„Mus rink­da­mi aly­tiš­kiai ti­kė­jo­si po­ky­čių, ir jie tu­ri bū­ti” (208)

Alma MOSTEIKAITĖ, alma@ana.lt
nuotrauka
Alytaus miesto savivaldybės vadovai savo darbo šimtadieniui surengė spaudos konferenciją neįprastoje vietoje – prie Didžiosios Dailidės ežerėlio esančiame vandenlenčių parke VIVI WAKE. Iš kairės – administracijos direktorius Rolandas Juonys, vicemerė Jurgita Šukevičienė, meras Nerijus Cesiulis, vicemeras Šarūnas Klėgeris ir administracijos direktoriaus pavaduotoja Neringa Rinkevičiūtė. Ze­no­no Ši­lins­ko nuotr.
Taip sa­kė Aly­taus mies­to sa­vi­val­dy­bės me­ras Ne­ri­jus Ce­siu­lis pra­ėju­sį penk­ta­die­nį su­reng­to­je spau­dos kon­fe­ren­ci­jo­je, ku­ri bu­vo skir­ta nau­jos mies­to val­džios dar­bo šim­ta­die­niui. O tie po­ky­čiai sie­ja­mi ir su nu­ma­ty­to­mis nau­jo­mis pra­mo­go­mis prie Di­džio­sios Dai­li­dės eže­rė­lio, ir ren­gia­ma ga­li­my­bių stu­di­ja lais­va­jai eko­no­mi­nei zo­nai (LEZ) at­si­ras­ti ae­ro­dro­mo te­ri­to­ri­jo­je, ir su švie­ti­mo įstai­gų bei pa­čios ad­mi­nist­ra­ci­jos per­tvar­ka. Sie­kiant po­ky­čių vi­so­se mies­to sri­ty­se, kaip ne kar­tą pa­brėž­ta spau­dos kon­fe­ren­ci­jo­je, bū­ti­nas ir gy­ven­to­jų su­pra­tin­gu­mas.

Bū­si­mų in­ves­tuo­to­jų ne­no­rė­ta įvar­dy­ti

Aly­taus mies­to sa­vi­val­dy­bės me­ro N.Ce­siu­lio pa­ste­bė­ji­mu, šim­tas dar­bo die­nų – trum­pas lai­kas, per ku­rį ne­ga­li­ma įvyk­dy­ti su­dė­tin­ges­nio vie­šo­jo pir­ki­mo.

Tuo la­biau kad dar ne­su­for­muo­ta ir vi­sa mies­to val­džios ko­man­da. Rug­pjū­čio mė­ne­sį vyk­sian­čia­me ta­ry­bos po­sė­dy­je ti­ki­ma­si pa­skir­ti dar vie­ną ad­mi­nist­ra­ci­jos di­rek­to­riaus pa­va­duo­to­ją. Me­ro tei­gi­mu, ar­ti­miau­siu me­tu jis jau tu­rės vie­ną ar du po­li­ti­nio as­me­ni­nio pa­si­ti­kė­ji­mo vals­ty­bės tar­nau­to­jus – pa­ta­rė­jus.

Ta­čiau N.Ce­siu­lis pa­brė­žė, kad nau­ja mies­to val­džios ko­man­da tik­rai nė­ra ta, ku­ri griau­tų tai, kas pa­da­ry­ta: „Yra nau­jų pro­jek­tų. Tik mies­to ne­rei­kia griau­ti, jį rei­kia sta­ty­ti.“

Mies­to va­do­vas mi­nė­jo, jog tu­rė­tų at­si­ras­ti nau­jų pra­mo­gų prie Di­džio­sios Dai­li­dės eže­rė­lio, kur čia vei­kian­čia­me van­den­len­čių par­ke VI­VI WA­KE pra­ėju­sį penk­ta­die­nį ir bu­vo su­reng­ta spau­dos kon­fe­ren­ci­ja.

Ko­kios tai bus pra­mo­gos, įvar­dy­ti ne­no­rė­ta, bet pa­brėž­ta, kad ver­slas tu­ri idė­jų.

Taip pat ne­įvar­dy­ti ir ga­li­mi in­ves­tuo­to­jai nu­ma­to­mo­je ae­ro­dro­mo te­ri­to­ri­jo­je steig­ti LEZ. „Aly­taus mies­to sa­vi­val­dy­bės ta­ry­ba vi­sais bal­sais pri­ta­rė šios zo­nos ga­li­my­bių stu­di­jos ren­gi­mui. Da­bar vyk­do­mas to­kios stu­di­jos vie­ša­sis pir­ki­mas. Jo­je bus nu­ma­ty­ta nau­da mies­tui, LEZ įveik­li­ni­mas, kaip tu­ri bū­ti re­gu­liuo­ja­mi trans­por­to srau­tai mies­te, ko­kie rei­ka­lin­gi elek­tros ener­gi­jos pa­jė­gu­mai. Dėl pas­ta­rų­jų jau kal­ba­ma­si su Ener­ge­ti­kos mi­nis­te­ri­ja. Tik­rai ae­ro­dro­mo te­ri­to­ri­jo­je tu­ri at­si­ras­ti žy­miai dau­giau dar­bo vie­tų nei da­bar ten yra. Mes tu­ri­me kur­ti dar­bo vie­tas, ir ge­rai ap­mo­ka­mas. Mus rink­da­mi aly­tiš­kiai ti­kė­jo­si po­ky­čių, ir jie tu­ri bū­ti“, – kal­bė­jo Aly­taus mies­to me­ras.

Jis tvir­ti­no, kad jau da­bar at­si­ran­da be­si­do­min­čių­jų ir iš Lie­tu­vos, ir iš už­sie­nio pas mus at­si­ra­sian­čiu LEZ, tik šie ne­no­rė­tų bū­ti kol kas įvar­di­ja­mi.

Kaip sa­kė mies­to sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­jos di­rek­to­rius Ro­lan­das Juo­nys, in­ves­tuo­to­jai tei­rau­ja­si di­des­nių nei 60 hek­ta­rų plo­tų. Ae­ro­dro­mo te­ri­to­ri­ja už­ima per 100 hek­ta­rų.

N.Ce­siu­lis, pa­klaus­tas, kaip ver­ti­nan­tis aly­tiš­kių prieš­ta­ra­vi­mus ae­ro­dro­mo te­ri­to­ri­jo­je kur­ti šią zo­ną, o jį iš­lai­ky­ti avia­to­riams, at­sa­kė: „Mes dar ne­ga­vę pe­ti­ci­jos, ga­vus ją tu­rės svars­ty­ti Pe­ti­ci­jų ko­mi­si­ja. Prieš­ta­ra­vi­mas – de­mo­kra­tinė for­ma, ją ga­vę ver­tin­si­me pa­siū­ly­mus.“

Pa­sak mies­to sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­jos di­rek­to­riaus pa­va­duo­to­jos Ne­rin­gos Rin­ke­vi­čiū­tės, dėl LEZ Sei­mas tu­ri pri­im­ti at­ski­rą įsta­ty­mą, stei­giant Pra­mo­nės par­ką taip pat bu­vo gy­ven­to­jų prieš­ta­ra­vi­mų.

Kol kas vyks­ta teis­mi­nis gin­čas dėl Aly­taus ae­ro­klu­bui, kaip ae­ro­dro­mo val­dy­to­jui, su­teik­tos vals­ty­bi­nės že­mės skly­po.

Aly­taus mies­to me­ras ne­no­rė­jo kal­bė­ti apie kai­my­ni­nės Aly­taus ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės ini­cia­ty­vą kur­ti LEZ: „Apie tai kal­bė­ti man ne­etiš­ka. Kiek ži­nau, ten yra pri­va­tūs na­mai ir skly­pai, vals­ty­bė tu­rė­tų tai iš­pirk­ti. Aš rū­pi­nuo­si mies­tu, kad žmo­nės čia tu­rė­tų dar­bo, ne­iš­va­žiuo­tų į už­sie­nį, kad su­grįž­tų emig­ran­tai.“

Ini­cia­ty­vą dėl LEZ stei­gi­mo mies­to va­do­vai spau­dos kon­fe­ren­ci­jo­je pa­va­di­no kaip vie­ną svar­biau­sių veik­lų per 100 jų dar­bo die­nų.

Me­ras vi­ce­me­rę nu­lei­do ant že­mės

Me­ro pa­va­duo­to­ja Jur­gi­ta Šu­ke­vi­čie­nė pri­si­mi­nė per pir­mą dar­bo mė­ne­sį su­si­ti­ku­si su mies­te vei­kian­čių, sa­vi­val­dy­bei pri­klau­san­čių įstai­gų at­sto­vais ir su­lau­ku­si pra­šy­mų už dau­giau nei 1 mln. eu­rų: „Pra­šo­ma pa­grįs­tų da­ly­kų. Kai me­rui pa­sa­kiau, ko­kių pi­ni­gų pra­šo­ma, jis ma­ne nu­lei­do ant že­mės, pa­sa­ky­da­mas, kad ga­li­my­bės ki­to­kios. Man, kaip aly­tiš­kei, kaip ma­mai, no­ri­si dau­giau pa­da­ry­ti, bet yra kaip yra.“

Kal­bė­da­ma apie švie­ti­mo tin­klo per­tvar­ką vi­ce­me­rė sa­kė, kad pri­sta­ty­ta tam skir­ta stu­di­ja, su­da­ry­ta dar­bo gru­pė, bet apie kai ku­rių mo­kyk­lų už­da­ry­mą ne­no­rė­jo dis­ku­tuo­ti: „Tam rei­kia pa­skai­čia­vi­mų. Kai ką už­da­ry­ti – tai la­bai gąs­di­nan­tis da­ly­kas mo­ki­niams ir dar­buo­to­jams.“

Apie tai, kad žo­dis „už­da­ry­ti“ yra gąs­di­nan­tis ir jis ne­tin­ka­mas, kal­bė­jo ir ad­mi­nist­ra­ci­jos di­rek­to­rius R.Juo­nys: „Gal rei­kia kal­bė­ti apie vai­kų per­kė­li­mą į ki­tas švie­ti­mo įstai­gas.“

Nors spau­dos kon­fe­ren­ci­jo­je pri­pa­žin­ta, kad nuo 2002-ųjų mies­to švie­ti­mo įstai­go­se mo­ki­nių su­ma­žė­jo maždaug 50 proc., da­bar jo­se mo­ko­si apie 7 tūkst. mo­ki­nių.

Štai šį­met sie­kiant or­ga­ni­zuo­ti pa­gal­bą ug­dy­mo įstai­go­se, už­tik­rin­ti ug­dy­mo pro­ce­so or­ga­ni­za­vi­mą ir val­dy­mą, tiks­liau iš­mo­kė­ti at­ly­gi­ni­mus dar­buo­to­jams, kaip an­tai psi­cho­lo­gams, so­cia­li­niams dar­buo­to­jams, mo­ky­to­jų pa­dė­jė­jams, iš vie­ti­nio biu­dže­to skir­ta 800 tūkst. eu­rų.

 Kaip bu­vo pa­ste­bė­ta spau­dos kon­fe­ren­ci­jo­je, jei švie­ti­mo tin­klas bū­tų op­ti­mi­zuo­tas, tam rei­ka­lin­gų pi­ni­gų bū­tų už­te­kę iš vals­ty­bės biu­dže­to ski­ria­mų mo­ky­mo lė­šų, anks­čiau va­din­to mo­ki­nio krep­še­lio.

„Aly­tiš­kius kvie­čia­me ei­ti į dia­lo­gą“

Me­ro pa­va­duo­to­jas Ša­rū­nas Klė­ge­ris, da­ly­da­ma­sis min­ti­mis apie su­si­ti­ki­mus su gy­ven­to­jais, tvir­ti­no pa­si­gen­dan­tis pa­čių su­ta­ri­mo tar­pu­sa­vy­je: „Tai vie­na kai­my­nė kal­ba gar­siau už ki­tą, tai ne­pa­si­da­li­ja­ma au­to­mo­bi­lių aikš­te­le. Pa­tiems gy­ven­to­jams reik­tų dau­giau kal­bė­tis tar­pu­sa­vy­je. Ne­su­ta­rian­čius gy­ven­to­jus su­so­di­na­me prie sta­lo ir ieš­ko­me kom­pro­mi­so, aly­tiš­kius kvie­čia­me ei­ti į dia­lo­gą.“

Apie tai, kad pa­si­gen­da­ma gy­ven­to­jų tar­pu­sa­vio su­pra­ti­mo, kal­bė­jo ir ad­mi­nist­ra­ci­jos di­rek­to­rius R.Juo­nys: „Daž­nai žmo­nės pa­tys sau su­si­ku­ria pro­ble­mų. Jei gy­ve­ni mies­te, tu­ri tai­ky­tis prie ki­tų žmo­nių.“

Apie ko­kį su­pra­tin­gu­mą ga­li bū­ti kal­ba­ma, jei, ad­mi­nist­ra­ci­jos di­rek­to­riaus pa­va­duo­to­jos N.Rin­ke­vi­čiū­tės pa­ste­bė­ji­mu, kai ku­rie aly­tiš­kiai pa­reiš­kia, jog jiems ne­rei­kia at­lie­kų kon­tei­ne­rių, šiukš­les jie at­neš į sa­vi­val­dy­bę.

„Gal pas mus ben­druo­me­niš­ku­mas at­eis su lai­ku?“ –  re­to­riš­kai klau­sė mies­to me­ras N.Ce­siu­lis.

Apie ga­li­mą ad­mi­nist­ra­ci­jos per­tvar­ką

Me­ras spau­dos kon­fe­ren­ci­jo­je gy­rė sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­jos dar­bą, pa­reikš­da­mas, kad šis apa­ra­tas dir­ba ge­rai. O pa­klaus­tas apie per­tvar­kas ad­mi­nist­ra­ci­jo­je, tei­gė, kad apie di­de­les ne­gal­vo­ja­ma: „Gal Tur­to val­dy­mo ir ver­slo sky­rių reik­tų per­tvar­ky­ti at­ski­riant ver­slą. Bet tai ga­li bū­ti pra­dė­jus veik­ti LEZ.“

Nau­jai mies­to val­džiai mi­nint 100 dar­bo die­nų su­kak­tį ir ta pro­ga su­ren­giant spau­dos kon­fe­ren­ci­ją ži­niask­lai­dos at­sto­vams N.Ce­siu­lis at­vi­ra­vo, kad tai įdo­mi die­na, nuo ku­rios val­džią ga­li­ma kri­ti­kuo­ti pil­na bur­na. Toks įsi­va­žia­vi­mo ter­mi­nas duo­da­mas vi­soms nau­jai su­for­muo­toms val­džios ins­ti­tu­ci­joms.

„Po ket­ve­rių me­tų pa­aiš­kės, ar bu­vau mies­to ir žmo­nių me­ras“, – baig­da­mas spau­dos kon­fe­ren­ci­ją pa­reiš­kė N.Ce­siu­lis, leis­da­mas su­pras­ti, kad per ket­ve­rių me­tų jo me­ra­vi­mo ir sa­vi­val­dy­bės ta­ry­bos ka­den­ci­ją at­lik­tus dar­bus įver­tins aly­tiš­kiai.

    Komentarai


    Palikite savo komentarą

    Ribotas HTML

    • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
    • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
    • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

    Komentaras

    Neseniai viešino informaciją. Kad Vilniuj valdininkui aptarnaut tenka apie 600 gyventojų, Alytuj apie 300 gyventojų. Vilniuj vyksta projektai ir daug alytiškių kiekvieną dieną važinėja ten dirbt. Alytuj vasarą rimti projektai nevyksta, reiškia neapkrauti 2 kart pertekliniai valdininkai - meras sako gerai dirba valdininkai. Pertvarkų nereikia. Vėl savivaldybių įstaigų vadovai iš biudžeto prašo milijono. Reiškia trūksta ir gyvena ne pagal galimybes. Pinigų neduoda, nes nėra. Kur galėjo pareikalaut, kad įmonės per es paramos projektus užsidirbtų ir ką kiti daro. Bet nesupranta ir tokių tikslų nekelia jis ir jo komanda. Kaip ir įmonėse susodinti tokie pagal save, kur tik laukia iš biudžeto. - Lez kaip pustuštis pramonės parkas ir perspektyvoj rajono pramonės parkas, nerealus. Kaip ir dabar bei paskutiniais mėnesiais paskelbti paraiškų į atskiras ministerijas teikimas dėl es paramos, jie kažkur blūdina pakibę virš realybės. Ir nepadaro paprastesnių dalykų kur reikėjo jau ir padaryt. O ne apie neapibrėžtą ateitį kalbėt ir dabartinės nesprendžiamos problemos didėja. Nes nepanašu, kad ir jiems patiems aišku ką kalba ir kas gaunasi. Nesimato net rimtos analizės apie kas vyksta Alytuj ir ką daro gretima rajono savivaldybė. Kur vis labiau persipina su miesto interesais juos savo naudai nulenkdami. Kaip ir nėra orentacijos kas vyksta Lietuvos mastu vyriausybės ir savivaldybių lygmenyse. Kur normaliem žmonėm eit į valdžią su tokiais lygiais būt ir baisoka. Bet jei alytiškiams rinkt nebaisu, tai nebaisu ir nuo to kas vyksta.

    Komentaras

    Gera pradžia - pusė darbo. Kur darė pokyčius, ten per tarybą jau patvirtinti sprendimai ir pokyčiai net zvimbia. Alytuj pokyčiai į gerą pusę jau galėję vykt per šiuos ir strigę. O kaip užgirs dar ateitį, tai ... pašiurps. O alytiškiai mato ir kaip užhipnozuoti? Gal viduj ir patikt negali, ką mato ir jei dar suvokia?

    Komentaras

    Man nesuprantama, kodėl nieko nedaroma auksčiausiu lygiu dėl Nemuno teršimo druskininkų nevalytais sanatorijų ir miesto kanalizacijomis, nes jau per 40 metų už taršą moka baudas ,o valymo įrengimų taip ir nestato? Tai pat nesuprantama kodėl kiaurą parą Naująja gatve, einančia per visus miesto rajonus Lazdijų -Kauno link lekia sunkvežimiai ir lengvos mašinos, dvigubai didesniu miesto ribose greičiu ir niekas jų nestabdo ir nekontroliuoja jokiomis kameromis nei autoinspekcija, kaip anksčiau visą laiką buvo? Ir iš vis ,kai yra apvažiavimas ,kodėl bent naktį neribojimas tranzitinio transporto eismas per miestą, ar jau Alytus ir miestu nelaikomas?

    Komentaras

    Meras lyg jaunas, bet taryboj n kadencijų. Reiškia su tokia didele patirtim, o taryboj kiekvienas netiesiogiai merą dubliuoja peranalizuodamas teikiamus tvirtint sprendimų projektus, reiškia miesto problemas turi geriausia žinot. O čia kaip ir eilinio alytiškio lygiui netempia? Tai kokios kokybės eina į rinkimus, kaip ir tokius renka? Juk gali per tarybą tokius sprendimus mostelt, kur dėl aerodromo kaip azarte? Kad dalis net taryboj susiorentuot nespėjo. Ar alytiškiams patinka netikėtumai? Dar ir suvokt, kas už jų stovi, bet pagarba miesto interesams nekvepia. Būtų kitaip, visai kitoks vaizdelis po 100 dienų būtų. Nes kol kas tik didėjanti nežinomybė ir ne alytiškių labui.

    Komentaras

    Ką kalba čia iki didmiesčio valdžios lygio toli ir net nekvepia tuo. Nes didmiesčiai nuo kadencijos pirmų dienų pradėjo gazuot per išimtines mero- tarybos kompetencijas. Užvesti projektai. Liepos mėnesį pravesti tarybos posėdžiai ir patvirtinti reikiami sprendimai gerinti situacijai. Išanalizuoti galimi rudens sezono sunkumi ir imtasi priemonių gerinti. Nes sprendimai įsigalioja kaip taryboj dauguma juos patvirtina. O Alytuj tas pats kas apie viską ir nieką aiškina. Tęsias stilius. Stvert postus nežiūrint sugeba ar ne, didintis išmokas, seminarai, komandiruotės, atostogos.. ir dar pinigai už tai neblogi. Kur geriau Alytuj rasi? Dzūkeliai žmonės geri, jumorą myli tai ir gauna jumorą net per savivaldą. Kitur taip neįmanoma, kaip Alytuj įmanoma. Ir aišku, valdininkams tai paklausius, jiems kaip ir valdžiai dar neaiškiau. Ką darė per 100 dienų savivaldybėj ir ką darys ateitį iš vis? Štai tokie šposininkai Alytaus m. valdyme socdemai su konservatoriais. Bet ar visiems nuo to linksma Alytuj? Nors nebūtų linksma, tokių į valdžią nerinktų? O ką be šių ir rinkt belieka?

    Komentaras

    Buvo siūlymai kaip iš pat pirmo tarybos posėdžio meras pradėtų pagal savo kompetenciją rimtai dirbt. Teiktų aiškią savivaldybės raidos analizę ir strategijas gerinti. Su aiškiai siekiamais tikslais ir tai patvirtinus taryboj, savivaldybė vykdo nuo pirmų dienų. Kaip Kauno ir kitų gerai besivystančių savivaldybių merai daro. Alhtaus atveju aiškiai vardija biudžeto paskolų dydį, gyventojų ir valdininkų skaičių... Kelia tikslus pagal gyventojų skaičių optimizuot valdininkų skaičių, jų veiklos efektyvinimas. Kas trečdaliu per metus sumažint paskolas ir gyventojų mažėjimą. Teikt konkrečius es paramos vystymo projektus, kad patys užsidirbtų gerai dabarčiai ir ateičiai. Kad, vystant Alytų pagal šalies vystymo bd prioritetus pasiekt, kad Alytuj daugėtų gyventojų. Ką apie 10 šalies savivaldybių pasiekia. Reiškia ir Alytus gali, jei surimtės. Bet tai buvo atmesta nuo pradžių, kaip ir dabar nesigirdi aiškumo šiais klausimais.

    Komentaras

    Šiandien tarp savivaldybių negailestinga konkurencija su kasdien. Kas geriau gerins žmonėms gyvenimus efektyvindami savivaldybių veiklą. Ypač naudojant es paramą per ką užsidirba gerai dabarčiai ir ateičiai. Todėl ten vasarą dūzgia nuo es paramos projektų. Atlikę švietimo pertvarkas. Per liepos mėnesį, likus mėnesiui iki rugsėjo 1, pradeda nt nuo Kauno suorganizavę tarybos posėdžius. Kad iki rudenio pakoreguot švietimo reformas, optimizuot leistiną valdininkų skaičių ir efektyvint veiklą, pakoreguot vykdomus ir numatomus projektus... Reiškia viską daro, kad rudenį neužkluptų netikėtos problemos. Dar mėnesį koreguos, kad būt žmoniški sprendimai. Alytuj viskas atvirkščiai. Posėdžiai ir projektai nevyksta, apie švietimo reformą.. gėda ir kalbėt. Kad vieninteliai per Lietuvą patys nesugeba. Per ką pagal didmiesčių standartus pusė valdininkų perteklius ir blogėja. Principinga taryba turi reikalaut iš mero ir savivaldybės administracijos direktoriaus atskaitingumo. Kaip ir visuomenė iš mero ir tarybos. Kodėl praddesiamas laikas organizuot tarybos posėdį ir teikt tarybai tvirtint iš mero ir dir. kompetencijų sprendimų siūlymų minėtais klausimais? Ką kiti sugeba. Alytuj nei patys daro, nei sugebančių nepraleidia? Net taryboj skiriant strateginio ekonomikos kom. pirm. nuo konservatorių skiria su mediko išsilavinimu. Pav. nuo socdemų su pedagogo išsilavinimu. Ignoruodami net taryboj esančius kompetentingus. Reiškia valdžios uzurpavimas nemastant apie pasekmes miestui- pražūtis jiems ir miestui. Ką ir įrodo nespėdami paskui įvykius. Nesuvokdami į kur tėjo diirbt. Nes valdymas, pirmi vardija problemas ir sprendimai su atsakomybe už tai. O čia sprendimų su reikiamu rezultatu nėra. Ir nepanašu, kad bus. Nes jau turėjo būt per tarybą patvirtinti ir vykdomi.

    Komentaras

    Meras sakė: " gal Turto valdymo ir verslo skyrių reiktų pertvarkyti atskiriant verslą. Bet tai gali būti pradėjus veikti LEZ". Totalus nekompetentingumas ir nesigaudymas verslo reikaluose. Matosi, kad kolegijos dėstytotas iš mero dar neiškeliavo :) Kada valdžia supras, kad geriau patylėti, jei nieko nesupranti arba kreiptis patarimo pas tuos, kas supranta. O miesto taryboje tokių žmonių yra, nusipelniusių ir kompetentingų. Bet, matyt, jaunam merui "unaras" vieną vietą drąsko :)

Kiti straipsniai