Alytaus rajono Pivašiūnų seniūnijos Pušėnų kaimo gyventojai nebežino, kur kreiptis dėl miškavežių išvažinėto kelio. Juo neišvažiuoja patys ir bijo užklupsiančių bėdų. Jei gaisras ar prireiktų medikų pagalbos, tokiu keliu iki jų neprivažiuotų net šių tarnybų automobiliai. Dėl arimais tapusio kelio žmonių šauksmas būtų tyruose.
Vienas Pušėnų kaimo gyventojas jau prašė ir rajono valdžios pagalbos, tačiau iki šiol jos nesulaukta.
Keliu naudojasi nuo senų laikų
Pušėnai Pivašiūnų seniūnijoje yra vienkiemių kaimas, per kurį miško link veda maždaug dviejų kilometrų ilgio kelias. Čia vienkiemiuose gyvenantiesiems šis kelias yra pagrindinis susisiekti su geresniais seniūnijos keliais ir išvažiuoti į Alytų.
Daugiau kaip prieš du dešimtmečius Pušėnų žmonėms susitvarkyti kelią padėjo iš šio kaimo kilęs, dabar čia žemes valdantis ir šaltalankius auginantis Juozas Daukšys. Jo teigimu, kelią reikėjo tvarkyti, nes žmonės važinėjo laukais ir pievomis.
Kelias dar nė vienais metais nebuvo taip sugadintas, tiesiog paverstas arimu kaip šįmet rudenį. Aprodyti tokio kelio atvykęs J.Daukšys, juo į Pušėnų mišką negalintis nuvažiuoti parsivežti malkų netoliese gyvenantis Vincas Daukšys ir Pušėnų gyventojas Stasys Buinickas kaltino miškavežius, kurie vežė medieną iš kaimo miško ir taip subjaurojo nuo senų laikų naudojamą vietinių žmonių kelią.
„Miškavežių vairuotojai ir miško savininkai galvojo tik apie save, o ne apie kitus, kaip mums reikės gyventi su subjaurotu keliu“, – tvirtino vyrai.
Pasak S.Buinicko, aplink beveik visi seni žmonės, jo žmona po sunkios operacijos, ištikus bėdai dėl tokio kelio neprisišauktų greitosios, neprivažiuotų ir gaisrinės automobiliai, jei kiltų gaisras. Iki geresnio kelio ligonius tektų gabenti arkliais, bet ir jų čia mažai kas turi. Pastatai kilus gaisrui supleškėtų, kol atvyktų gaisrinės.
O apie privažiavimą lengvaisiais automobiliais negali būti nė kalbų.
Parodyti kelio atvykę vyrai sako, kad susitvarkyti arimu tapusio kelio savo jėgomis neįmanoma, nes juo net neišvažiuoja sunkiasvorė technika.
Važiuos apžiūrėti kelio
S.Buinickas, baimindamasis, kad kiekvieną dieną jo žmonai gali prireikti medikų pagalbos, pas Alytaus rajono savivaldybės merą Algirdą Vrubliauską dėl sugadinto kelio buvo jau du kartus. „Vienąkart pažadėjo, kad ant kelio atveš žvyro, o kitą kartą – kad atvažiuos kelio apžiūrėti komisija. Bet kol kas jokios pagalbos nesulaukiame“, – teigė Pušėnų kaimo gyventojas.
Žmonėms kyla klausimas, kiek dar ilgai jie gyvens neturėdami išvažiavimo ir baimindamiesi dėl netikėtai užklumpančių nelaimių.
Alytaus rajono savivaldybės administracijos Komunalinio ūkio skyriaus vedėjas Mantas Ludavičius pareiškė, kad minimas kelias nepatenka į rajono savivaldybei priklausančių kelių balansą, jis vietomis yra laisvoje valstybinėje žemėje, vietomis servitutinis, einantis per kelių žmonių žemes: „Norint jį sutvarkyti reikia didelio kiekio žvyro. Kitą savaitę važiuosime jo žiūrėti su meru. Rajone daug kas kreipiasi dėl miškavežių ir ūkininkų technikos sugadintų kelių, tai tikrai yra problema.“
Rajono meras A.Vrubliauskas patvirtino, kad bus važiuojama apžiūrėti sugadinto Pušėnų kelio, kaip bus bandoma padėti gyventojams, dar negalintis pasakyti.
Meras priminė rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pernai pasirašytą įsakymą, numatantį, kad vežėjai seniūnus turi informuoti apie miškavežiais vežamą apvaliąją medieną rajono kaimų keliais, tačiau kai kurie to nepaiso. Anot mero, ir patys gyventojai apie tokiais keliais važiuojančius miškavežius galėtų pranešti seniūnijoms. Tada būtų stengiamasi apriboti jų važinėjimą, apsaugoti kelius nuo sugadinimo, atsirastų galimybė iš apvaliosios medienos vežėjų reikalauti sugadintos kelio dangos atkūrimo.
Ką šiandien daryti Pušėnų kaimo gyventojams dėl arimu paversto kelio, kai medienos vežėjai neužfiksuoti? Jie rajono valdžios pagalbos laukia kaip išganymo, nes daugiau jiems niekas kitas negali padėti.