Kada geriau pirkti, o kada nuomotis statybinę techniką? (1)

statybine iranga
Bet koks statybų projektas neįmanomas be tam tikros, specifiniams statybų darbams skirtos įrangos. Moderni statybų technika užtikrina darbo našumą ir pagreitina bei palengvina bet kokių suplanuotų darbų įgyvendinimą. Šiandien statybinę techniką galima ne tik įsigyti, bet ir išsinuomoti. Tad išsamiau aptarsime, kada geriau statybinę techniką įsigyti, o kada šią nuomotis.

Statybinės technikos nuoma

Statybinės įrangos nuoma tampa vis dažnesniu pasirinkimu. Viena iš pagrindinių to priežasčių – galimybė naudotis išties kokybiška technika, investuojant tik į tam tikrą laikotarpį. Taigi, nereikia galvoti ir apie įrangos išlaikymą, sandėliavimą. Kone bet kokios, ypač stambiosios, įrangos, pavyzdžiui, keltuvo, ekskavatoriaus ar krautuvo nuoma bus pigesnė, nei pirkimo kaina. Dėl to įrangos nuoma yra puikus pasirinkimas trumpalaikiams projektams įgyvendinti.

Be to, kai kurią sunkiąją statybinę techniką galima išsinuomoti kartu su technikos operatoriais. Savo srities specialistai ne tik profesionaliai valdo techniką, kokybiškai atlieka reikiamus darbus, bet ir pasirūpina technikos priežiūra darbų vietoje. Tad, įvykus nenumatytiems atvejams ir sutrikus technikos veikimui, operatorius greitai atranda problemos priežastį ir šią išsprendžia. Šiuo atveju galima sutaupyti tiek pinigų, tiek laiko ir džiaugtis profesionaliai atliktu darbu.

 

Statybinės įrangos pirkimas

Kita galimybė, reikalaujanti daugiau investicijų, – reikiamos įrangos pirkimas. Natūralu, kad šis pasirinkimas aktualiausias tiems, kurie nuolat dirba statybų srityje ir atlieka tam tikrus darbus. Vis dėlto, svarbu įvertinti tai, kad įsigijus reikiamą statybinę techniką, šią reikia tinkamai eksploatuoti bei prižiūrėti, kai kurios įrangos valdymas reikalauja specifinių žinių. Reikėtų gerai įvertinti tai, kokį laikotarpį, pavyzdžiui, per pusmetį ar metus, jums reikalinga specifinė technika ir kiek išleistumėte nuomai arba per kiek laiko įranga atsipirktų dirbant reguliarius darbus.

Tad prieš nuspręsdami, įvertinkite tikslus ir biudžetą, kiek galite skirti reikiamai technikai įsigyti. Jeigu turite pakankamą biudžetą ir norite praplėsti savo veiklą, ieškokite patikimų gamintojų įrangos tiekėjų, siūlančių aukštos kokybės įrangą. Be to, prieš įsigydami, galite techniką išsinuomoti ir išbandyti. Taip bus lengviau apsispręsti, kokio gamintojo statybinę įrangą patogiausia valdyti.

Nors ilgoje perspektyvoje, specifinius darbus atliekant kasdien, technikos įsigijimas apsimoka labiau, trumpalaikiams projektams geriausia techniką nuomotis. Tokiu būdu galima išvengti didelių išlaidų, nes nuomos įmokos santykinai nėra didelės. Be to, nuoma užsiimančios įmonės įprastai klientams suteikia technikos priežiūros ir greito pakeitimo garantiją. Ypač patogi ir įrangos kartu su operatorių paslaugomis nuoma. Tad prieš pasirinkdami atsižvelkite į darbų apimtis ir dažnumą. Taip lengviau nuspręsite, ar statybinę įrangą geriau įsigyti, ar nuomotis.

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.