Alytaus miesto kultūros premijos atiteko muzikei, režisieriui ir dzūkų tarmės puoselėtojai (0)

AN informacija
a
Saulės Pinkevičienės nuotraukos
Alytus švenčia savo, kaip miesto, 443-iąjį gimtadienį. Jis skaičiuojamas nuo 1581 metų, kaip Lietuvos didysis kunigaikštis ir Lenkijos karalius Steponas Batoras Alytui suteikė miesto savivaldos teises.

Nuo 1991-ųjų, jau 33-ejus metus, kasmet švenčiamas Alytaus miesto gimtadienis turi savo tradicijas. Viena jų – kasmet pagerbti nusipelniusius.

Tiesa, šiemet, nepagerbiamas Alytaus garbės pilietis. Kaip ir 2010, 2006, 2005 metais, tokia kandidatūra nebuvo pateikta.

Kultūros premijų laureatų apdovanojimo tradicija pratęsta. Į šį titulą pretendavo 9 asmenys ir 2 organizacijos.

Alytaus miesto vicemerė Jurgita Šukevičienė pirma laureate paskelbė muzikos pedagogę Liną Abromavičienę. 

Kultūros premija taip pat atiteko režisieriui Arvydui Kinderiui ir dzūkų tarmės puoselėtojai Svetlanai Žadeikienei.

Muzikos pedagogei, koncertmeisterei L.Abromavičienei kultūros premija skirta už atsidavimą darbui ir meilę ugdant vaikus, už aukštus ugdytinių pasiekimus Lietuvos ir tarptautiniuose konkursuose. 2022–2023 m. Linos ugdytiniai iš Alytaus muzikos mokyklos dalyvavo ir pelnė aukštus įvertinimus 24-iuose įvairiuose konkursuose. Kaip koncertmeisterė L.Abromavičienė aktyviai dalyvauja koncertinėje veikloje, 2022–2023 etais dalyvavo 40 koncertų.
 

Režisieriui, visuomenininkui Arvydui Kinderiui kultūros premija įteikta už sukurtus meninės dokumentikos filmus „Kolekcionierius“ apie Samuelio Taco dailininkų litvakų kolekciją, filmus „Meilės ir atminties namai“, „Shalom, Kaune!“ ir kitą kultūrinę, edikacinę veiklą.
 

S.Žadeikienė kultūros premiją pelnė už ilgametę kultūrinę ir kūrybinę veiklą, etninės kultūros puoselėjimą, keturių knygelių dzūkų tarme išleidimą, Justino Marcinkevičiaus teksto dzūkiška tarme pateikimą Alytaus miesto teatro pastatyme „Voro vestuvės / veseilia“.
 

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Kiti straipsniai