Politikai nusprendė pritarti bakalaureato klasių atsiradimui Šv. Benedikto gimnazijoje (0)
Politikai nusprendė pritarti Tarptautinio bakalaureato diplomo programos diegimui Alytaus šv. Benedikto gimnazijoje ir numatyti lėšų Tarptautinio bakalaureato diplomo programai Alytaus miesto savivaldybės biudžete. Stojamasis mokestis pirmaisiais metais yra 3 tūkst. 030 eurų, tačiau ateityje lėšų reikės daugiau.
Tarybos valia savivaldybė užtikrins programos tęstinumą ir finansavimą. Už galimybę būti tarptautinės bakalaureato organizacijos nare Šv. Benedikto gimnazijai kasmet tektų mokėti metinį nario mokestį – iki 10 tūkst. eurų už vieną programą, o jų numatytos dvi.
Vieni politikai sveikino gimnazijos norą ieškoti savo išskirtinumo ir priimti iššūkius, kiti – kvietė pasvarstyti, kaip reikės sutalpinti papildomus klasių komplektus į įstaigos patalpas, kurios jau ir šiuo metu yra užpildytos. Galbūt iškelti į kitas įstaigas, kaip gimnazijos filialą? Juolab kad į Tarptautinio bakalaureato klases Šv. Benedikto gimnazijoje žadama priimti gabius moksleivius iš viso miesto. Tam politikai privalės patvirtinti papildomus klasių komplektus. Gavus akreditaciją, būtų formuojama viena papildoma 5 ir viena gimnazinė III klasė. Kaip vyks atrankos į jas – kol kas nedetalizuojama.
Nuskambėjo ir politikų abejonių, ar tokia ir taip jau išskirtinės – ilgosios (1–12 klasės) – gimnazijos tarptautinė specializacija neišbalansuos Alytaus švietimo sistemos? Ar nereikėtų iš pradžių vertinti jos visumos, o jau tada – atskirų mokyklų iniciatyvų? Kiti gi išsakė nuomonę, kad bet kuri Alytaus gimnazija turėjo teisę prisiimti lyderystę, tačiau kažkodėl to nepadarė.
„Ar tėvai žino ir kiek jų bus pajėgūs sumokėti egzaminų mokestį – apie 632 eurus, kurį pagal Tarptautinio bakalaureato (12 klasėje) programą turi sumokėti patys mokiniai, kai jie registruojami egzaminų sesijai?“ – svarstė tarybos nariai.
„Alytaus mieste yra daug gabių ir talentingų mokinių. Didėja visuminio ugdymo poreikis, todėl tikslinga plėsti įvairių nacionalinių ir tarptautinių mokymosi programų pasiūlą. Pietų Lietuvoje nėra mokyklos, kurioje būtų akredituotos tarptautinio bakalaureato (TB) klasės. TB klasėse 6 pagrindiniai dalykai mokomi anglų kalba (mokomi ne mokiniai, o dalykai). Į Alytų grįžta šeimos iš įvairių užsienio šalių su mokyklinio amžiaus vaikais, kuriems būtų sudarytos sąlygos tęsti mokslą anglų kalba“, – sako Šv. Benedikto gimnazijos direktorė Loreta Šernienė. Sumanymui pritaria tėvų bendruomenė.
Įstaigos vadovė tarybos nariams priminė, kad valstybinių brandos egzaminų rezultatų reitingų lentelėje Šv. Benedikto gimnazijos mokinių 6 dalykų rezultatai patenka į penkiasdešimties geriausių Lietuvos gimnazijų sąrašą.
Tarptautinio bakalaureato organizacija (IBO) įkurta 1968 metais Ženevoje. Šiuo metu IBO priklauso 2 tūkst. 580 mokyklų 134 pasaulio šalyse. Tarptautinio bakalaureato diplomas (IB diploma) suteikiamas mokiniams, sėkmingai išlaikiusiems visus šešis baigiamuosius egzaminus ir gavusiems teigiamus pažinimo teorijos, išplėstinio rašinio ir visuomenei naudingo darbo įvertinimus. Lietuvoje Tarptautinio bakalaureato diplomas yra prilyginamas brandos atestatui, o baigiamieji egzaminai – brandos egzaminams. Egzaminų pažymiai konvertuojami į šimtabalę sistemą pagal Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos patvirtintas taisykles
Komentarai
Palikite savo komentarą