Kokių žaislų reikėtų vengti duoti kūdikiui? (0)

žaislai

 

Renkant reikalingus žaislus kūdikiui, svarbu ne tik, kad žaislai būtų patrauklūs ir įdomūs bei naudingi jūsų mažyliui, bet taip pat labai svarbu, kad jūsų kūdikiui skirti žaislai atitiktų saugos standartus. Lietuvoje žaislų saugą reglamentuoja Žaislų saugos techninis reglamentas, kuriuo remiantis tiek žaislų gamintojas, tiek platintojas yra atsakingi, kad būtų prekiaujama tik saugiais žaislais. Žemiau, remiantis Žaislų saugos techniniu reglamentu, pateikti patarimai gali padėti nuspręsti, kurie žaislai jūsų vaikui yra tinkami ir saugūs ir kuriuos yra verta pirkti, o kurių žaislų reikėtų vengti duoti kūdikiui.

Kokių žaislų reiktų vengti?

Pirmiausia, renkantis kūdikiams žaislus reikia vengti tokių žaislų, kurie turi smulkių, lengvai nusiimančių ar lūžtančių detalių bei aštrių kampų, briaunų, atplaišų. Kūdikiams geriausia pirkti lengvai nelūžtančius vientisos formos žaislus, neturinčius daug atskirų detalių, nebent jos yra itin gerai pritvirtintos arba yra akivaizdžiai didesnės už vaiko burną. Kūdikiams ypač reiktų vengti duoti mažus ar smulkius žaislus, ypač įvairius rutuliukus ir kamuoliukus, kuriais kūdikiai gali lengvai užspringti arba uždusti. Net ir minkštų žaislų dalys, pavyzdžiui, akys, sagos ar kiti aksesuarai, turi būti pakankamai dideli arba itin gerai pritvirtinti, kad vaikas neturėtų galimybės jų lengvai nuplėšti ir įsikišti į burną. Be to, labai svarbu, kad žaislų virvelės, juostelės ar raišteliai nebūtų per ilgi, nes pastarieji gali tapti nelaimingų atsitikimų priežastimi, pavyzdžiui, jei per ilgos virvelės ar juostelės apsivytų vaikui aplink kaklą arba rankas ir kojas kūdikiui šliaužiant ar atliekant kitus judesius. Taipogi, nors dažnai siekiama vaikams pirkti žaislus, kurie skleidžia įvairius intensyvius garsus, tačiau reiktų vengti žaislų, sukeliančių pernelyg didelį triukšmą, nes jie gali pakenkti jūsų vaiko klausai. Taip pat reiktų atžvelgti į tai, ar žaislas nėra per sunkus. Per sunkūs žaislai gali būti nesaugūs kūdikiui, nes nukritę ant vaiko gali jį sužeisti. Ypač pavojingi yra žaislai su magnetais dėl magnetų nedidelio dydžio ir savybės traukti vienas kitą. Vaikui prarijus magnetų, kyla rizika, kad jais galima užspringti arba kad sukibę magnetai gali užkimšti arba suplėšyti žarnyną. Taip pat nesaugūs yra žaislai su baterijomis. Baterijose yra įvairiausių cheminių medžiagų, pavyzdžiui, kadmio, ličio, švino, kurie gali pakenkti jūsų kūdikio sveikatai. Patariama rinktis tik tuos žaislus, kurie turi baterijų dėklus tvirtinamus varžtais, kad vaikai negalėtų jų atidaryti. Svarbiausia, venkite žaislų, ypač plastikinių, kurių sudėtyje yra ftalatų – kancerogeninių medžiagų, dedamų į plastmasę dėl minkštumo. Dažnai šių medžiagų buvimą išduoda itin aštrus plastikinių žaislų kvapas.

Kaip išsirinkti saugius žaislus jūsų kūdikiui?

Saugūs žaislai yra tinkami vaiko amžiui ir raidos laikotarpiui. Žaislui skiriamos amžiaus kategorijos atspindi žaislo saugumą, nes jos nustatomos atsižvelgiant į užspringimo, uždusimo ar kitokio susižeidimo riziką, fizinius įgūdžius reikalingus vaikui ir vaiko supratimo lygį, kad jis galėtų tinkamai naudoti žaislą, bei vaiko poreikius, interesus ir gebėjimus įvairiais raidos etapais. Todėl, siekiant išsirinkti saugų žaislą kūdikiui, svarbu laikytis gamintojo nurodytų amžiaus rekomendacijų bei atkreipti dėmesį į visus žaislo pakuotės įspėjimus. Taip pat patartina ieškoti žaislų pagamintų iš tokių natūralių medžiagų, kaip medvilnė, vilna ir nepadengta mediena, bei vengti plastikinių žaislų, ypač tokių, kuriuose yra ftalatų. Rinkdamiesi žaislus patikrinkite, ar juose nėra smulkių detalių, jei jų yra – ar jos gerai pritvirtintos. Jei ieškote saugių ir tinkamų žaislų bei kitų reikalingų prekių kūdikiams, juos galite rasti čia.

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.