Alytiškiai išsirinko keturias iniciatyvas, kurios bus įgyvendintos mūsų mieste!

AMS inf.
Komentarai (4)
2019 Liepa 4
Miesto vartai
Miesto vartai
„Alytus-Myliu” miesto vartai didžiųjų projektų kategorijoje ir „Grilio zona Jaunimo parke“, „Bronzinės voverės su riešutu skulptūra“, bei „Aktyvus laisvalaikis šeimai“ – mažųjų projektų kategorijoje, alytiškių sprendimu bus finansuojami pagal Alytuje įgyvendinamą piliečių dalyvaujamąjį biudžetą. „Alytiškių iniciatyvos“ veikia jau antrus metus ir tai yra pirmasis tokio pobūdžio projektas Lietuvoje, kuomet miesto gyventojai patys gali nuspręsti kokioms iniciatyvoms skirti Alytaus miesto savivaldybės lėšas.

„Džiaugiamės, kad alytiškiai yra iniciatyvūs, kūrybiški, aktyviai siūlo idėjas, rūpinasi visų mūsų miesto gerove bei dalyvauja sprendimų priėmime. Miesto vartai – vizitinė kortelė, įvaizdžio dalis, todėl akivaizdu, kad miesto vartų įrengimo projektas visiems labai svarbus. Jaunimo parko plėtros planų taip pat yra, ir alytiškių pasirinkimas tik patvirtina, kad einame teisinga linkme. O taip pat džiugu, kad galėsime įgyvendinti net keturias iniciatyvas“,– teigia Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė.

Šiemet buvo pasiūlyta 14 projektų iš kurių 10 atitiko reikalavimus (infrastruktūriniai projektai, ne privačioje teritorijoje, nereikalaujantys vėliau papildomų investicijų) ir keliavo į balsavimą. Iš pateiktų 10 projektų – 5 varžėsi mažos ir 5 didelės apimties kategorijose. Už juos balsavo 1319 alytiškių, tačiau teisingai užpildytų biuletenių buvo – 1006. Galutinius balsavimo rezultatus šiandien patvirtino susirinkusi komisija.

Už „Alytus-Myliu“ miesto vartus balsavo 501 alytiškis. Unikalūs, šviečiantys miesto vartais bus įrengti ties įvažiavimu į miestą Naujojoje g. (nuo Kauno pusės). Vartų idėja buvo pateikta jau pirmajame alytiškių iniciatyvų projekte, tačiau jai laimėti pritrūko vieno balso. Todėl  iniciatyvos autorius Artūras Lavrėnovas, suprato, kad miestiečiams ši iniciatyva yra svarbi, ir nusprendė pasitarti su „Alytus-Myliu“ ženklo autoriais, kurie jam pasiūlė teikti naują miesto vartų konceptą. „Alytus-Myliu“ ženklo autoriai, bendradarbiaudami su UAB „Kubinis metras“ architektu Mariumi Bliuju, sukūrė naują miesto vartų vizualizaciją. Idėjos esmė – dzūkų „Roželės“ fragmentai, sudarantys Alytaus mieto vartų pagrindą, tarytum simbolį, ant kurio laikosi užrašas „Alytus“. Miestas myli kiekvieną, laukia sugrįžtančio ir pasitinka svečius.

 Kitoje kategorijoje tyrime net tris nugalėtojus. Pirmąją vietą laimėtojo projektas –„Grilio zona Jaunimo parke“, kuris surinko 480 gyventojų balsus. Iniciatyvos autorius Valerijus Venciu pastebėjo alytiškių norą iškylauti mieste, todėl jis siūlę įrengti dvi grilio zonas su viešajai erdvei tinkamomis, kokybiškomis kepsninėmis, iškyloms tinkamais bei viešoms erdvėms pritaikytiems lauko baldais ir stogine kepsninių kurui palikti. Iniciatyva siekiama, kad Jaunimo parkas taptų dar patrauklesne vieta platesniam lankytojų ratui, bei būtų skatinamas kultūringas ir jaukus iškylavimas.

Antrąją vietą laimėjo „Bronzinės voverės su riešutu skulptūra“, surinkusi 315 alytiškių balsus. Jos pasiūlymo autorius taip pat Valerijus Vencius. Jis teigia, kad Alytaus parkai – voveryčių rojus, todėl norima, kad šis gyvūnėlis taptų  vienu iš miesto simbolių. Pagal iniciatyvą bus įrengiamos 30–50 cm aukščio bronzinės voverių skulptūros Senamiesčio skvere arba Miesto sode.

Trečioji vieta su 291 balsu atiteko iniciatyvai – „Aktyvus laisvalaikis šeimai“. Pagal iniciatyvos autorių Romą Gaulią,  Miklusėnų g. tarp 25-27 ir 33 namų  norima įrengti 4-5 sporto treniruoklius ir suoliukus suaugusiems šalia esančio vaikų žaidimo aikštelės komplekso.

 Pirmaisiais metais iniciatyvų balsavime laimėjo du projektai, šiemet jų skaičius padvigubėjo, todėl džiaugiamės, kad alytiškiai yra aktyvūs ir siūlo įvairius projektus bei patys sprendžia kas yra reikalinga mūsų miestui.

Laimėjusios iniciatyvos bus finansuojamos iš savivaldybės biudžeto lėšų. 

  Komentaras

  gal kas gali paaiskint ka reiskia tos grotos prie alytaus zenklo kur prie sv. nijoles baznycios .Vieni sako kad tai del kalejimo kiti del to kad internetas yra dar kiti kad tai miesto kategorija .O KAIP IS TIKRUJU YRA.

  Komentaras

  Kol Alytuj su vaikišku klegesiu savivaldą žaidžia, rimtos savivaldybės ir per paskutinius mėnesius veržliai stiprina regionus per es paramos projektus. Todėl vasaeos vidurį ir kada statyboms palankiausias metas, ten dūzgia nuo jau vykdomų projektų gausos. Alytuj kaip ir išsiskirianntys iš kitų blogam kontekste, jokių realiai šiam momente projektų nesimato. Ką buria gal bus po metų, su tokiais lygiais neužvest. Tik kaip straipsnį čiulbėt esmėj apie menkniekius. Nesusigaudant net, kas ir šioj sritį iki jų padaryta. Trumpiau kaip rimtai mirštantis miestas. Tuoj prasidės per savivaldą nėra lėšų? Tada atsakymas kur ponai ir per paskutinį pusmetį buvo? Kad per savivaldą nesistengė uždirbt, o tik kalbėjo ir būrė?

  Komentaras

  Kas nori gali žinot, kad per savivaldą dirbama kitaip. Todėl ir šios iniciatyvos gal per Lietuvą vieninteliai. Nes net 8 šalies savivaldybės per šių metų pirmą ketvirtį pasiekė gyventojų daugėjimą. Reiškia taip optimizavo finansų srautus, kad sustabdė gyventojų mažėjimą ir pasiekė daugėjimą. Bei paskolas mažino. Nes ten pradėjo rimtai pagal įstatymus dirbt. Kur pagal LR Vietos sav. Įst. 20 str., 3., 2) - meras rūpinasi, kad laiku ir tinkamai būtų rengiami savivaldybės raidos analizės ir ilgalaikių socialinių, kultūrinių, ūkinių... investicinių ir kitų programų projektai, užtikrinama jų įgyvendinimo kontrolė. - Tad būtent mero poste teikia tarybai makroekonominių rodiklių analizę su siekiamais tikslais. Sėkmingai besivystančių savivaldybių pavyzdžiui Alytuj vardija gyventojų skaičių, paskolų dydį, bedarbystės lygius. Ir iškelia tikslus. Trečdaliu mažina paskolas ir bedarbystę, pasiekia gyventojų daugėjimą... Ir teikia konkrečius iš ES paramos vystomus projektus bei kitas finansų srautų efektyvinimo priemonės, kurios būtent leis pasiekti šiuos tikslus. Ir būtent taryba pagal išimtinę savo kompetenciją patvirtina tai vykdymui. Ir per rinkimus turėjo rinkt tuos, kurie tai geriausiai sugeba. Žino problemas ir jų sprendimų būdus siūlo. O čia ką žaidžia po visuomenės iniciatyvom dar iš biudžeto, pirma reikia pažiūrėt kaip realiai tas biudžetas atrodo, čia...na Alytus. Todėl vasaros vidurys, kaip kitur pats projektų vykdymo bumas, Alytuj .. neblėstančių emocijų tąsa... Ir žiaurus miesto nykimas...

  Komentuoti

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.