir pasiekėme, kad Alytuje pagaliau dienos šviesą išvystų Hospiso paslaugos. Pavyko daugiau nei dvigubai padidinti finansavimą mūsų miesto futbolo komandai „Dainava“. Mano įsitikinimu, miestas privalo turėti futbolo komandą, žaidžiančią Lietuvos A lygoje, todėl dėsime visas pastangas, kad tai būtų pasiekta.
Kiekvienas mūsų frakcijos narys skyrė daug laiko bendraujant su alytiškiais, sprendžiant jų bėdas nuo šaligatvio sutvarkymo prie daugiabučio iki investuotojų pritraukimo.
– Ne vieną kartą savivaldybės vadovai ir kai kurie tarybos nariai yra akcentavę, kad, norint į miestą pritraukti stambių investuotojų, reikia turėti laisvų, didesnių nei Pramonės parke dar likusių laisvų sklypų. Kurioje miesto vietoje būtų galima surasti tokių sklypų?
Š.Klėgeris: Dar rinkimų į šios kadencijos savivaldą metu kalbėjau, kad anksčiau ar vėliau turi susijungti Alytaus miesto ir Alytaus rajono savivaldybės. Tuomet verslui lengviau atsirastų didesnių nei 20 hektarų žemės sklypų.
Žinoma, reiktų paminėti Pirmajame Alytuje esantį aerodromą, dėl kurio panaudojimo anksčiau ar vėliau reikės apsispręsti ir kuris pamažu užauga mišku.
– Kol kas dar nesibaigę teisminiai ginčai dėl 100 hektarų aerodromo žemės sklypo panaudos sutarties.
A.Jučas: Aviatoriai savo laiką šiame objekte jau turėjo. Jei būtų norėję ir gebėję, tai veikla čia būtų išplėtota. Kadangi taip neįvyko, turime spręsti, ką toliau daryti aerodrome.
Viena tikrai žinau – kaminai šioje vietoje nerūks. Ar aerodrome galėtų įsikurti inovatyvios verslo įmonės? Kodėl gi ne? Esu realistas: niekas čia pas mus nesiveržia kurti darbo vietų, konkuruojame ne tik visos valstybės, bet ir Lietuvos miestų mastu, kas pritrauks tokius verslus ir idėjas, kurios galėtų generuoti Alytui didelę pridėtinę vertę. Tad, jeigu trypčiosime vietoje, nieko nepasieksime. Aš esu už aerodromo vietos įveiklinimą.
V.Jazepčikas: Pastaraisiais metais investuotojų mieste šiek tiek daugėja. Tačiau vis labiau išryškėja, kad mieste trūksta ne tik tinkamų sklypų pramonės įmonėms kurtis, bet ir kvalifikuotos darbo jėgos.
– Kodėl miesto taryba nesiryžta priimti sprendimų dėl švietimo tinklo pertvarkos?
Š. Klėgeris: Alytaus miesto švietimo reforma – puikus pavyzdys, kuris parodė, kur gali nuvesti populizmas. Ji yra neišvengiama ir tikrai bus padaryta. Gaila, kad tai tęsiasi jau ne viena miesto tarybos kadencija ir miestui kainuoja labai brangiai, nes dabartinės švietimo sistemos išlaikymas – pusė Alytaus biudžeto.
V.Jazepčikas: Visą laiką jaučiuosi prasikaltęs, kai eikvojame miestiečių pinigus išlaikyti nuo tarybinių laikų mažai pasikeitusią švietimo įstaigų struktūrą. Apmaudu, bet net kuklius šios miesto tarybos bandymus pertvarkyti mokyklų tinklą sėkmingai sužlugdė tarybos opozicija.
Kaip sakė kolega, švietimo sistema sueikvoja pusę miesto biudžeto, atlikus struktūrinius švietimo įstaigų pertvarkymus, būtų galima racionaliau naudoti lėšas, daugiau dėmesio skiriant ne pastatams išlaikyti, o ugdymo kokybei.
– Jūs, Vilma, vadovaujate miesto tarybos Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komitetui. Kokius išskirtinius miestui klausimus šįmet svarstėte komitete?
V.Krušnienė: Vienas iš svarbesnių klausimų – Hospiso atidarymas. Dėl to daug klausimų nekilo, komiteto nariai pritarė tokiai idėjai. Buvo diskutuota dėl Medicininės reabilitacijos ir sporto centro galimos pertvarkos. Tačiau jo darbuotojams pasipriešinus, viskas liko kaip buvę.
– Jūs pati esate medikė, vadovaujate Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriui. Kaip vertinate Sveikatos apsaugos ministerijos savivaldybei pateiktą pasiūlymą ligoninės dalininke tapti ir ministerijai?
V.Krušnienė: Pasiūlymą vertinu teigiamai. Jokių paslaugų neplanuojame atsisakyti. Alytaus ligoninė taptų stipria regionine, teikiančia antro lygio sveikatos priežiūros paslaugas, būtų skiriamas nemažas finansavimas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, kas yra derinama su ministerija.
Manau, nieko neprarastume, galime tik laimėti naudos ligoninei: investicijų, naujos modernios įrangos, geresnės darbo sąlygos galbūt pritrauktų daugiau gydytojų. O iš to turėtų naudą ir gyventojai, kuriems prireikia ligoninės paslaugų.
Jau dabar žinoma, kad numatyta 3,5 mln. eurų investicija į ligoninės Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus rekonstrukciją. Kaip parodė pastarųjų metų įvykiai susidūrus su COVID-19 infekcija, dabartinės šio skyriaus patalpos nėra pritaikytos tokiems dideliems pacientų srautams, reikalinga plėsti registratūros ir laukiamojo, pacientų stebėjimo ir izoliavimo patalpas.
– Jūs, Vytai, taip pat esate gydytojas, vadovaujate Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės Neurologijos skyriui. Tikriausiai žinote, kad Sveikatos apsaugos ministerija šalies sveikatos priežiūros įstaigų pertvarkai per artimiausius kelerius metus yra numačiusi skirti apie 800 mln. eurų europinių fondų lėšų. Kam reikalinga pertvarka?
V.Jazepčikas: Lietuvos sveikatos sistemos rodikliai, pavyzdžiui, žmonių gyvenimo trukmė ir sergamumas daugeliu ligų yra vieni iš blogiausių Europos Sąjungoje. O dėl gydytojų stokos šalies periferijoje kasmet blogėja medicininių paslaugų prieinamumas, vis labiau jaučiamas medikų trūkumas.
Jau šiandien Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninė galėtų įdarbinti ne mažiau kaip 25 gydytojus, o netolimoje ateityje dar daugiau, nes mūsų mieste daugiau kaip 30 procentų gydytojų yra vyresni nei 60 metų.
Jei Sveikatos apsaugos ministerija taps Alytaus ligoninės dalininke, ji iš arti matys problemas, prisidės ieškant sprendimų. Manyčiau, bus lengviau gauti lėšų renovuojant ir modernizuojant ligoninę.
Dažnai iš principo net nesigilindamos į turinį pertvarkai prieštarauja opozicinės partijos. Prisimenu, kad ir 1997-ųjų liepos pradžioje šalyje pradėtai sveikatos apsaugos sistemos reformai prieštaravo Socialdemokratų partija.
Tačiau rezultatai parodė, kad, kai 1998-aisiais visa apimtimi pradėjo funkcionuoti valstybinis privalomas sveikatos draudimas, tai yra Valstybinė ligonių kasa pasirašė metines sutartis su visomis valstybinėmis ir privačiomis asmens sveikatos priežiūros įstaigomis ir pradėjo mokėti už gydytus ligonius ligoninėse ir reabilitacijos įstaigose, šeimos gydytojams – už prisirašiusius gyventojus, iš „Sodros“ perėmė ambulatoriniam gydymui reikalingų vaistų ir medicinos prietaisų kompensavimą, 1999-aisiais skelbiamais Statistikos departamento duomenimis, medikams atlyginimai vidutiniškai padidėjo 48 procentais. Ligoninėse padidėjo atliekamų operacijų ir gydytų ligonių skaičius. Nė viena ligoninė nebuvo uždaryta, o 70 mažų šių gydymo įstaigų buvo pertvarkyta į slaugos ir palaikomojo gydymo ligonines, tuo pasiekiant vieną iš reformos tikslų – viena slaugos lova tenka 1 tūkstančiui šalies gyventojų.
Manau, kad Alytuje veikiančių sveikatos priežiūros įstaigų pertvarka, pavyzdžiui, prie poliklinikos prijungiant Pirmajame Alytuje veikiantį Pirminės sveikatos priežiūros centrą ar numatomos uždaryti Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldžios Tuberkuliozės ligoninės, vyks sėkmingai. Reformos svarbą ir naudą, manyčiau, gerai supranta ir politikai, ir sveikatos įstaigų vadovai.
– Alytaus miesto savivaldybė atvykstantiems čia dirbti gydytojams suteikia tarnybinį būstą, skiria finansinę paramą, tačiau medikų vis tiek trūksta. Kokia dar galėtų būti gydytojams paskata atvykti dirbti į Alytų?
V.Krušnienė: Manau, kad šiandien yra pakankama savivaldybės parama atvykstantiems pas mus dirbti gydytojams. Rezidentus, būsimus gydytojus, vilioja ne tik piniginis atlygis, jiems labai svarbi pati darbo vieta, darbo sąlygos, mikroklimatas kolektyve. Ne paskutinėje vietoje ir pats miestas, kokios laisvalaikio praleidimo galimybės jame. Tikiuosi, kad Sveikatos apsaugos ministerijai tapus Alytaus ligoninės bedrasavininke, pavyks prisivilioti jaunų specialistų dirbti ligoninėje.
V.Jazepčikas: Prisiminus savo gydytojavimo pradžią, puikiai įsivaizduoju problemas, su kuriomis susiduria jaunas specialistas. Todėl palaikau visus projektus, kai jauniems specialistams suteikiamos lengvatos: tarnybinis būstas, finansinė ar kitokia parama. Tačiau gyvenimas rodo, kad šios ir panašios paramos formos medikų trūkumo neišsprendžia. Kiekvienais metais Lietuvos rajonuose, taip pat ir Alytuje, gydytojų trūkumas tik didėja.
Lietuvoje gydytojus rengia du universitetai, todėl sąlygiškai jų paruošiama daugiau, palyginti su su kitomis Europos Sąjungos valstybėmis. Gaila, kad medikai išvyksta dirbti į užsienį. Manyčiau, Lietuvos Vyriausybė turėtų keisti politiką šiuo klausimu: baigę mūsų šalies universitetus jauni medikai galėtų atidirbti savo šaliai už valstybės investuotas lėšas į jų išsilavinimą. Taip pat galima kviesti ir sudaryti sąlygas įsidarbinti kitų šalių, pavyzdžiui, Ukrainos gydytojams, – elgtis panašiai kaip šiuo metu vyksta daugelyje Europos valstybių, kaip antai Vokietijoje, Anglijoje ar Norvegijoje.
– Ar Alytuje socialinė pagalba teikiama reikiama apimtimi, kokių paslaugų trūksta, kaip jas reiktų pagerinti?
V.Krušnienė: Socialinė pagalba mieste teikiama gana plačia apimtimi. Tačiau to dar nepakanka, yra kur pasitempti, pagerinti teikiamas paslaugas. Iš neįgaliuosius šeimose turinčių asmenų ne kartą girdėta pastabų apie laikino atokvėpio paslaugos poreikį, yra pastabų ir dėl neįgaliųjų pavėžėjimo paslaugos, transporto priemonių pritaikymo vežti neįgaliuosius. Būtina gerinti informacijos prieinamumą viešose vietose asmenims su regos ir klausos negalia, siekti sveikatos priežiūros įstaigų informacijos prieinamumo neįgaliesiems, stiprinti dienos socialinės globos komandą.
Socialinė pagalba reikalinga ne tik asmenims, turintiems negalią, vis daugiau socialinių darbuotojų paslaugų prireikia ir garbingo amžiaus sulaukusiems bei vienišiems miesto gyventojams.
Tegul į visų jūsų namus ateina šviesios Kalėdos.
Tegul jos atneša ramybę, sveikatą, pasitikėjimą,
visų širdis užpildo gerumu ir meile.
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija Alytaus miesto taryboje
Kalbėjosi Alma Mosteikaitė
P. S. Spausdinama vadovaujantis Alytaus miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamentu Nr. T-362.

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata
Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

Komentarai
Palikite savo komentarą
lasix 12.5 mg for dogs [url…
Komentaras
lasix 12.5 mg for dogs [url=https://asalasixo.com/]buy lasix[/url] lasix hyperkalemia
Antradienio vakarą staiga…
Komentaras
Antradienio vakarą staiga savo namuose mirė buvęs Alytaus miesto meras, į miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas neseniai paskirtas 63-ejų metų Jurgis Krasnickas. KAS ŽMOGUI LABIAUSIAI IŠTAMPĖ NERVUS ?
Seime šnd susimušė, vienas…
Komentaras
Seime šnd susimušė, vienas kitą pasiuntė ....uždaryk būrną, asile....Lauksim rytoj posėdžio Alytaus tarybos ką Alytaus klaunai parodys
Cesiulio piźoniskumas ir…
Komentaras
Cesiulio piźoniskumas ir naglumas mane erzina net gyvenant angluose. Mokiausiu su perestukinu kolegijos suole, suktas lieźuvio auskaruotasis. patikekit maćiau iś arti śvepliú,akyse net źiba jevrú źenklai. Durnuteliai naivus alytiśkiai,o ypać kai śveplys sumete laśinius su Ivoska nu śakes galvoju dzukeliams. 100 proc bus kaput Alytau. Skaitau ble nervas ima,tokiam marmuze moliu aplipdyt. Sorrry uźsiparinau pilnatis ir mane veikia.
Jazepčikas su Klėgeriu…
Komentaras
Jazepčikas su Klėgeriu verkia dėl švietimo. Cirkas ! Taigi Valūnas irgi konservatorius ! Kodėl nieko nedarote, o tik apsijuokinėjate prieš alytiškius, cirkininkai
Teisingas yra posakis "…
Komentaras
Teisingas yra posakis " nauja - tai pamiršta sena".... Vladimiras Iljičius kažkada teigė, kad valstybę gali valdyti ir namų šeimininkė... Koncervatoriai, prisiminę didžiojo vado mintis, darydami pertvarką švietimo sistemoje, sugriovę pedagogų ruošimo sistemą, nusprendė, kad mokytoju gali dirbti kiekvienas atėjęs iš gatvės, kiekvienas pareiškęs, kad jis labai nori ugdyti jaunąją kartą... Bet svarbiausia, būti lojaliam... :)
dar vienas plotas yra ,tai…
Komentaras
dar vienas plotas yra ,tai poligonas . Va cia tai tilptu daug namu
Klausimas, ar iš vis…
Komentaras
Klausimas, ar iš vis alytiškiai nori stiprių politikų valdyme? Nes tokie neįtinka klanų interesams, kurie dominuoja Alytuj valdyme. O tinka tik kaip akli vykdytojai, kur geriau net nesuvoktų už ką balsuoja ir kas gaunas. Šie idealiai tinka. Nuo Nepriklausomybės pradžios Alytaus valdyme valdžioj, bent kokia kaina prie loviuko. Šią programą vykdo stropiai. Bile ką pašneka per rinkimus ir po jų, ir jų specifiniui rinkėjui tremtiniams pensininkams ir jaunimėliui biudžetinėse įstaigose tinka.
Ką gero gali duoti Alytaua…
Komentaras
Ką gero gali duoti Alytaua valdymui toks kaip Klėgeris ? Aloe vera produkciją platina ir daugiau nieko nesugeba. Sugeba vykdyt ką partija iš Vilniaus lieps
Per ilgai Klėgeris sėdėjo…
Komentaras
Per ilgai Klėgeris sėdėjo vicemero poste, nieko nedirbo, tik tempė konservatorių partiją žemyn( juk juokėsi miestelėnai,,ateidavo po kroso pailsėti,,) Labukas dirba bitas, kaip reikiant. Kas ko kreipėsi pamiršti neliko. Tik dėl Labuko balsavau už juos, tik dėl jo vėl teks balsuoti. O kiti, galėtų daugiau su paprastais miestelėnai bendrauti. Nebūkite tokie pasikėlę.
gali atsirasti individualių…
Komentaras
gali atsirasti individualių namų kvartalas? Kodėl gi ne, jeigu taip nuspręs pusgalviai miesto politikieriai? Rimtas politikas, normalaus proto žmogus niekad nenaikintų tokio miesto turto, kuris galėtų nešti naudą ir savo istorine praeitimi, ir komercine mažosios aviacijos ateitimi. Žinome, mes jūsų inovacijas - iš Vokietijos gabentis akmenis ir visomis prasmėmis dulkinti miestą...
Jie nesupranta, ką pagal…
Komentaras
Jie nesupranta, ką pagal tarybos nario kompetenciją reikia daryt. Ir atsiskaityt. Jie po valdininkų lygio darbais imituoja kaip rimtą politiko. O juk tarybos nariai turi sugebėt užtikrint savivaldybės efektyvią veiklą. Kad įdėtos lėšs atsipirktų miestui ir gerintų 49 tūkstančių alytiškių bendrą gerbūvį. Tarybos nariai turi sugebėt teikt rimtaa ir sėkmingo vystymo strategijas bei laiku ir kokybiškai vykdyt reikiamas peetvarkas. Dėl aerodromo jie patys, sau prieštarauja, ką daro. Jei savivaldybė pramonės parko įrengimui investavo 10 n milijonų sumas, reiškia kad atsipirktų turi būt pritraukti ne mažiau 50 milijų investuojantys ir kuriantys 100 n normaliai apmokamų darbo vietų. Bet tada konkurencijos reiškinys, mažiau kitur uždirbantys pereis kur daugiau moka. Štai dėl šio faktoriaus vyksta užkulisinės intrigos slopinant. O praleisti smulkūs investuotojai užima plotus, bet atsiperkamumu nešviečia. Vilnius, Kaunas pasižymi dominuoja stambūs užsienio investuotojai, todėl ten atlyginimų vidurkiai didesni. Nes stambių užsienii investuotojų kita kultūra, mentalitetai.O Alytuj privatūs onteresai per daug aukščiau, nei turintis dominuot viešas interesas. Ko vietos politikai nesugeba užtikrint. Esmėj vidutiniokų aktyvistų lygiai monopolinių interesų naudai. Tad alytiškiam reikia kelt reiklumo parametrus politikų atžvilgiu.
Cesiulio paspirtukai,nieko…
Komentaras
Cesiulio paspirtukai,nieko asmeniško muškietininkai. Hospisas jūsų darbas??? Už rankelių pakėlimą? Alio,vaikinai, o kiek metų jam įsikurt trukdėt? Juozapavičiaus gatvė?? Alio! Ar su kastuvais bent valandą kasėt gruntą? Chirurginis?? Alio! Ir vėl tik rankų pakėlimą kredito ėmimui. Dirba juk statybininkai. Švietimo reformai opozicija neva sutrukdė?? Alio! Jūsų dauguma, juk viską buldozeriu norėdami prastumdot!
Melagiai !
Pats aerodromo klausimas…
Komentaras
Pats aerodromo klausimas nėra pagrindinis miestui. Nors per jo prizmę erzelynas taryboj ir beviltiški atsitiest. Aerodromo klausimas kuo skubiau turi būt svarstomas taryboj. Kur savo siūlymus gali teikt visi 27 tarybos nariai. O jiems siūlyt gali visi alytiškiai. Tad metinėj veiklos ataskaitoj reikia teikt ne ką siūlo, o kiek per metus konkrečių klausimų tarybai svarstyt ir kokia nauda miestui. Reikia skirt ataskaitas nuo demagogijos. Ir suvokt realybę.
Mero tarybos kalibrų veikla…
Komentaras
Mero tarybos kalibrų veikla vertinama metams praėjus pagal sav. Įst. 20 str., 2 p. apibrėžtą mero ir 16.2 tarybos išimtinę kompetencijas. Tvirtint strategines vystymo kryptis ir tikslus. Bei atsakyt už jų pasekmių rezultatus bei atsiskaityt visuomenei. Lyginami pokyčiai gyventojų skaičiaus, paskolų, bedarbystės srityse. Iš kart minusai neišnauti pilnumoj pramonės parko ir aerodromo potencialai. Aerodromo apskundimas teismams vilkinant per tarybą priimt reikiamus sprendimus reiškia. Savivaldybės brokas paliekant landas apskundimams. Reiškia teismai įtakoja tarybos veiklos kokybę, kur taryba visais atvejais kaip žmonių rinkti atsakingi. Nereaguojamant į žmogaus teisių ypatumus didinamas neteisingumas Alytuj. Reikiamų pertvarkų nebuvimas reaguojant į gyventojų skaičiaus mažėjimą rodo ne tik realybės nesuvokimą. Partija su didele patirtim Alytaus valdyme neturi asmenybių, kurie temptų nors iki rimto tarybos nario kompetencijos. Deja tik aklų vykdytojų kalibras. Atskirų interesų aktyvistai.
.
Komentaras
.