Skaitykite šiandien
 
arrow Skaitykite šiandien
arrow Internetiniai skaitiniai
arrow Straipsnių archyvas
arrow Paieška
arrow Konsultacijos
arrow Reklama
arrow Kontaktai
 
Paieška
Ieškoti
Laisvalaikis
Vardadieniai
Karijotas, Rimantė, Ipolitas, Zygfridas

Reklama

Darbas Alytuje
ltkatalogas.lt

Partneriai
Skaitykite šiandien
toliau2015-06-23  SpausdintiSpausdinti

Ver­slaus Aly­taus jau­ni­mo sto­vyk­lo­je – ir dau­giš­kiai

In­drė MI­KE­LIO­NY­TĖ

Sako, jeigu kartą pasisekė, sėkmė šypsosis ir toliau. Tą patvirtina ir antrą kartą vykusi verslumo stovykla „Verslus 2015“, kurios dienotvarkėje – susitikimai su besidalijančiais žiniomis. Putinų gimnazijos mokiniai praktinių ir teorinių žinių čia sėmėsi drauge su daugiškiais.

 

Antrą kartą vykusios verslumo stovyklos „Verslus 2015“ dienotvarkėje – susitikimai su besidalijančiais žiniomis.Praktiniai užsiėmimai

Dauguose vykusią stovyklą organizatorius Putinų gimnazijos ekonomikos mokytojas, socialinio verslumo mokyklos įkūrėjas Donatas Vasiliauskas vertina kaip suteikusią mokiniams ne tik teorinių žinių, bet ir praktinių įgūdžių: „Tikrai pavyko praplėsti mokinių akiratį, supažindinti su realiais verslo pavyzdžiais. Maža to, banko atstovai taip pat pateikė įdomios ir aktualios informacijos. Neabejoju, jog kiekvienas galėjo pasisemti trūkstamų žinių.“

 

27 alytiškiai ir 10 daugiškių turėjo progą susipažinti su mažosios bendrijos savininkais Ieva ir Dainiumi Guzais.

 

„Pavydžiu, kad vaikai turi galimybę dalyvauti tokiose verslumo stovyklose. Jauno žmogaus akys mato daug plačiau, žinių gal ir trūksta, tačiau praktika – pati geriausia patirtis. Linkiu, kad jaunimas nebijotų ir drąsiai bei protingai pabandytų save realizuoti. Smagu, kad po mūsų apsilankymo stovykloje užsimezgė ir tolesnis kontaktas. Rugsėjį Vilniuje pristatysiu kolekciją, su profesionalais alytiškiais ruošiame šou. Stovykloje atsirado žmonių, norinčių iš arčiau pamatyti, kaip vyksta pasirengimas“, – apie stovyklos naudą kalbėjo MB „Guzva“ direktorė I.Guzė.

 

Stovyklautojų dėmesį kaustė ir 22 metų alytiškio Nacionalinės moksleivių akademijos ekonomikos mokytojo, įmonės „Ernst & young“ konsultanto Karolio Navicko vizitas stovykloje. Mokiniams jis buvo paruošęs nemažai praktinių užduočių.

 

O ką apie stovyklą pasakoja pats pranešėjas?

 

„Labai teigiamai vertinu tokias stovyklas kaip „Verslus“. Smagu, kad esu kviečiamas į jas kaip lektorius, kuris gali pasidalyti patirtimi, žiniomis, kontaktais. Gaila, kad tokių stovyklų nebuvo, kada pats buvau moksleivis. Manau, būtų davusios reikalingų verslo, ekonomikos žinių. Nauji kontaktai ir bendraminčiai būtų leidę lengviau judėti savo karjeros keliu.

 

Ši stovykla labai gera ir tuo, kad joje mokosi moksleiviai, įkūrę verslus dar besimokydami mokykloje. Norėjau kuo daugiau informacijos perteikti praktinėmis užduotimis. Todėl, be vienos teorinės sesijos, parengiau ir dvi praktines – komunikacijos ir kūno kalbos svarba versle bei idėjų generavimas pagal „Canvas“ verslo modelį. Iš mokinių girdėjau atsiliepimų, kad sesijos buvo įdomios ir naudingos. Jose moksleiviai aktyviai dalyvavo. Manau, didžiausia tokių stovyklų nauda yra naujos pažintys ir kontaktai“, – įsitikinęs K.Navickas.

 

Tęstinumas

Mokiniai taip pat apsilankė „Dvarčėnų dvare“. Jo šeimininkė Irma Blažauskienė pasakojo savo verslo istoriją, patirtimi dalijosi AB DnB banko Alytaus skyriaus atstovai, Alytaus kolegijos Finansų katedros vedėjas, dėstytojas, buvęs verslininkas Sigitas Naruševičius, naujienų portalo alytausgidas.lt vadovas Ramūnas Bielevičius. Pastarasis pasidžiaugė, jog stovykloje dalyvavo ne tik miesto, bet ir rajono verslūs jaunuoliai: „Tai puiki galimybė tobulėti ir rajono vaikams, išgirsti, savo akimis pamatyti realius verslo pavyzdžius. Tikiuosi, ir kitąmet tai bus jungtinė miesto ir rajono stovykla.“

 

Prie socialinio verslumo mokyklos vasaros stovyklos organizavimo labai prisidėjo DnB banko Alytaus skyriaus vadovas Remigijus Vičiulis, Putinų gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Sabaliauskienė, Alytaus miesto savivaldybė, skyrusi finansavimą.

 

„Tai tik antroji stovykla. Belieka viltis, kad ji tik plėsis. O jau kitais metais į socialinio verslumo mokyklą pakviesime ne tik Putinų gimnazijos, bet ir kitų mokyklų mokinius“, – reziumavo stovyklos organizatorius D.Vasiliauskas.

 

toliau2015-06-23  commSkaityti komentarus (2)


Apklausos
Apklausa
Ar skaitote "Alytaus naujienas"?
Taip
Ne
RezultataiRezultatai
Siulykite tema
Hello, World
commSiulyti temą
RENGINIAI
Renginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  
Festivaliai ir didžiosios Šventės
Ieškoti


TOP 100