Apatinių vokų plastika – estetinėms ir sveikatos problemoms spręsti (1)

nuotr.
Plastinės operacijos atliekamos vis dažniau, tačiau šią sritį vis dar gaubia gausybė mitų. Daugelis vis dar tiki, kad apatinių vokų plastika atliekama išimtinai estetiniais tikslais, tačiau iš tikrųjų ši procedūra gali būti labai efektyvi sprendžiant tam tikras regėjimo problemas ir gerinant pacientų gyvenimo kokybę. Kada tikslinga atlikti šią procedūrą ir ką būtina apie ją žinoti, skaitykite šiame straipsnyje.

Kada reikalinga apatinių vokų plastika?


Sakoma, kad akys – sielos veidrodis, tačiau ką daryti, jei sieloje vis dar jaučiatės tarsi dvidešimties, o po akimis kabantys „maišeliai“ prideda dešimtmetį net prie jūsų amžiaus? Akių vokų plastika tokiu atveju išties gali padėti susigrąžinti išraiškingą žvilgsnį. Dėl odos pertekliaus apatinių vokų zonoje ne tik žvilgsnis, bet ir visas veidas dažnai atrodo pavargęs, liūdnas, o kartais – net ir piktas.


Antra vertus, po akimis susiformavę „maišeliai“ yra tokia problema, kurios makiažas paslėpti negali. Ilgainiui tai gali tapti psichologine problema, lemti pasitikėjimo savimi trūkumą tiek moterims, tiek ir vyrams. Veido odos pakitimai gali gana stipriai pakeisti išvaizdą, o tai daugeliui žmonių neleidžia jaustis patogiai ir užtikrintai, pasitikėti savo jėgomis. Dėl šios priežasties apatinių vokų plastika yra viena dažniausių operacijų pasaulyje.


Regėjimo problemų dažniau sukelia viršutinių akių vokų pakitimai, tačiau kai kuriais atvejais gyvenimo kokybę gali trikdyti būtent apatinių vokų problemos, daliai pacientų dėl užkritusių vokų dažnai kartojasi akių uždegimas, gali būti sudėtingiau atlikti kasdienius darbus, pavyzdžiui, vairuoti, naudotis kompiuteriu, pasidaryti makiažą.


Kaip atliekama apatinių vokų plastika?


Pradėkime nuo to, kad ši procedūra yra atliekama daugeliui pacientų, nepriklausomai nuo amžiaus ar lyties. Odos aplink akis pakitimus gali lemti įvairios priežastys, tarp kurių ir senėjimo procesai, odos drėgmės netekimas, ligų nulemti pakitimai – su tuo gali susidurti kiekvienas. Prieš atliekant akių vokų plastiką tikrinama paciento sveikata, operacija negalima tik esant rimtoms širdies problemoms, pavyzdžiui, širdies nepakankamumui ar ritmo sutrikimams.


Chirurgas su pacientu išsamiai aptaria lūkesčius, įvertina individualią situaciją. Pacientams rekomenduojama pasiruošti: likus mėnesiui iki operacijos riboti alkoholio vartojimą, rūkymą, vengti kraują skystinančių vaistų. Apatinių vokų plastika dažnai atliekama viršutinių vokų korekcijos metu, o bendra operacija trunka iki poros valandų. Prieš ją yra atliekami papildomi tyrimai, aptariama eiga. Procedūros metu daromas pjūvis ir pašalinami ar perskirstomi riebalai. Jei odos perteklius yra itin didelis, gali būti keliama poakio linija.


Kiek laiko prireiks gijimui?


Pacientai po vokų operacijos dažniausiai namo yra išleidžiami po keleto valandų. Apatinė vokų plastika iš pradžių gali gąsdinti, tačiau įprastai gijimui reikia vos poros savaičių. Po procedūros gali atsirasti patinimų, kraujosruvų, operacijos zonoje gali būti jaučiamas jautrumas. Galutinė vokų išvaizda susiformuos maždaug per mėnesį ir jau galėsite džiaugtis rezultatais. Svarbu tai, kad vokų plastika nepalieka pooperacinių randų.


Vertinant bendrai, gijimo laikotarpis nėra sudėtingas, tačiau rekomenduojama vengti veiklų, kurios reikalauja daug fizinės jėgos, bent mėnesiui atsisakyti sporto. Į darbą ir įprastą kasdienį gyvenimą galima grįžti praėjus kelioms dienoms po operacijos. Apatinių vokų plastika dažniau yra atliekama šaltuoju sezonu, nes po procedūros pusantro mėnesio gydytojai rekomenduoja vengti saunų, baseinų, saulės spindulių – tai gali apsunkinti gijimą. Laikantis visų rekomendacijų, gijimas bus greitas ir sklandus, greitai galėsite džiaugtis operacijos rezultatu.

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.