Kokį vandens šildytuvą rinktis: elektrinį, kombinuotą ar netiesioginio šildymo? (1)

vandens šildytuvai
Geriausias vandens šildytuvas yra tas, apie kurį daugiausia galvoti teks jį renkantis, o vėliau prisiminsite tik atėjus metui atlikti profilaktinės priežiūros darbus. Didelė vandens šildytuvų įvairovė suteikia galimybes išsirinkti efektyvų ir ekonomišką įrenginį, kuris geriausiai atitinka kiekvieno namų ūkio poreikius. Pasirinkimo procesas bus ženkliai sklandesnis ir paprastesnis žinant, kokio tipo vandens šildytuvai gali tikti, o taip pat – kurie tikrai netiks namuose esančioms sąlygoms. Svarbiausi vandens šildytuvų tipai yra elektriniai ir kombinuoti, taip pat verta atkreipti dėmesį ir į netiesioginio šildymo šildytuvų privalumus.

Elektriniai vandens šildytuvai

Elektriniai vandens šildytuvai, kaip pažymi pats pavadinimas, naudoja elektros energiją. Tokių šildytuvų patrauklią kainą ir nesudėtingą montavimą atsveria didesni eksploatavimo kaštai. Dėl šių aplinkybių elektriniai šildytuvai dažniausiai įrengiami būstuose, kuriuose nėra galimybių vandenį šildyti naudojant namų šildymo sistemą. Antra vertus, tai patrauklus pasirinkimas butuose, vasarnamiuose bei namuose, kuriuose negyvenama nuolat.

Vandenį šildantis elektrinis kaitinimo elementas, dar vadinamas tenu, gali būti betarpiškai panardintas į vandenį arba neturėti tiesioginio kontakto. Pastaruoju atveju išvengiama kaitinimo elemento apkalkėjimo, dėl to vanduo šildomas greičiau ir efektyviau. Tiesioginio kontakto su vandeniu neturi keramikiniai tenai, kurie talpinami į specialų dėklą.

Kombinuotas vandens šildytuvas

Kombinuoti vandens šildytuvai – efektyvus ir ekonomiškas pasirinkimas naujos statybos gyvenamuosiuose namuose. Tokie vandens šildytuvai yra prijungiami prie namuose naudojamos šildymo sistemos – dujinio katilo ar šilumos siurblio, todėl vandens šildymui sunaudojama nedaug elektros energijos. Kombinuotų vandens šildytuvų eksploatacija yra pigesnė, tačiau pačių įrenginių kaina aukštesnė. Tokių šildytuvų montavimą derėtų patikėti profesionalams.

Svarbi kombinuoto šildytuvo charakteristika yra šilumokaičio plotas, nuo kurio dydžio priklauso vandens pašildymo greitis. Pasirinkus nedidelės galios šildytuvą su mažesniu šilumokaičiu, vandens pašildymas gali užtrukti ir pusvalandį ar net ilgiau. Savo ruožtu didesnio ploto šilumokaitis, naudojant išorinį šilumos šaltinį vandenį pašildys ženkliai greičiau. Tokių šildytuvų kaina yra kiek aukštesnė, tačiau pasirinkus tokį variantą galima montuoti mažesnio tūrio talpą. Šis variantas užtikrins efektyvų vandens šildymą bei pilnai patenkins karšto vandens poreikius.

Pažangūs kombinuoti vandens šildytuvai gali turėti inovatyvių technologijų, kurios prisitaiko prie vartotojų įpročių bei poreikių, pavyzdžiui, įsiminti, kokiu metu karšto vandens poreikis yra didesnis, o kada mažesnis. Tokiu būdu vanduo šildomas naudojant optimalius resursus.

Netiesioginio šildymo šildytuvai

Vandens šildytuvai, kurie šildo vandenį naudodami energiją nuo išorinio šilumos šaltinio vadinami netiesioginio šildymo. Tokių vandens šildytuvų šilumos šaltinis nesumontuotas pačioje talpoje, mat jie pajungiami prie dujinio katilo, šilumos siurblio ar saulės kolektorių sistemos. Kai kurie netiesioginio šildymo vandens šildytuvai gali būti perdaryti į kombinuotus įmontavus atskirai įsigytą kaitinimo elementą, o didesnio litražo vandens šildytuvuose galima įmontuoti ir keletą skirtingo tipo kaitinimo elementų.

Šio tipo šildytuvai dar vadinami greitaeigiais, mat, lyginant su tradiciniais kombinuotais vandens šildytuvais, turi didesnio ploto šilumokaitį. Tokia sistema leidžia užtikrinti greitą vandens pašildymą net esant žemesnei katilo temperatūrai. Greitaeigiai vandens šildytuvai veikia efektyviai ir ekonomiškai, kuomet pasirenkama optimalaus tūrio vandens šildymo talpa.

Šiame puslapyje rasite platų patikimų vandens šildytuvų pasirinkimą. Priimant sprendimą, koks vandens šildytuvas tinkamiausias jūsų namams, visada pravartu pasikonsultuoti su šios srities profesionalais. Sužinoję, kokia šildymo sistema yra pastate, įvertinę plotą, gyventojų skaičių ir kitas aplinkybes, jie parekomenduos tinkamiausią vandens šildytuvo modelį.

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.