Logo
Birželio 22 d., penktadienis
arrow Skaitykite šiandien
arrow Straipsnių archyvas
arrow Paieška
arrow Konsultacijos
arrow Prenumerata
arrow Reklama
arrow Kontaktai
 
Paieška
Ieškoti
Laisvalaikis
Vardadieniai
Algis, Gabija, Marcijona
Reklama
Skaitykite šiandien
toliau2011-09-30  SpausdintiSpausdinti

„Poetinis Druskininkų ruduo 2011“ bandys išsiaiškinti, kas nėra poezija

Spalio 5-10 dienomis vyks XXII tarptautinis literatūros festivalis „Poetinis Druskininkų ruduo 2011“.

 

 

„O kas nėra poezija?“ Tokį retorinį klausimą per praeito festivalio diskusiją kritikas Marijus Šidlauskas uždavė slemo poetui Bobui Holmanui, tvirtinusiam, kad viskas gali būti ir yra poezija.
„Turbūt „poezijos“ nepavyktų apibrėžti nei tiesiogiai, nei atmetant kuriuos nors dalykus kaip „nepoeziją“, nes tai sąvoka, kuriai daugybė žmonių per labai ilgą istorinį laikotarpį teikė skirtingas reikšmes. Tačiau tai nereiškia, kad mes šiandien nebegalime diskutuoti apie savo kūrybos sampratas, negalime reflektuoti to, ką darome. Juo labiau kad ir minėtame klausime pajutau šiuolaikinės akademinės ir performatyviosios poetikos priešpriešą,“- teigia vienas festivalio rengėjų Kornelijus Platelis.
Teiginys, kad viskas yra poezija, gali būti lengvai perfrazuotas į „niekas nėra poezija“. Abiem atvejais tai reikštų, kad šiuo vardu vadinami žodžių deriniai neturi jokių bendrų bruožų, dėsnių, kanonų ir apskritai negali būti priskirti menams. Tačiau žinome, jog taip nėra: kiekvienas konkretus kūrinys turi savo adresatą ir principus, pagal kuriuos jis suformuotas, mokyklą ir tradiciją. Todėl sakyti, kad viskas yra arba niekas nėra poezija, būtų mažų mažiausiai netikslu. Kiekvienas kūrinys, kurį mes laikome daugiau ar mažiau vykusiu, kuris mus sudomina ir paveikia, mums yra poezija. Ir tai, kuo jis paveikia, turbūt galėtumėme laikyti savybėmis, skiriančiomis jį nuo ne-poezijos.
Tad ar tokios skirtingų, įvairiakalbių ir taip subjektyviai kiekvieno mūsų suvokiamų tekstų vandenyne įmanoma rasti savybių, kurios šios rūšies tekstus išskirtų, sudarytų prielaidas jų klasifikacijai bei vertinimui? Ar klasifikacija ir vertinimas apskritai reikalingas skaitančiajai ar klausančiajai visuomenei šiais demokratijos laikais? Gal tai tik „akademikų“ žaislai, o jų nuomonė niekam neįdomi? Gal vertinti ir spręsti turi būti palikta skaitytojui, nepaisant to, kad poezijos kūrybai ir sklaidai sunaudojama nemažai visuomenės resursų? Šie klausimai taip pat gana retoriniai. Klasifikuojama ir vertinama kasdien ir visur. Pirmiausia suvokėjo sąmonėje. Ir dėl to diskutuojama, kartais labai aistringai.
Šiemetiniame festivalyje visi dalyvausiantys poetai turės galimybę paskaityti: pristatomieji almanache – pagrindinių, kiti – alternatyviųjų skaitymų metu. Alternatyviems vakariniams skaitymams dalyvius registruos Agnė Žagrakalytė, rytiniams – Antanas Šimkus. Vyks tradiciniai anoniminiai konkursai: Vieno anoniminio eilėraščio (5 vietos), teminis „Jei nebūčiau poetas, būčiau“ (3 vietos) ir nerimtasis – Limeriko. Pastarajam siūlome pateikti iki trijų limerikų viename lape. Kūrinius galima pateikti dviem kalbom – lietuvių arba anglų. Juos vertins dvi skirtingos komisijos, nugalėtojai bus skelbiami dviejose skirtingose kategorijose (po 3 vietas). Po baigiamojo poezijos vakaro šeštadienį vyks Nepoetinių dirbinių aukcionas, kurį ves Agnė Žagrakalytė. Todėl prašome visus, norinčius jame ką nors parduoti, atsivežti savo dirbinių – rankdarbių, drožinių, piešinių, medaus, uogienių ir taip toliau.
Mūsų festivalis visiškai atviras. Maloniai kviečiame visus poetus ir skaitytojus, bet nakvynę ir maitinimą, suprantama, suteikti galime tik programos dalyviams. Tačiau neformaliuose skaitymuose ir anoniminiuose konkursuose gali dalyvauti visi.

 

PROGRAMA


Spalio 5 d., trečiadienis


17.30 Poetinio Druskininkų rudens almanacho pristatymas. Knygynas „MintVinetu“. Šv. Ignoto g. 16/10, Vilnius.

 

Spalio 7 d., penktadienis


8.30 Dalyvių išvykimas iš Vilniaus, nuo Lietuvos rašytojų sąjungos būstinės. K. Sirvydo g. 6, Vilnius.
10.00 Poezijos pamokos Ryto gimnazijoje ir Atgimimo, Merkinės ir Veisiejų vidurinėse mokyklose.
11.00 Dalyvių registracija. „Dainava“, Kavinė „Širdelė“, Bubilo salė, Maironio g. 16, Druskininkai.
13.45 Festivalio atidarymas. PDR vėliavos pakėlimas ir himnas. Prie kavinės „Širdelė“.
14.00 Diskusija „O kas nėra poezija?“. Veda Marijus Šidlauskas ir Agnė Žagrakalytė. „Dainava“, Aušrinės salė.
16.00 Kavos pertrauka. Vlado Braziūno fotografijų parodos pristatymas. Aušrinės salės vestibiulis.
16.30 Diskusijos tęsinys.
19.00 Poezijos vakaras. „Dainava“, Aušrinės salė.
21.00 Poetiška naktis „Jaunųjų poezijos skaitymai“. Veda Mindaugas Nastaravičius. Kavinė „Širdelė“, Bubilo salė, Maironio g. 16, Druskininkai.
22.30 Alternatyvūs naktiniai poezijos skaitymai. Veda Agnė Žagrakalytė. Kavinė „Širdelė“, Bubilo salė, Maironio g. 16, Druskininkai.

 

Spalio 8 d., šeštadienis


10.00 Fotografijų parodos „Fotografija (tapyba) nėra poezija?“ atidarymas. Galerija „Sofa“, Vilniaus alėja 10, Druskininkai.
10.30 Andriaus Mosiejaus degtukų kolekcijos ir Ričardo Šileikos fotografijų parodos „O kas nėra ugnis?“ pristatymas. Kavinukė-kepyklėlė „Boulangerie“, M. K. Čiurlionio g. 63, Druskininkai.
11.00 Poetinė akcija „Rytas nėra poezija“ „Dainavos“ kieme. Alternatyvūs poezijos skaitymai. Blukio vilkimas, visuotinis nuodėmių atsikratymas.
14.00 Per metus išėjusių knygų pristatymas. Veiks knygų paroda, leidyklos prekiaus savo leidiniais
„Dainava“, Saulės salė.
15.00 Jaunųjų poetų kūrybos aptarimas. „Dainava“, Perkūno salė.
15.00 Poezijos valanda. Vertimo dirbtuvių kūrybos pristatymas. Veda Kotryna Pranckūnaitė. Kavinė „Širdelė“, Bubilo salė.
16.30 Poezijos popietė. „Dainava“, Aušrinės salė.
19.00 Iškilmingas baigiamasis poezijos vakaras. Jotvingių ir Jaunojo jotvingio premijos įteikimas. Konkursų laureatų apdovanojimas. Nepoetinių dirbinių aukcionas. Veda Agnė Žagrakalytė. „Dainava“, Aušrinės salė.
21.00 Raudonas kilimas. PDR himnas. Limerikų skaitymai ir vaidinimai: „Naktis – tai poezija“. „Dainava“, restoranas „Nakviša“.

 

Spalio 9 d., sekmadienis


11.00 Dalyvių išvykimas į Vilnių.
17.00 PDR svečių ir laureatų poezijos vakaras. Šv. Kotrynos bažnyčia. Vilniaus g. 30, Vilnius.
19.00 Vakarienė skaitymų Šv. Kotrynos bažnyčioje dalyviams ir užsienio svečiams. Restoranas „La Bohema“. Šv. Ignoto g. 4/3, Vilnius

 

Spalio 10 d., pirmadienis


14.00-16.00 Užsienio svečių susitikimai su universitetų studentais.
16.00 Czesławo Miłoszo skaitymai. Česlovo Milošo laiptai (tarp Bokšto g. ir Tymo kvartalo).
17.00 Poezijos skaitymai Užupio kavinėje. Užupio Respublika.


Anoniminiai konkursai: Vieno eilėraščio; „Jei nebūčiau poetas, būčiau“; Nerimtasis – Limeriko konkursas.

toliau2011-09-30  commSkaityti komentarus (0)
Prisijungti
Prisiminti
commPriminti slaptažodį  registruotisRegistruotis
Apklausos
Siūlykite temą

Neišnagrinėjome aktualios jums temos? Pasiūlykite jums aktualias temas, stengsimės paliesti ir jas...

commSiulyti temą

TOP 100
 
 

© 2006–2007 UAB "Alytaus naujienos". Dariaus ir Girėno g. 4, Alytus. Tel.: (8-315) 51 449, 956,

info@ana.lt . Sprendimas: Rodiklis | ESC