Logo
Gegužės 25 d., penktadienis
arrow Skaitykite šiandien
arrow Straipsnių archyvas
arrow Paieška
arrow Konsultacijos
arrow Prenumerata
arrow Reklama
arrow Kontaktai
 
Paieška
Ieškoti
Laisvalaikis
Vardadieniai
Algis, Gabija, Marcijona
Reklama
Skaitykite šiandien
toliau2010-02-12  SpausdintiSpausdinti

Druskininkai turi teisę vadintis Šventojo Valentino globojamu miestu

Kristina PLATONOVIENĖ

Apie artėjančią vasario 14-ąją, Šv. Valentino dieną, mums jau primena prekybos centrų lentynos, numargintos šiai dienai skirta atributika. Nors daugelis vasario 14-ąją vieni kitiems stengiasi padovanoti kad ir simbolinę dovaną, tačiau, panašu, jog apie tikrąją šios dienos prasmę ne visi yra girdėję. Vargu ar daug druskininkiečių ir miesto svečių žino, kad Druskininkų Švenčiausios Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčioje, bene vienintelėje Lietuvoje, saugomos Šventojo Valentino relikvijos.

 

Apie Šv. Valentino relikvijas sužinojo netyčia

 

Druskininkų parapijos klebonas Bronius Krakevičius apie tai, kad bažnyčioje, kurioje jis tarnauja, yra Šv. Valentino relikvijos, sužinojo iš restauratoriaus, kuriam buvo patikėta atnaujinti bažnyčios inventorių.
„Ilgą laiką šis relikvijorius buvo laikomas zakristijos spintoje, o kai jį, drauge su kitu bažnyčios inventoriumi, atidavėm restauruoti, paaiškėjo, kad tai būtent Šventojo Valentino relikvijos,“ – pasakojo klebonas.
Vilniaus bažnyčiose saugomos Šv. Kazimiero, Šv. Stanislovo ir kitų šventųjų relikvijos, o Druskininkų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčioje galima pamatyti Šventojo Valentino relikvijorių, kuriame įamžinta skiautelė šio šventojo rūbo.
Lotyniškas žodis relikvijos reiškia "liekanas" arba "palaikus". Teologų teigimu, labiausiai gerbiamos vadinamosios pirmojo ir antrojo laipsnio relikvijos – šventojo kūno kaulai, koks nors jo asmeninis daiktas ar drabužis. Trečiojo laipsnio relikvijomis vadinami įvairūs daiktai, kuriais buvo tiesiogiai paliesti šventojo palaikai. Krikščionys nuo seno garbina relikvijas, per jas prašydami šventųjų užtarimo.

 

Šv. Valentino relikvijorius - Marijos koplyčioje


Pasak klebono B.Krakevičiaus, žmonėms, norintiems prašyti Šv. Valentino užtarimo, nebūtina važiuoti į Romą, kur ilsisi Šv. Valentino palaikai. Jį pagarbinti tikintieji gali ir Druskininkų bažnyčioje, kurioje Šventojo Valentino relikvijorius saugomas Aušros vartų Marijos koplyčioje.
„Druskininkuose Šventasis Valentinas, tam tikra prasme, yra šiek tiek arčiau negu kitose bažnyčiose,“ – dalijosi mintimis pašnekovas. B.Krakevičius pasakojo, kad Šv. Valentino relikvijas taip pat galima pamatyti ir kaimyninėje Lenkijoje, Plozko katedroje.

 

Meldžiasi šeimos


Kunigas B.Krakevčius sakė, kad didžiausio parapijiečių dėmesio Šv. Valentino relikvijos sulaukia būtent vasario 14-ąją – Šventojo Valentino dieną. Klebono žodžiais, šeimyninės laimės, meilės, sveikatos ir santarvės ateina melsti ne tik pavieniai asmenys, bet atvykstama ir šeimomis. Pasitaikė ir atvejų, kai kleboną B.Krakevičių išsituokusios ar šeimos negalinčios sukurti moterys prašė rankose palaikyti relikvijorių. Jos tikėjosi, kad prisilietusios prie šventojo dalelytės greičiau suras antrąją pusę. Klebonas tikina, kad taip daryti nereikėtų.
„Prie relikvijoriaus reikia nuoširdžiai melstis, o ne jį laikyti rankose....“ – sakė kunigas.

 

 Globoja ir ligonius


Apie Šv. Valentiną pasaulyje sklinda daug įvairiausių istorijų, daugiausiai kalbama, kad jis globoja įsimylėjėlius, bet pirmiausiai jis yra ligonių globėjas, o ypač sergančiųjų epilepsija. Kalbama, kad apie 270 m. jis išgydė vieną romėnų šeimos paralyžiuotą vaiką. Vėliau jis tapo ir įsimylėjėlių globėju...“ – pasakojo B.Krakevičius.

 

Vasario 14–ąją švęs Gimimo dangui dieną


Kasmet vasario 14-ąją bažnyčiose švenčiama Gimimo dangui diena. Italijoje, Terni mieste šią dieną laiminamos šeimos, susižadėję poros. Vasario 14-ąją, sekmadienį, ši diena bus švenčiama ir Druskininkų bažnyčioje. Šia proga, Šv. Valentino relikvijorius bus pastatytas centriniame bažnyčios altoriuje visą dieną. Taigi į Druskininkų bažnyčią, kurioje yra saugomos Šventojo Valentino relikvijos, ko gero, užsuks dar daugiau tikinčiųjų.

toliau2010-02-12  commSkaityti komentarus (0)
Prisijungti
Prisiminti
commPriminti slaptažodį  registruotisRegistruotis
Apklausos
Siūlykite temą

Neišnagrinėjome aktualios jums temos? Pasiūlykite jums aktualias temas, stengsimės paliesti ir jas...

commSiulyti temą

TOP 100
 
 

© 2006–2007 UAB "Alytaus naujienos". Dariaus ir Girėno g. 4, Alytus. Tel.: (8-315) 51 449, 956,

info@ana.lt . Sprendimas: Rodiklis | ESC