arrow Skaitykite šiandien
arrow Internetiniai skaitiniai
arrow Straipsnių archyvas
arrow Paieška
arrow Konsultacijos
arrow Reklama
arrow Kontaktai
 
Paieška
Ieškoti
Laisvalaikis
Vardadieniai
Kaributas, Laima, Inocentas

Reklama

Darbas Alytuje
ltkatalogas.lt

Partneriai
Skaitykite šiandien
toliau2013-07-23  SpausdintiSpausdinti

PRO ME­MO­RIA

PRO MEMORIA

 

Aldas Baranauskas

1972-06-17-2013-07-19

 

Prieš 41-erius metus Alytuje gimė žinomas dziudo imtynininkas, įvairaus amžiaus grupių Lietuvos, Sovietų Sąjungos pirmenybių, turnyrų laimėtojas, Europos jaunimo čempionas (1992 m. Jeruzalė), 1992 m. Lietuvos suaugusiųjų čempionato nugalėtojas, kitų svarbių tarptautinių varžybų nugalėtojas bei prizininkas, dziudo tarptautinės klasės sporto meistras (5 danas, juodasis diržas) Aldas Baranauskas. Penktadienį nustojo plakti šio sportininko širdis.

 

Aldas buvo vienas pirmųjų jaunos, neseniai atkurtos nepriklausomos valstybės sportininkų, 1992 m. pasiekęs tokių svarių rezultatų tarptautinėje arenoje - tapo Europos dziudo čempionu. Jis pirmas iš Lietuvos sportininkų privertė atsistoti Europą ir taip pagerbti kylančią jaunos Lietuvos vėliavą ir skambantį himną. Taip, Aldas - pirmasis dziudo sportininkas, kuris treneriams atvėrė tikėjimo, kad galime ir mes parengti Europos ir pasaulio čempionatų medalininkus, vartus. Aldas buvo be galo kuklus, paprastas, mandagus, tuo išsikovojo didelę draugų, trenerių ir vyresniųjų pagarbą.

 

A.Baranauskas keletą metų stažavosi ir sportinį meistriškumą kėlė viename Austrijos dziudo sporto klubų. Startuodamas užsienyje, iš 80 dvikovų šis talentingas jaunuolis laimėjo net 78. Iš jų net du trečdalius - pirma laiko.

 

A.Baranauskas baigė dabartinę Putinų gimnaziją. Būdamas labai gabus, talentingas ir be galo darbštus, jis pasižymėjo ir kitose sporto šakose. Du kartus tapo Lietuvos PDG nugalėtoju, 1987 m. - TSRS jaunių penktos vietos laimėtoju, dar po metų iškovojo sidabro medalį, paskui auksą.

 

Baigęs sportininko karjerą užsienyje, Aldas grįžo į gimtąjį Alytų, sukūrė šeimą, tapo perspektyviu verslininku ir gyveno gražiai bei laimingai.

 

Į didįjį dziudo sporto kelią mažąjį Aldą paskatino jo tėvelis, didžiulis kūno kultūros ir sporto entuziastas Stasys Baranauskas. Būdamas jautrios, poetinės sielos žmogus, savo mylimo sūnaus garbei jis sueiliavo keletą nuoširdžių posmų, skatindamas jaunuosius dziudo mėgėjus atkakliai kovoti, nepasiduoti ir siekti pergalių ant tatamio.

 

Toks buvo ir Aldas. Sūnui Lukui, gimusiam 1993 metais, jis skyrė visą savo gyvenimą. Futbolu susidomėjusį sūnų skatino treniruotis, pats vežiojo į treniruotes ir buvo aktyviausias aistruolis. Aldas visas jėgas atidavė sūnaus sportinei ateičiai. Lukas tapo Lietuvos futbolo jaunimo rinktinės nariu.

 

Velionis pašarvotas laidojimo namuose „Skausmo užuovėja“. Karstas išnešamas šiandien 15 val.

 

Zenius Vencevičius

Treneris

toliau2013-07-23  commSkaityti komentarus (0)


Apklausos
Apklausa
Ar skaitote "Alytaus naujienas"?
Taip
Ne
RezultataiRezultatai
Siulykite tema
Hello, World
commSiulyti temą
RENGINIAI
Renginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Festivaliai ir didžiosios Šventės
Ieškoti


TOP 100