4 laimingos poros taisyklės: darnių santykių link (0)

laimingos poros
Faktas – kiekviena pora atranda savąjį laimės receptą ir visiems vienas tobulas santykių gidas tikrai neegzistuoja. Tačiau specialistai pastebi, jog yra tam tikros universalios darnių santykių taisyklės, kurių nepaisymas gali tapti lemtingu kiekvienos, net pačios tvirčiausios poros sėkmei. Taigi, kas kuria bei palaiko artimą ryšį kasdien?

1. Vienodas indėlis

Viena lemtingų klaidų, kurią įžvelgia santykių ekspertai, tai ne tik ilgoje laiko perspektyvoje nesutampantys lūkesčiai ar poreikiai, bet ir pastangos. Problemos prasideda ne tuomet, kai klystama, o tuomet, kai vienas iš partnerių nustoja stengtis. Apie kokias pastangas kalbama? Absoliučiai viską, kas apima buvimą kartu: pokalbio inicijavimas, domėjimasis kito savijauta, jausmais, gebėjimas nustebinti, vienodas indėlis, siekiant bendrų nematerialių ir materialių tikslų.

2. Visavertis intymus gyvenimas

Seksologai sutartinai teigia, kad viena iš sėkmingų santykių dedamųjų ir taisyklių yra kokybiškas intymus ryšys bei nuolatinis jo palaikymas. Čia nėra nubrėžtų jokių aiškių geros patirties gairių – tiesiog akcentuojama atviro pokalbio svarba, tai negali būti tabu. Tyrimai rodo, jog poros vis dažniau į intymų gyvenimą įtraukia papildomas, įvairovę palaikyti padedančias priemones. Pavyzdžiui, vibratoriai pasitelkiami ne tik svarbiam savęs pažinimui, bet ir naujoms jaudinančioms patirtims poroje. Kokybiškų, rutiną paįvairinsiančių žaisliukų rasite čia.

3. Pokalbiai ir įsiklausymas

Santykių specialistai skatina kiekvieną porą kuo dažniau kalbėtis, net tada, kai atrodo, jog viskas yra tobula, o vieninteliai pokalbiai sukasi apie maistą ar vakaro filmus. Būtina nuolat kelti klausimus, aptarti bendravimo ypatumus, aiškiai iškomunikuoti lūkesčius, poreikius, planus ateičiai. Žinoma, labai svarbi ir minėtoji intymumo tema – verta „prisijaukinti” nepatogius klausimus. Lygiai taip pat, kaip svarbu komunikuoti, svarbu ir įsiklausyti, planuoti ir imtis realių veiksmų problemos sprendimo ar tiesiog artimesnio ryšio link.

4. Tobulėjimas kartu ir atskirai

Kalbant apie tobulėjimą kartu, šis stipriai priklauso nuo individualaus kiekvieno partnerio tobulėjimo atskirai. Tvirti ir laimingi santykiai siejami su partnerių asmeniniu pasitenkinimu savimi, darbu, hobiais, gyvenimu. Įvairiose platformose girdima frazė, kuri teigia, kad niekas kitas žmogaus nepadarys laimingesniu, tik jis pats – išties turi tiesos. Ekspertai pastebi tendenciją, jog asmenys, kurie nuolat tobulėja, mokosi, investuoja į save laiko ir jėgų, yra ne tik labiau patenkinti savimi, bet ir laimingesni buvimu poroje.

Tobulo tvarių santykių gido nėra, tačiau kodėl gi neįsiklausius į santykių ekspertų aptariamus klausimus ir nepritaikius tam tikrų taisyklių, ieškant laimės recepto. Tiek savojo, tiek poros – mat šie abu eina išvien!

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.