Švara namuose - tausojanti sveikatą ir išvien su gamta (2)

nuotr
Švaros palaikymas namuose primena nesibaigiančią kovą su dulkėmis, apnašomis bei dėmėmis. Kaip tik todėl dažnai manoma, kad kuo rimtesnis „ginklų“ arsenalas bus panaudotas, tuo reikšmingesnė pergalė bus pasiekta. Vis tik, derėtų savęs paklausti, ar tikrai agresyvūs valikliai padeda sukurti švaresnę ir saugesnę aplinką?

Buityje naudojamos cheminės valymo priemonės puikiai atlieka savo darbą – efektyviai plauna įsisenėjusias dėmes, nepriekaištingai valo riebalų bei kalkių nuosėdas, naikina mikrobus. Vis dėlto, tokia švara turi savo kainą, mat agresyvių cheminių valiklių dalelių lieka audiniuose, ant indų, įvairių paviršių bei ore. Taigi, po namų valymo iš pirmo žvilgsnio švara tviskantys namai gali būti užteršti toksiškų medžiagų likučiais. Ne mažiau svarbu, kad buityje naudojami chemikalai užteršia ir už namų slenksčio esančią aplinką – gruntą, upes bei ežerus. Kaip tik todėl, prieš renkantis namų valymo priemones, verta prisiminti, kad palaikyti švarą namuose galima ir tausojant savo sveikatą bei nedarant žalos gamtai.

Žmogui ir gamtai palankios valymo priemonės

Siekdami švariuose namuose jaustis gerai, verčiau naudokite tokias valymo priemones, kurių pėdsakai nekeltų nė mažiausios grėsmės gerai savijautai. Nešiojant rūbus, naudojant patalynę ar rankšluosčius, liečiant paviršius ar valgant iš indų mažiausiai norisi sąlyčio su agresyvių valiklių likučiais. Kaip tik todėl verta rinktis ekologiškas valymo priemones, o taip pat ir prisiminti laiko patikrintas, paprastas, bet efektyvias priemones, tokias kaip soda ar citrinos rūgštis. Naudojant ekologiškus skalbiklius bei valiklius pasirūpinsite savo bei savo artimųjų sveikata ir platesne prasme. Tokios priemonės greičiau suyra ir padaro mažiau žalos gamtai nei įprasti valikliai. Mažiau teršiant gruntinius vandenis, upes bei ežerus chemikalai nesugrįš į „šulinį“, iš kurio teks gerti ne tik jums, bet ir ateities kartoms.

Natūralios šluostės ir šveistukai

Kurdami švaresnę aplinką namuose bei mąstydami apie darną su gamta, atkreipkite dėmesį ir į švarai palaikyti naudojamas šluostes, kempinėles, šepečius ir šveistukus. Vandenis teršia ne tik kenksmingi cheminiai junginiai, bet ir mikroplastiko dalelytės. Plastikines kempinėles ir sintetines šluostes derėtų pakeisti iš natūralių medžiagų pagamintomis valymo priemonėmis. Alternatyvų mikropluošto šluostėms galite rasti namuose. Vos per pusvalandį iš susidėvėjusių paklodžių, marškinėlių ir kitos nenaudojamos tekstilės pasigaminsite tiek šluosčių, kad jų pakaks pusmečiui. Jei perkate šluostes, pirmenybę teikite visiškai natūralioms ir suyrančioms, pavyzdžiui, pagamintoms iš celiuliozės, medvilnės ir mirabilito (natūralios mineralinės druskos). Iš kokoso pluošto pagaminti šveistukai bei šepečiai greitai pritaps jūsų virtuvėje. Natūralių medžiagų šveistukai puikiai valo nebraižydami paviršių. Antibakterinių savybių turintys universalūs valymo įrankiai pravers plaunant indus ir keptuves, šveičiant viryklę ar palaikant švarą vonios kambaryje.

Mažiau valiklių – daugiau švaros

Palaikant švarą namuose puikiai tinka gerai žinomas posakis – mažiau yra daugiau. Mažiau agresyvių valiklių reiškia mažiau toksiškų medžiagų aplinkoje, vadinasi – daugiau švaros ir gaivos. Net jei ne išsyk visus įprastus valiklius pakeisite palankesniais aplinkai, galite tausoti gamtą bei kurti tvaresnę aplinką. Pradėkite nuo mažų žingsnelių. Pavyzdžiui, prieš dosniai šliūkštelint valiklio, stabtelėkite ir susimąstykite, ar tikrai reikalingas toks didelis jo kiekis, o gal šį kartą pakaks paviršių perbraukti drėgna šluoste? Savo ruožtu gaivos jausmą namuose sukurkite ne intensyvių sintetinių valiklių kvapų šleifu, o dažniau atverdami langą ir gerai išvėdindami patalpas.

Žengiant po nedidelį žingsnelį tvaraus vartojimo link, sukursite švarius, sveikatai palankius namus bei ateities kartoms paliksime švaresnę aplinką. Apsilankę LIVIN.LT rasite visas valymo priemones, kurių gali prireikti gamtą ir artimųjų sveikatą tausojančiam švaros palaikymui.


 

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

  Komentaras

  elementari higiena ir patalpų švara man atrodo jau yra savaime suprantamas dalykas. grindis plaunu kas antrą dieną, dulkes valau kartą per savaitę. daugumai vietų net nereikia jokių valiklių, bet ten, kur reikia - naudoju specialius. ieškojau ir radau tuos geruosius valiklius, kurie tikrai valo ir išsamiau aprašyti.

newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.