arrow Skaitykite šiandien
arrow Internetiniai skaitiniai
arrow Straipsnių archyvas
arrow Paieška
arrow Konsultacijos
arrow Reklama
arrow Kontaktai
 
Paieška
Ieškoti
Laisvalaikis
Vardadieniai
Milgedas, Skalvė, Anzelmas, Amalija

Reklama

Darbas Alytuje
ltkatalogas.lt

Partneriai
Skaitykite šiandien
toliau2010-06-23  SpausdintiSpausdinti

Merą „žąsinu” pavadinęs Albinas Kvietkauskas ir pats privalės pasipurtyti

Jurgis KOCHANSKAS

Kauno apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija, pirmininkė teisėja Regina Majauskienė, teisėjai Arūnas Paštuolis ir Romualdas Lincevičius, išnagrinėjo nuteistojo A.Kvietkausko skundą dėl Alytaus rajono apylinkės teismo 2010 m. vasario 5 d. nuosprendžio. A.Kvietkauskas (nuotr.) pripažintas kaltu įžeidęs savo pareigas einantį Alytaus miesto savivaldybės merą Česlovą Daugėlą ir nubaustas 20 MGL, t. y. 2 tūkst. 600 litų, bauda. Merui priteista 5 tūkst. litų neturtinės žalos.

 

A.Kvietkauskas nuteistas už tai, kad nuo 2007-11-11 20.24 val. iki 2007-11-12 12.19 val. „Alytaus naujienų“ interneto svetainėje, komentuodamas publikacijas įžeidė savo pareigas einantį Alytaus miesto merą Č.Daugėlą. Internetinėje erdvėje paskleisti teiginiai ir epitetai, kurių švelniausias - „žąsinas meras“, A.Kvietkauskui grįžo bumerangu.

 

Siekta susidoroti politiškai?

Nuteistasis nesusitaikė su Alytaus rajono apylinkės teismo nuosprendžiu (baudžiamąją bylą išnagrinėjo Ramunė Kuzmienė) ir jį apskundė Kauno apygardos teismui kaip neteisėtą, neobjektyvų, prašė jį panaikinti.

 

Apylinkės teismo pateikti argumentai ir išvados esą nepagrįstos, prieštarauja galiojantiems įstatymams. Savo veiksmuose A.Kvietkauskas tyčios požymių neįžvelgė. Teismo nuosprendis grindžiamas tik internete esančių jo komentarų atskiromis ištraukomis, paimtomis iš bendro konteksto. Jis nė viename komentarų neparašė, kad taiko juos merui Č.Daugėlai. Meras pats sau juos prisitaikė. A.Kvietkauskas mano, kad taip siekiama su juo susidoroti politiškai.

 

Nurodė, kad nepatenkintų ir smerkiančių merą komentarų internete netrūksta. Asmenys, pastebėję įžeidžiančius komentarus, turėtų kreiptis į interneto svetainių administratorius, kad komentarus ištrintų arba juos rašantįjį užblokuotų - meras to nepadarė.

 

A.Kvietkauskas teigė, kad savo komentarais siekė stiprinti savivaldos ir visos valstybės institucijų darbo kokybę. Įtarė, kad meras, kreipdamasis į teismą, reikalaudamas atlyginti neturtinę žalą, siekia pasipelnyti. O jis yra bedarbis, registruotas darbo biržoje ir apie tai kalbėti, juo labiau apie šeimos narius, jų neatsiklausus, nesmagu.

 

Kodėl nuteistojo skundą atmetė?

Kauno apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija apeliacinį skundą pripažino nepagrįstu.

Demokratinėje valstybėje teisė ir laisvė turėti įsitikinimus ir reikšti nuomonę negali būti ribojamos, tačiau ir naudojimasis jomis negali būti absoliutus.

 

A.Kvietkausko komentarai savo turiniu yra nukentėjusįjį niekinančio ir įžeidžiančio pobūdžio. Č.Daugėla vadinamas „išgama“, „žulikiniu meru“, „žąsinu“, necenzūriniais žodžiais. Teiginiai, kad „meras verslininkas per pusmetį sugebėjo apie 10 milijonų atkatų pasirinkt“, kad „vieši pirkimai savivaldybėje, dauguma susiję su mero firmom ir pasižymi korupciniu įtarumu“, - žemina nukentėjusiojo garbę ir orumą, pakerta pasitikėjimą juo.

 

Teismas atkreipė dėmesį, kad A.Kvietkauskas yra aukštojo išsilavinimo, todėl rašydamas įžeidžiančius komentarus suprato, kad griauna pasitikėjimą meru. Žinojo, kad komentarus skaito daugelis interneto vartotojų, jie taps žinomi ir nukentėjusiajam.

 

Teismas akcentavo, kad ikiteisminis tyrimas atliktas pagrįstai, tinkamai pritaikytas baudžiamasis įstatymas.

 

Č.Daugėla pasinaudojo savo teise ir paprašė 14 tūkst. neturtinei žalai atlyginti. Apylinkės teismas, prašomą civilinio ieškinio dydį sumažinęs iki 5 tūkst. litų, konstatavo, kad nuteistasis kategoriškai atsisakė atsakyti į klausimus apie esamą jo turtinę padėtį, pragyvenimo šaltinius, sutuoktinės pajamas ir turtą. A.Kvietkauskas darbo biržoje įsiregistravo tik paskelbus nuosprendį ir tai neįrodo, kad jo turtinė padėtis bloga. Todėl skundo teiginiai dėl neturtinės žalos dydžio laikyti deklaratyviais ir nenagrinėti.

 

Kauno apygardos teismas nuteistojo A.Kvietkausko skundą atmetė ir Alytaus rajono apylinkės teismo 2010 m. vasario 5 d. nuosprendį paliko nepakeistą.

 

toliau2010-06-23  commSkaityti komentarus (37)


Apklausos
Apklausa
Ar skaitote "Alytaus naujienas"?
Taip
Ne
RezultataiRezultatai
Siulykite tema
Hello, World
commSiulyti temą
RENGINIAI
Renginių kalendorius
P A T K P Š S
 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30  
Festivaliai ir didžiosios Šventės
Ieškoti


TOP 100