Alytaus kino klube „Kino kablys” - Jonynų giminės fenomenas ir filmas „Lošėjas“ (2)

lošėjas
Alytaus kino klubas KINO KABLYS ir vėl kviečia į nemokamas filmų peržiūras, pristatymus, diskusijas ir kitus renginius. Šį kartą žiūrovų lauks projektas “Jonynų giminės fenomenas“ ir Igno Jonyno filmas "Lošėjas"(N-16) rugsėjo 18 d. 18 val. kino teatre "Dainava". Įėjimas nemokamas.

Filmą pristatys muziejininkas Giedrius Bernatavičius. Jonynų giminė pasižymi kūrybinėmis ir intelektualinėmis galiomis, neišsenkančiu polinkiu į žinių šviesą. Dzūkijos kraštas didžiuojasi šios giminės išaugintais broliais ir seserimis, kurie yra užkopę į meno bei mokslo viršūnes, prisidėję prie Lietuvos garsinimo pasaulyje, prie jos dvasinių pamatų išsaugojimo ir stiprinimo. Muziejininkai nekelia sau uždavinio atskleisti Jonynų giminės talentų paslapties, bet siekia supažindinti su kai kuriais šios giminės atstovais, atskleisti neeilinių talentų asmenybes. Be filmo peržiūros S. Dariaus ir S. Girėno g., priešais „Laisvės angelo“ paminkl veikia lauko paroda „Jonynų giminės fenomenas“, kurioje pristatoma 11 garsių šios giminės atstovų.

Apie filmą

Įtaigus, dinamiškas ir provokuojantis „Lošėjas“ nusitaiko į ribinėse situacijose esančius žmones, kurie yra žymiai arčiau mūsų nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Nusivylę ir nebeturintys ko prarasti filmo personažai ilgainiui atsiduria tiesiog per arti mirties ir padaro ją pasipelnymo įrankiu. Iš mirties galima lošti.
„Lošėjo“ režisierius Ignas Jonynas kartu su filosofu Kristupu Saboliumi sukūrė įtikinamą, intensyvų ir supurtantį scenarijų. Kino kūrėjai parodė, kad filmas, narpliojantis sudėtingą moralinį žmogaus pasirinkimą, gali būti įtraukiantis ir nepaleisti iki paskutinio kadro.

Filmo anonsas: https://www.youtube.com/watch?v=FFe-mJ8YJCs


Filmo peržiūrą finansuoja Lietuvos Kultūros Taryba.

Projektą "Kinas veža" iš dalies finansuoja Lietuvos kino centras.


 


 


 

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.