arrow Skaitykite šiandien
arrow Internetiniai skaitiniai
arrow Straipsnių archyvas
arrow Paieška
arrow Konsultacijos
arrow Reklama
arrow Kontaktai
 
Paieška
Ieškoti
Laisvalaikis
Vardadieniai
Kaributas, Laima, Inocentas

Reklama

Darbas Alytuje
ltkatalogas.lt

Partneriai
Skaitykite šiandien
toliau2011-04-22  SpausdintiSpausdinti

Kas ne­tel­pa sie­lo­je, iš­si­lie­ja kū­ry­ba

Jur­gis KO­CHANS­KAS

Janina Buzūnaitė-Žukaitienė. Zitos STANKEVIČIENĖS nuotr.Janinos Buzūnaitės-Žukaitienės kūrybos vakaras Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje

 

Pasaulinė kultūros diena kitaip, kai į vieną vietą susieina kūrėjai, kultūros saugotojai ir jos vartotojai. Tai bibliotekos direktorės ir klubo „Balta varna“ vadovės Giedrės Bulgakovienės sumanymas.

 

Ji nepraleido progos Alytuje viešinčią Janiną, gyvenančią Jungtinėje Karalystėje, ten jos šeima, namai čia, Lelijų gatvėje, pakviesti atsiverti savo kūryba. Šios pateikta įvairios: papuošalų, tapybos, metalo plastikos darbų.

 

„Baltos varnos“ salonas lyg gegutė skaičiuoja Janinos kūrybos metus, šie tryliktieji, nes „Balta varna“ ir ištraukė baltą varną į viešumą, padrąsino, padėjo jai išskleisti sparnus, kuriuos ji turėjusi nuo prigimties. Šiandien Janina - literatė, tapytoja, įvairiapusiai kūrybiška asmenybė. Kai jai prasiveržė kūrybinės galios ir ji įšoko į parodų sales, nuo to laiko dosniai dalydamasi savuoju pasauliu. Apie trys dešimtys parodų surengta Alytuje, Druskininkuose, Kaune ir Vilniuje. Autorė nežino, kiek paveikslų nutapiusi, kiek jų turinti, kiek padovanojusi. Ji žaidžia meną, žaidžia kūrybą ir negalvoja, ką kiti apie tai galvoja. Jos spalvų žaismas, svajonės ir vizijos skleidžia gerą nuotaiką, nesuvaržytą moteriškumą, tai, kas tokį gražų besiskleidžiantį pavasarį netelpa sieloje.

 

Janina yra pasakiusi: „Mane viliojo ryškios spalvos, laisvės neribojantys abstraktūs siužetai.”

 

Jos parodoje atpažinome darbus, kurie jau anksčiau klaidžiojo po jos paveikslų ciklus. Į parodą atskrido „Drugeliai“, atplaukė „Žuvys“, „Laivai, vėjas ir sapnai“, jau pažįstami keistieji „Paukščiai“.

 

Papuošalai - naujovė, dar nematyta jos kūrybos dalis. Jie masyvūs, dekoratyvūs, puošnūs.

 

Parodos autorė, trijų vaikų mama ir trijų vaikaičių močiutė, sakė: „Aš viena, bet ne vieniša.” Ją smarkiai remia vyras Juozas. Šeimoje labai dera, kai vienas dirba, o kitas yra menininkas.

 

Janina teigia: „Man gera būti vienai.”

 

Iš vienatvės bokštų ji pažėrė savo poezijos posmų, kuriuose tikri išgyvenimai, šilti prisilietimai, nutylėti žodžiai ir išsiskyrimai.

 

Janinos Buzūnaitės-Žukaitienės kūrybos vakarą reklamavusi „Balta varna“ apsiriko - žadėtosios erotikos buvo mažiausiai. Į Janinos poeziją skverbiasi metaforos, į kurias sudėti gilūs jausmai, gyvenimiškos patirties krislai, pasiekiantys jautriausias sielos stygas.

 

Kultūros puslapį „Slenksčiai” remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

toliau2011-04-22  commSkaityti komentarus (1)


Apklausos
Apklausa
Ar skaitote "Alytaus naujienas"?
Taip
Ne
RezultataiRezultatai
Siulykite tema
Hello, World
commSiulyti temą
RENGINIAI
Renginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Festivaliai ir didžiosios Šventės
Ieškoti


TOP 100