Pasiruošimas darbo pokalbiui. Patarimai, kurie padės sužibėti

2019 Kovas 21
siulo drba

Susirasti norimą darbą dažnai būna sunku ne todėl, kad sudėtinga rasti įmonę, kurioje tikrai norėtumėte dirbti, tačiau todėl, kad daugeliui koją pakiša jaudulys ir baimė, kad personalo valdymo specialistams gali nepatikti Jūsų gebėjimai bei kompetencijos. Ir nors daug įmonių siūlo darbą, tačiau nemaža dalis atkrenta, kadangi pozicija Jums nėra tinkama, o likusi dalis ne visada sutinka dirbti su jumis. Akivaizdu, kad tinkamas pasiruošimas darbo pokalbiui yra būtinas, kadangi tokiu atveju egzistuoja didesnė tikimybė, kad Jums pavyks sėkmingai dirbti bei uždirbti.

Jūsų dėmesiui atskleisime kelis esminius patarimus, kurie padės gerai jaustis per darbo pokalbį ir tuo pačiu gauti darbą.

Pirmiausia reikia nepamiršti, kad pasiruošimas darbo pokalbiui prasideda nuo tinkamiausios aprangos pasirinkimo. Net ir tokiu atveju, jeigu neplanuojate dirbti su klientais ir Jūsų išvaizda tikrai nėra labai svarbus niuansas, vistiek reikia nepamiršti, kad tinkama apranga rodo, kad esate atsakingas ir tuo pačiu atsakingai ruošiatės pokalbiui. Galiausiai, tai parodo, kad gerbiate tuos žmones su kuriais planuojate kalbėti. Taigi net ir pats paprasčiausias pokalbis labai daug atskleidžia apie žmogų.

Tai pat reikia nepamiršti kuo daugiau pasidomėti apie įmonę. Tai parodo, kad atsakingai rengiatės susitikimui ir tuo pačiu, kad norite čia dirbti. Kiekvieną dieną personalo atranka susiduria su labai daug žmonių, tad dažniausiai geriausią įspūdį palieka tie, kurie parodo, kad juos domina konkretus pasiūlymas. Jeigu žinosite tik pavadinimą, taip parodysite, kad jų įmonė yra viena iš daugelio. Nereikėtų taip daryti, kadangi negebėsite įtikinti, kad jus esate pats geriausias.

Taip pat reikia nepamiršti net ir pačių mažiausių smulkmenų, kadangi jos gali užtikrinti, kad Jums per darbo pokalbį pavyks puikiai pasirodyti.  Viena iš tokių smulkmenų gali būti gera nuotaika. Tai nereiškia, kad turite būti labai laimingas žmogus, rodyti, kad esate didelis pozityvas, tačiau neatrodyti surūgusiam yra privalu. Lygiai taip pat kaip ir parodyti, kad esate žingeidus žmogus, kuris noriai mokosi, atranda naujus dalykus ir tuo pačiu mėgaujasi mokymosi procesu. Galiausiai, juk kiekvienas darbdavys nori jaustis ramus, kad ras darbuotoją, kuri stengsis ir norės padėti įmonei pasiekti daugiau. Dažniausiai tai neatsiejama ir didesnės algos ir papildomo skatinimo būdų.

Jeigu matote, kad įmonė siūlo darbą, kuris Jums puikiai tinka – tokiu atveju siūlome pasiruošti jam. Tuomet pavyks dirbti tai, ką norite.

Jeigu matote, kad norima įmonė siūlo darbą – tokiu atveju būtinai pasinaudokite galimybe. Net ir tuomet, jeigu neturite kompetencijų – galbūt sužavės Jūsų drąsa arba puiki iškalba. Svarbiausia yra bandyti, kadangi ieškant darbo per bandymus nieko neprarandate, o yra tikimybė, kad per juos sėkmingai rasite norimą darbą. 

    Komentuoti

    Ribotas HTML

    • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
    • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
    • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.