Skaitykite šiandien
 
arrow Skaitykite šiandien
arrow Internetiniai skaitiniai
arrow Straipsnių archyvas
arrow Paieška
arrow Konsultacijos
arrow Reklama
arrow Kontaktai
 
Paieška
Ieškoti
Laisvalaikis
Vardadieniai
Karijotas, Rimantė, Ipolitas, Zygfridas

Reklama

Darbas Alytuje
ltkatalogas.lt

Partneriai
Skaitykite šiandien
toliau2014-09-11  SpausdintiSpausdinti

Pra­mie­go­ti bran­dos eg­za­mi­ną ir nu­bus­ti su šim­tu­ku ates­ta­te – ne sap­nas

Sau­lė PIN­KE­VI­ČIE­NĖ

Dvidešimt antrą rugsėjį pasitinkančios kalbų mokyklos VšĮ „American English School“ (AMES) Alytaus filialo bendruomenė mokslo metų pradžią šventė sekmadienį, o šiandien mokykloje jau vyksta pamokos. Daugiausia alytiškių, kaip ir ankstesniais metais, mokysis anglų kalbos, po jos pagal populiarumą – norvegų, rusų kalbos.

 

Kalbø akademijoje „American English School“ Alytuje ðià savaitæ prasidëjo pamokos moksleiviams. Nuotraukose – anglø kalbos mokytojø Auðros Buèinskienës ir Agnës Jenèiûtës grupës. Zitos Stankevièienës nuotr.Susikalbėti dar nereiškia kalbą mokėti

Ir penkiamečiai, ir abiturientai sekmadienį su gėlėmis rankose rinkosi į stikliniame pastate įsikūrusios kalbų mokyklos AMES mokslo metų pradžios šventę. Moksleiviams bei jų tėvams kalbų mokyklos vadovai ir dėstytojai darsyk priminė, kad čia lavinami visi kalbos įgūdžiai: kalbėjimo, klausymo, skaitymo ir rašymo, rengiama tarptautiniams egzaminams. Jų laikyti nereikia niekur vykti – vienas šių egzaminų, Person Test of English (PTE), įskaitomas kaip valstybinis brandos, laikomas mūsų mieste. Taip ir patogiau, ir pigiau.

 

AMES kalbų akademijoje, kurios filialai veikia visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose, šiais mokslo metais mokysis apie 3 tūkst. žmonių, Alytuje – per 100 moksleivių (vis dar galima registruotis į grupes), suaugusieji mokytis pradės nuo spalio.

 

Mokslo metų pradžios šventėje Alytuje viešėjo AMES kalbų akademijos generalinė direktorė Eglė Kesylienė. Anot jos, šiandieninių moksleivių ir suaugusiųjų poreikiai keičiasi. Kalbų akademija veikia nuo 1992-ųjų. Prieš dešimtmetį ji buvo daugiau kaip popamokinė veikla, būrelis, o dabar tiek vaikai, tiek suaugusieji puikiai žino, kodėl mokosi ir kur tas žinias panaudos.

 

„AMES lanko tie, kurie ne tik nori užpildyti anglų kalbos spragas, gausinti žinias, bet ir savo ateitį sieja su studijomis, darbu užsienyje. Praėjusiais metais mūsų atliktas tyrimas parodė, kad vaikai ir jaunimas, kurie mūsų kalbų mokyklą lanko jau ne vienus metus, kalbą moka neblogai ir bendrauja laisvai. Tačiau mūsų misija tikrai nėra baigta, nes susikalbėti dar nereiškia kalbą mokėti. Aš kalbu apie akademines kalbos žinias, kurių reikia norint studijuoti užsienio aukštosiose mokyklose“, – sako E.Kesylienė.

 

Tarptautinio egzamino rezultatams nėra senaties

Mokslo metų pradžios šventė sekmadienį – AMES Alytaus filialo tradicija, kuri, kaip galima spėti iš gausaus būrio susirinkusiųjų, patinka ir mažiesiems, ir tėvams, kuriems tai gera proga pasidžiaugti Rugsėjo 1-ąja, juolab kad bendrojo lavinimo mokyklose ji švenčiama darbo dieną.

 

„Noriu tobulėti, nes mokykloje per pamokas man labai lengva“, – sako Emilis, kuris lankys penktą klasę ir pradės mokytis anglų kalbos AMES papildomai.

 

Šurmuliuoja vyresniųjų grupes lankantys jaunuoliai, po vasaros susitikę draugus, nes dauguma jų čia jau ne naujokai. Septintokas Džiugas sako, kad AMES lanko, nes nori gerai pasiruošti egzaminams. Vienuoliktokė Iveta – AMES Alytuje senbuvė, lanko mokyklą jau aštuntus metus. Jai patinka tai, kad šioje mokykloje skiriama daug dėmesio kiekvienam mokiniui. Iveta planuoja šiemet laikyti PTE ir iš anksto užsitikrinti gerą valstybinio brandos egzamino įvertinimą. Užtat kitąmet ji daugiau dėmesio skirs kitiems mokomiesiems dalykams, rengsis jų egzaminams.

 

Mokytojos Virginija Gaižauskienė ir Aušra Bučinskienė moksleiviams ir jų tėvams papasakojo apie tarptautinį PTE egzaminą, kurio centru prieš trejus metus tapo ir kalbų mokykla AMES Alytuje. Šis egzaminas Švietimo ir mokslo ministerijos pripažintas kaip valstybinio anglų kalbos brandos egzamino atitikmuo.

Pagrindinis PTE privalumas – šis tarptautinis egzaminas neturi senaties termino (kartą išlaikytas, jis galioja visą gyvenimą, nebent atsirastų noro išlaikyti aukštesniu lygiu), jo užduotys lengvai suprantamos, o rezultatas pripažįstamas daugelyje užsienio šalių aukštųjų mokyklų.

 

Laukia siurprizas – diktantas anglų kalba

Alytuje daugiausia moksleivių renkasi PTE egzaminą, kuris atitinka mokyklinį B2 lygį, tačiau daugėja laikančiųjų ir aukštesnį – C1, kokio reikia norint studijuoti užsienio universitetuose.

 

„Galima sakyti, kad PTE yra lengvas būdas užsitikrinti anglų kalbos valstybinio brandos egzamino šimtuką, kuriam užtenka tik išlaikyti ketvirto ar penkto lygio egzaminą, ir aukščiausias įvertinimas jau garantuotas. Tačiau šis egzaminas palankus ir tiems, kuriems sunkiau sekasi kalbos, mat žemesniu lygiu išlaikytas tarptautinis egzaminas užtikrina tegul mažesnį, bet pakankamą studijoms Lietuvoje VBE balą“, – pastebi mokytoja V.Gaižauskienė.

Šiuo metu ji dėsto vyresnių moksleivių grupei, kuri ruošiasi laikyti PTE gruodžio 13 dieną. Tai – artimiausia egzamino Alytuje data. Norint spėti į šį traukinį (tai ypač aktualu abiturientams), būtina registruotis iki lapkričio 5 dienos.

 

Tarptautinis egzaminas laikomas dvi dienas. Pirmą tikrinami kalbėjimo (skirtingai nei VBE įskaitoje, pokalbis vyksta ekspromtu, be jokio pasirengimo), antrą – rašymo, klausymo, skaitymo įgūdžiai. AMES mokytojos šypsosi: bene netikėčiausia užduotis laikantiems PTE yra neilgas diktantas, kurį iš klausos privaloma parašyti visų lygių egzaminuose. Ši klasikinė užduotis, matyt, mūsų mokyklose nelabai populiari, nes moksleivius trikdo ir jai netgi tenka specialiai pasiruošti.

 

Tarptautinį egzaminą sėkmingai laiko ir mažieji alytiškiai

Mokslo metų pradžia Alytaus AMES buvo numatyta dar dvigubai šventiška – įteikiant PTE sertifikatus tiems, kurie šį egzaminą išlaikė pavasarį. Tačiau kadangi užduotys siunčiamos vertinimui į Jungtinę Karalystę, tai paštas šįkart nebuvo toks operatyvus, kaip norėtųsi, ir popieriniai sertifikatai vis dar negauti.

 

Iš viso Alytaus AMES egzaminų centre vyko jau penkios PTE sesijos, egzaminą išlaikė 82 kandidatai. Kaip rodo rezultatai, geriausiai alytiškiams sekasi klausymo ir skaitymo užduotys.

 

PTE populiarėja ir tarp mažųjų mokinukų. Jų mokytoja A.Bučinskienė sako, kad tai puikus būdas tėvams įsitikinti, kokios jų vaiko žinios (juolab pradinėse klasėse mokykloje pažymiais jos nėra vertinamos), o vaikams – galimybė labiau pasitikėti savo jėgomis. Šiais metais atitinkamo lygio PTE Alytuje jau išlaikė aštuoni 8–13 metų moksleiviai, trijų iš jų žinios įvertintos su pagyrimu.

 

Rugsėjis – laikas pradėti mokytis

AMES kalbų akademijos Alytaus filialo direktorės pavaduotoja Viktorija Mazaliauskaitė sakė, jog populiariausia šiuo metu išlieka anglų kalba, tačiau nemažėja ir norvegų kalbos poreikis, tad grupės sudaromos ir šiai kalbai mokyti. Be to, gerokai padidėjo susidomėjimas rusų kalba.

 

Kaip sakė V.Mazaliauskaitė, užsiregistruoti dar galima spėti, visą informaciją, nemokamą anglų kalbos testą galima rasti www.ames.lt, bet informaciją galite gauti ir paskambinę tel. 8 624 84 291. Registruotis į grupes kviečiami ir moksleiviai, ir suaugusieji. Jeigu planavote tai padaryti jau ne vienus metus, bet vis nesiryžote, rugsėjis yra puikus laikas apsispręsti ir pradėti.

 

 

 

toliau2014-09-11  commSkaityti komentarus (0)


Apklausos
Apklausa
Ar skaitote "Alytaus naujienas"?
Taip
Ne
RezultataiRezultatai
Siulykite tema
Hello, World
commSiulyti temą
RENGINIAI
Renginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  
Festivaliai ir didžiosios Šventės
Ieškoti


TOP 100