Skaitykite šiandien
 
arrow Skaitykite šiandien
arrow Internetiniai skaitiniai
arrow Straipsnių archyvas
arrow Paieška
arrow Konsultacijos
arrow Reklama
arrow Kontaktai
 
Paieška
Ieškoti
Laisvalaikis
Vardadieniai
Karijotas, Rimantė, Ipolitas, Zygfridas

Reklama

Darbas Alytuje
ltkatalogas.lt

Partneriai
Skaitykite šiandien
toliau2009-06-16  SpausdintiSpausdinti

Per nesąžiningą gamintoją kenčia pirkėjas

Įmonių atstovų atsakymai nesutapo

„Ketiname statyti namą, todėl labai apsidžiaugiau, kai lankydamasi parodoje „Verslas - miestui” radau net dvi įmones - „Feliksnavis” ir „Traidenis”, pristatančias nuotekų valymo įrenginius. Tikėjausi, kad gamintojai man suteiks visą informaciją ir beliks apsispręsti, iš kurios pirkti reikalingą įrenginį, o likau suglumusi. Įmonių atstovų atsakymai skyrėsi.Redakcijos žiniomis, šiuo metu Lietuvoje atitikties sertifikatus turi šios nuotekų valymo įrenginius gaminančios įmonės - „Švarus vanduo”, „Traidenis”, „Plastiforma”, „Dinaitas” ir „Švaistė”.    Kristinos Sadauskaitės nuotr.

„Traidenio” ekspozicijoje dirbantis vadybininkas Dainius Gražulis aiškino, kad jų specialistai ne tik sumontuoja, prižiūri nuotekų valymo įrenginį, bet ir išduoda dokumentus, patvirtinančius, jog gaminys, kaip numato Nuotekų valymo įrenginių reglamentas, yra sertifikuotas. Tai esą reiškia, kad nekils jokių sunkumų, kai reikės priduoti namą Valstybinei statybos darbų priėmimo komisijai, nes sumontavus sertifikuotą gaminį nebus pažeisti teisės aktai.

„Feliksnavio” ekspozicijoje bendrovės technologu prisistatęs vyras maloniai papasakojo apie įrenginio veikimą, sumontavimo ir aptarnavimo servisą. Paklaustas, ar ir jų bendrovė išduos dokumentus, kurie bus reikalingi atiduodant eksploatuoti namą, technologas patikino, kad kiekvienam pirkėjui išduodamos atitikties deklaracijos ir niekam iki šiol dėl nuotekų valymo įrenginių dokumentų priduodant namą problemų nekilę”, - pasakojo į redakciją atėjusi Alytaus rajono gyventoja Vilija M. (redakcijai pavardė žinoma - K.S.). Moteris paprašė, kad specialistai paaiškintų, kokius dokumentus turi išduoti nuotekų valymo įrenginių gamintojai, kad vėliau nebūtų sunkumų atiduodant eksploatuoti namą nei jai, nei kitiems.

Pakomentuoti šį klausimą paprašėme keleto specialistų.

Kaip išvengti sunkumų

Alytaus apskrities viršininko administracijos Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamento direktorius Raimondas Dargis buvo lakoniškas: „Jei statybos techninis reglamentas numato, kad nuotekų valymo įrenginiai būtų sertifikuoti priimant namą, šių dokumentų reikalausime. Pirkėjas, prieš pirkdamas valymo įrenginį, turėtų išsiaiškinti - sertifikuotas jis ar ne, kad vėliau netektų gailėtis.”

Statybos produktų sertifikavimo centro vyriausiasis ekspertas Vladimiras Ravnialičevas tvirtino: „Gamintojai, teigiantys, kad užtenka tik atitikties deklaracijos, sako netiesą. Namo savininkas, įsigijęs nesertifikuotą gaminį, vėliau neabejotinai susidurs su problemomis.”

Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento direktorius Česlovas Meržvinskas aiškino: „Nuo praėjusių metų pavasario Nuotekų valymo įrenginių taikymo reglamentas nurodo, kad tipiniai gamykliniai įrenginiai gali būti platinami, jei gamintojas turi atitikties deklaraciją ir sertifikatą. Per atiduodant eksploatuoti nuotekų valymo įrenginį šie dokumentai turi būti pateikti komisijai. Tik tais atvejais, jei įrenginys buvo įsigytas ir sumontuotas iki šio reglamento įsigaliojimo ir tai užfiksuota dokumentuose, o priduodamas tik dabar, galioja tuometinė įstatyminė bazė (galima priduoti nesertifikuotus įrenginius).

Atsakomybė už parduodamą nesertifikuotą gaminį tenka pardavėjui, nes jis pažeidžia teisės aktus, kuriuose aiškiai nurodyta, jog nesertifikuotų nuotekų valymo įrenginių platinti negalima, tačiau kenčia pirkėjas. Iš kur žmogui žinoti visą įstatyminę bazę? Įsigydamas gaminį jis turi būti užtikrintas, kad šis pagamintas nepažeidžiant įstatymų. Pardavėjo pareiga neplatinti nesertifikuotų gaminių, kurie neatitinka reglamento reikalavimų.”

Redakcijos žiniomis, šiuo metu Lietuvoje atitikties sertifikatus turi šios nuotekų valymo įrenginius gaminančios įmonės - „Švarus vanduo”, „Traidenis”, „Plastiforma”, „Dinaitas” ir „Švaistė”.

 

Kristina Sadauskaitė

toliau2009-06-16  commSkaityti komentarus (53)


Apklausos
Apklausa
Ar skaitote "Alytaus naujienas"?
Taip
Ne
RezultataiRezultatai
Siulykite tema
Hello, World
commSiulyti temą
RENGINIAI
Renginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  
Festivaliai ir didžiosios Šventės
Ieškoti


TOP 100