Logo
Balandžio 21 d., šeštadienis
arrow Skaitykite šiandien
arrow Straipsnių archyvas
arrow Paieška
arrow Konsultacijos
arrow Prenumerata
arrow Reklama
arrow Kontaktai
 
Paieška
Ieškoti
Laisvalaikis
Vardadieniai
Algis, Gabija, Marcijona
Reklama
Skaitykite šiandien
toliau2010-04-23  SpausdintiSpausdinti

Ką veikti vaikams vasarą?

Dažnam tėveliui ar mamytei kirba klausimas, ką jų vaikui veikti vasaros atostogų metu. Kiemas, asfaltas, namai, monotonija... Tai yra dažnas vaiko ar jaunuolio matomas vaizdas vasarą. O juk tiek tėvai nori, jog jų atžalos turėtų prasmingas ir turiningas atostogas, tiek patys vaikai tikisi smagaus ir įspūdingo laiko, apie kurį galėtų pasigirti draugams grįžus rudenį į mokyklą.

Vienas iš būdų vaikams linksmai leisti atostogas – vasaros stovyklos, kurių pasirinkimas be galo didelis, pagal įvairiausius kriterijus. Mirgėte mirga pasiūlymai apie įvairiausio pobūdžio stovyklas prie ežero, pajūryje ar užsienyje, kur vaikas ar paauglys gali smagiai ir naudingai praleisti dalį savo atostogų. Bet iš kur žinoti – kas geriau? Pagal ką apsispręsti? Ar žinote, jog atsirado galimybė Dzūkijos krašto vaikams smagiai praleisti vasaros atostogas neišvykstant toli nuo namų?
Jau trečia vasara, gyvuojanti aštuonioliktuosius metus, legendinė, kūrybinė, teatrinė stovykla „Lietuvos Atgaja“ kviečia 10-17 metų vaikus dešimčiai dienų atostogauti į Smarliūnų kaime (netoli Veisiejų) įkurtą stovyklavietę. Tai kultūrinė, meninė stovykla, kurioje vaikai skatinami naujai atrasti ir suprasti lietuviškus papročius, tradicijas, istoriją, kultūrą, išbandyti gabumus ar atskleisti savo talentus kino, teatro ar muzikos pasaulyje. Čia nėra laiko liūdėti ir nuobodžiauti, nes stovyklautojai nuolat sukasi stovyklos įvykių sūkuryje. Tai vieta, kurioje galima švęsti Velykas ar Kalėdas vasarą, nukeliauti nuo dangaus iki požemio sutinkant mitines ir mitologines būtybes, pasakų personažus ar jais tapti. Vis kitokius stebuklus, pasakas bei nuotykius vaikai gali išgyventi pagal savo norus. Vaikai pamainą gali pasirinkti patys iš šešių skirtingų temų, tai Teatrinė, Magijos verpetai, Mitologija “Nuo dangaus iki požemio”, Kalendorinės ir šeimos šventės (Vestuvės), Pasakos ir legendos, Menai. Kiekvieną kartą pakliūnama į skirtingus pasaulius, kurie dar ilgai neišnyksta iš atminties.
Čia viskas vyksta kitaip! „Atgajoje“ - jauni, energingi, kūrybingi ir labai atsakingi vadovai, kurie gyvena kartu su vaikais viename kambaryje, o vienam vadovui tenka iki 6-7 vaikų. Vaikai yra skirstomi į grupes, kurios vadinamos šeimynomis, vadovai vadinami mamomis ir tėčiais – tai suteikia stovyklai bendrumo ir artumo jausmą, kuris sukuria stovykloje gerą ir jaukią, šiltą, tiesiog šeimyninę atmosferą, kuri apgaubia kiekvieną stovyklautoją.
Čia ir įvairūs rankdarbiai: piešimas, lankstymas, karpymas, lipdymas, karoliukų vėrimas ar vilnos vėlimas. Čia įvairių personažų kostiumų kūrimas vaidinimui ar netikėtos varžytuvės ieškant paslėptų lobių, muzikinis stovyklos paštas, šokių vakaronė ar tradicinė kermošiaus mugė. O taip pat, kas vakarą tradicinis laužas su atgajietiškomis dainomis ir bendras „šeimos vakaras“ žvakių šviesoje.. O svarbiausia – Atgaja padeda susirasti tikrų draugų visam gyvenimui! „Atgajoje“ Jūsų vaikas išmoks savarankiškumo, įgys bendravimo įgūdžių ir naujos patirties, smagiai ir kūrybingai praleis laiką tikrų, nuoširdžių draugų rate. Čia kiekvienas jaučiasi išskirtinis, reikalingas, laisvas.
„Lietuvos Atgaja“, kaip tik ta vieta, kur atvažiavęs vaikas visuomet gauna daugiau, negu tikisi. Galima kalbėti ir pasakoti daug, bet išvada viena – tai stovykla, kurioje vaikas ne tik pailsi, susiranda daugybę draugų, bet ir įgyja daug naujos gyvenimiškos patirties, savarankiškumo, pasitikėjimo savimi, gerų bendravimo įgūdžių ir emocijų, kurios dar ilgai neblėsta.
Daugiau informacijos www.latgaja.lt arba el. paštu info@latgaja.lt, tel. 8 526 85844.

toliau2010-04-23  commSkaityti komentarus (0)
Prisijungti
Prisiminti
commPriminti slaptažodį  registruotisRegistruotis
Apklausos
Siūlykite temą

Neišnagrinėjome aktualios jums temos? Pasiūlykite jums aktualias temas, stengsimės paliesti ir jas...

commSiulyti temą

TOP 100
 
 

© 2006–2007 UAB "Alytaus naujienos". Dariaus ir Girėno g. 4, Alytus. Tel.: (8-315) 51 449, 956,

info@ana.lt . Sprendimas: Rodiklis | ESC