10 dizaino patarimų, kaip mažoje virtuvėje gali tilpti virtuvinis stalas, kėdės ir kiti baldai

Pexels.com

Mažos virtuvės yra gana dažnas reiškinys Lietuvoje – įvairiuose butuose bei nedideliuose namuose paliekama daugiau vietos svetainei, prieškambariui, tačiau virtuvė lieka tik kaip darbo vieta maisto gaminimui ir vartojimui.

Atrodo, svajonių virtuvės dizainą yra lengva susikurti tada, kai ji yra didelė – telpa didelis virtuvinis stalas ir vis tiek lieka vietos „salai“, dideliems virtuvės baldų komplektams, neribotos apšvietimo galimybės ir daugybė vietos įrankiams bei puodams. O ką daryti, kai erdvė virtuvėje yra labai ribota? Nebijokite, nėra būtina visai užmiršti stiliaus – štai keletas dizaino idėjų, kurios padės lengvai suderinti virtuvės funkcionalumą ir kūrybingą dizainą.

 

Išskleidžiamas virtuvinis stalas bei maža buitinė technika

Deja, mažoje virtuvėje teks susitaikyti ir su mažesne buitine technika bei baldais. Kai kurie didelių baldų mėgėjai vis tiek renkasi dvigubus šaldytuvus ir kriaukles, tačiau, nors jos ir suteikia daugiau funkcionalumo, visiškai nedera mažoje virtuvėje.

Vietoje viryklės galite rinktis dujinę, indukcinę arba elektrinę kaitlentę, indaplovės gali būti mažesnių matmenų, todėl jas galėsite įmontuoti ir į nestandartinio dydžio virtuvės spinteles.

Jeigu reikia taupyti vietą, kai kuriuos baldus reikėtų rinktis tik atsižvelgiant į svarbius poreikius. Pavyzdžiui, 2-3 asmenų šeimai didžiulis stalas tikrai nėra būtinas, ypatingai mažoje virtuvėje. Jeigu vienu metu pietauti tenka ir 4-5 asmenims – pravartu turėti ir sulankstomą virtuvinį stalą. Atsižvelgiant į virtuvės baldų išdėstymą, vietą taupyti padeda ir atitinkamas stalo dizainas – įvairių virtuvinių stalų dizainus ir matmenis galite pamatyti apsilankę šiuo adresu.

 

Sukurkite atskirą valgomąjį

Dažnai pasitaiko tokių atvejų, kai virtuvė yra maža, tačiau svetainė yra didelė. Kai kuriems žmonėms valgymas virtuvėje atrodo neįprastas, mat ten maistą reikia tik gaminti, o mėgautis juo – tik valgomajame. Jeigu jūsų virtuvėje trūksta vietos, tada išneškite iš jos stalą. Vietoje to, svetainės kampelyje įrenkite nedidelį valgomąjį, pastatydami ten vieną iš, pavyzdžiui, šių stalų.

 

Nepalikite tuščios sienos

Sakoma, kad miegamajame bei svetainėje yra svarbu turėti vieną laisvą sieną, kuri sukuria daugiau vizualios erdvės. Tačiau nedidelėje virtuvėje, kurioje reikia taupyti vietą, laisvų sienų palikti tiesiog neapsimoka, ypatingai tų, kurios yra virš spintelių.

Galite įsigyti magnetinę juostelę, pritvirtinti ją prie sienos ir prie tos juostelės galėsite lengvai „prikibdyti“ įvairiausius virtuvės įrankius. Pritvirtinkite ilgą „rankeną“ ir ant jos galėsite pakabinti puodus bei rankšluosčius. Šie sprendimai ypatingai aktualūs norintiems turėti daugiau įrankių arba neturintiems pakankamai vietos spintelėse bei stalčiuose.