Karaliaus Vladislovo Vazos IV lovos baldakimo dalį įrėmino alytiškiai (4606)

Rita KRUŠINSKAITĖ
Loreta Petravičienė
Loreta Petravičienė su įrėmintu darbu.
Daugelis alytiškių ir miesto svečių gerai žino Loretos galeriją, kurioje galima įsigyti originalų meno kūrinį, įrėminti paveikslą ar reprodukciją. Profesionaliomis ir kokybiškomis alytiškių rėminimo paslaugomis naudojasi ne tik privatūs asmenys.

„Rėminimo centre Merkinės muziejaus užsakymu atlikome unikalų darbą – įrėminome Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vladislovo II ir Lenkijos karaliaus Vladislovo IV Vazos lovos baldakimo dalį, kurio matmenys neįprasti – rėmo ilgis siekė 2,6 metro“, – pasakojo Loretos galerijos savininkė Loreta Petravičienė.

Anot Merkinės muziejaus direktoriaus Mindaugo Černiausko, visuomenei pristatant bronzinį karaliaus biustą, buvo kartu eksponuojamas ir unikalus autentiškas eksponatas – karaliaus lovos, kurioje jis mirė, baldakimo dalis, muziejui paskolinta Lietuvos nacionalinio muziejaus.

Kadangi autentiškas eksponatas sulaukė didelio lankytojų susidomėjimo, buvo nuspręsta užsakyti jo kopiją ir jį eksponuoti nuolatinėje ekspozicijoje.

„Įrėminimo darbą patikėjome Loretos galerijai. Tai ne pirmas kartas, kai kreipiamės į ją dėl įrėminimo paslaugų. Muziejų tenkina ir darbo kokybė bei kaina”, – sakė M.Černiauskas.

Lietuvos didysis kunigaikštis ir Lenkijos karalius Vladislovas Vaza abi valstybes valdė 16321648 metais. Iki šiol sklando legendos apie didžiulę karaliaus meilę nekilmingai Lvovo pirklio dukrai gražuolei Jadvygai Luškovai, kuri jam pagimdė sūnų ir gyveno Merkinėje. 

Vladislovas Vaza IV Merkinėje su karališkuoju dvaru lankėsi dažniau nei Vilniuje – vykdamas iš Krokuvos čia priimdavo pasiuntinius iš Europos, tvarkydavo valstybinius reikalus, medžiodavo. Jis vienintelis iš Vazų dinastijos dažniausiai lankėsi Vilniuje bei daugiausia laiko rezidavo Lietuvoje.

Pasak legendos, prieš mirtį karalius liepęs išnešti jį į vidurį aikštės, kad visi matytų karalių ir paprastų žmogelių lygybę prieš mirtį.

Vladislovo Vazos IV valia, Krokuvoje, Vazų koplyčioje, buvo palaidotas jo kūnas, o urna su širdimi pastatyta Vilniaus katedroje.

    Komentarai


    Palikite savo komentarą

    Ribotas HTML

    • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
    • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
    • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

    Komentaras

    I think this is among the most important information for me.
    And i am glad reading your article. But want to remark on some general things, The web site style is perfect, the
    articles is really excellent : D. Good job, cheers

    Feel free to visit my web page sbobet

    Komentaras

    Simply wаnt tߋ say your aгtricle is as astonishing.
    Τhe clearness for your post is just great and i could think you are a professіonal on this subject.
    Well along with your ⲣermission allow me to tae hold of your feed to
    keep updated with imminent post. Thank yoսu 1,000,000 and please keep
    up thhe rewarding work.

    Feel free to visit my web blog slot machine win money tips reviews payback payout high frequency loose progressive

    Komentaras

    Definitely believe thɑt which you said. Your favorite reason appeared to be on the internet the easiest thing tо Ьe aware of.
    I say to you, I definitely get irked while people consoder worгies that they plainly do
    not know about. You managed to hit the nail upon the top as
    welⅼ as defined ⲟut the whole thing without having side effect ,
    people can take a signal. Will likely Ƅe back to get moгe.
    Thanks

    Cheϲk out my ѡeb page :: nba중계보는곳

    Komentaras

    Rigght here is the perfect website for aanyone who wishes
    to understand this topic. You know a whhole lot its almosst
    tough to argue with you (not that I actually wkll need to…HaHa).
    You definitely put a neww spin on a topic that's been written about for
    a long time. Excellent stuff, just great!

    my weebsite cheap soccer Jerseys uk

    Komentaras

    What's Taking place i am new to this,I stumbled upon this I've
    found It absolutely helpful and it has helped me out loads.
    I hope to give a contribution & assist different users like its aided me.
    Greaat job.

    Also visit my website :: Fern

    Komentaras

    Hey! This post could not be written any better!
    Reading this post reminds me of my old room mate!
    He always kept chatting about this. I will forward
    this post to him. Fairly certain he will have a good read.
    Many thanks for sharing!

    My site: here

    Komentaras

    Hiya! I know this is kinda off topic however I'd figured I'd ask.

    Would you bbe interested in exchanging links or magbe guest authoring a blog poost or vice-versa?
    My website addresses a lot of the same subjects as
    yours and I think we could greatly benefit from each other.

    If you might be interested feel frree to send me an email.
    I look forward to hearing from you! Superb blog
    by the way!

    My page :: Cpicker.Com

    Komentaras

    Hey! Someone in my Myspacе group shared this sіte with
    us sso I came to give it a look. I'm definitely loving the infoгmation. I'm
    bookmarking and will be tweeting this to my followers!
    Outstanding blog and great deѕign and style.

    Hеre iѕ my web-site Copy Clothing

Kiti straipsniai